Son Dakika Haberleri: Mircea Lucescu: Hedefim, Futbolcularımın 90 Dakika Oynama Seviyelerine Gelmesi

Mircea Lucescu: Hedefim, Futbolcularımın 90 Dakika Oynama Seviyelerine Gelmesi

4 ay önce

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Rusya maçı sonrasında konuştu. Lucescu, "Şimdiki ilk hedefim, oyuncularımın kendi takımlarında 90'ar dakika oynama seviyelerinde olmaları." dedi.

Mircea Lucescu: Hedefim, Futbolcularımın 90 Dakika Oynama Seviyelerine Gelmesi, System.String[]

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Rusya'ya 2-0 mağlup olduğumuz maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Lucescu, iyi oynamalarına rağmen yenildiklerini söylerken, "Rusya daha güçlüydü, bu gerçek. Bildiğimiz futbolu oynadılar. Rusya beklediğimiz futbolu oynadı, biliyorduk böyle olacağını. Duran toplar, kontra ataklar, bunu biliyorduk. Beklemediğimiz bir anda kontra ataktan golü yedik. Topla oynamada %60'a %40 öndeyiz ama golleri biz yedik. İlk golde inanılmaz bir hatadan faydalandılar. Zannediyorum daha fazla pozisyon da olmadı. Daha net bir pozisyon hatırlamıyorum, ofsayt pozisyonları falan vardı." dedi.

"KENDİ TAKIMLARINDA 90 DAKİKA OYNAMALILAR"

Oyuncuların kendi takımlarında daha çok oynaması gerektiğini vurgulayan deneyimli hoca, "Rusya'da 2 yıl boyunca aynı ekip oynadı, daha tecrübeliler. Bütün oyuncular kendi takımlarında da ilk 11 oynayan oyuncular. Mehmet Topal ve Emre Akbaba gibi iki önemli oyuncumuz sakattı. Topal orta sahada bize yardım eden, Akbaba da boşluklara kaçan bir oyuncumuzdu. Şimdiki ilk hedefim, oyuncularımın kendi takımlarında 90'ar dakika oynama seviyelerinde olmaları. Görüyoruz ki, Rusya'nın tüm oyuncuları bizimkilerden fazla koşuyor." diye konuştu.


YORUMLAR


Kışladaki Gıda Zehirlenmesiyle İlgili Çarpıcı İfadeler: 11 Ayda 15 Kilo Kaybettim Suriyeliler, Bursa'da 400'ü Aşkın Fabrika Kurdu

İş Adamı, Çocuklarını Odadan Çıkarıp Kediye Sopayla İşkence Yaptı! Kan Donduran Anlar Kamerada