Almanya'daki Rus diplomat, elçilik binasının önünde ölü bulundu - Son Dakika

Almanya'daki Rus diplomat, elçilik binasının önünde ölü bulundu

Almanya\'daki Rus diplomat, elçilik binasının önünde ölü bulundu
Son Güncelleme: 05.11.2021 16:24

Rusya'nın Berlin Büyükelçiliği yakınlarında elçilikte çalışan bir sekreterin cesedi bulundu.

Rusya'nın Berlin Büyükelçiliği yakınlarında elçilikte çalışan bir sekreterin cesedi bulundu.

Rusya'nın Berlin Büyükelçiliği Sekreteri (35) elçilik binasının önündeki kaldırımlarda ölü olarak bulundu. Diplomatik kaynaklar öldürülen kişinin İstihbarat Servisi (FSB) bağlantıları olduğu belirtildi. 19 Ekimde yaşanan olay basına yeni aktarıldı. Yapılan açıklamada, Berlin polisinin Büyükelçiliği korumalarının 19 Ekim'de yerel saatle 07: 20 sıralarında Rusya'nın Berlin Büyükelçilik binası önündeki kaldırımda cansız bir ceset bulduğu kaydedildi.

Ölü olarak bulunan kişinin Berlin'in Mitte semtindeki Behren caddesindeki büyükelçilik kompleksinin üst katından düştüğü ifade edilirken, 2019 yazından bu yana Berlin'deki ikinci büyükelçilik sekreteri olarak akredite edilmiş 35 yaşında olduğu belirtildi. Alman güvenlik yetkilileri tarafından sekreterin, Rus iç gizli servisi FSB'nin kılık değiştirmiş bir çalışanı olarak kaydettiği aktarıldı.

Yapılan açıklamada, Rus büyükelçiliği cesedin otopsisini kabul etmediği bildirildi. Güvenlik çevrelerinden iddia edilen düşüşün koşullarının ve ölüm nedeninin "bilinmediği" kaydedildi. Olayda, üçüncü şahısların ihmali olduğuna dair göstergeler olup olmadığı da belirsizliğini koruyor.

"Tarik bir kaza"

Rus sekreterin cenazesi Rusya'ya gönderilirken, Rus büyükelçiliği tarafından bugün yapılan açıklamada olay "etik nedenlerle" yorumlanmayan "trajik bir kaza" olarak nitelendirildi. - BERLİN

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Almanya'daki Rus diplomat, elçilik binasının önünde ölü bulundu - Son Dakika


Advertisement