Atkaracalar, Hanımlar Lokaline Kavuştu - Son Dakika

Atkaracalar, Hanımlar Lokaline Kavuştu

06.04.2018 18:25
Atkaracalar, Hanımlar Lokaline Kavuştu, System.String[]

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Hamza Sultan Hazretleri’nin diyarı Atkaracalar’a hizmet götürdü.

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Hamza Sultan Hazretleri'nin diyarı Atkaracalar'a hizmet götürdü. Atkaracalar Belediyesi'nden gelen talebi değerlendiren Başkan Dinç, ilçedeki kadınları Hanımlar Lokali ile buluşturdu. Atkaracalarlı kadınlar, güzel vakit geçirebilecekleri, kültürel ve sportif aktivitelerini rahatlıkla yapabilecekleri bir mekana kavuştu.

Çankırı Belediyesi, her yere hizmet götürüyor. Atkaracalar ilçesine Hanımlar Lokali kuran Belediye, lokalin açılışını gerçekleştirdi. Protokolün yanı sıra vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninde konuşma yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç, tüm hizmetlerinde kadınların emeğine dikkat çekti. Dinç, "Her şey kadınlar ile başlar, kadında başlar. Bizi yetiştiren kadınlarımızdır, bu yüzden geleceğimiz kadınlarımızın hünerli ellerinde şekillenir. Bir coğrafyada kadınlar ne kadar donanımlı ise o toplum o kadar donanımlıdır. Bu açıdan kadınlara imkan ve fırsatlar vermemiz çok önemli" dedi.

Çankırı merkezde kadınlara yönelik 9 adet mekanın bulunduğuna değinen Dinç, bir harekete hanımların ruhu ve dinamizmi katılmazsa o hareketten başarı elde edilemeyeceğini ifade etti. Göreve geldiklerinde Belediyede çok az sayıda kadın personel bulunduğunu söyleyen Dinç, şu anda 200'ü aşkın kadın personelinin olduklarını ve özellikle birim sorumluklularının tamamının kadınlardan oluştuğunu kaydetti.

Dinç, "Nerede coşku, nerede bir enerji ve ışık varsa Çankırı Belediyesi olarak oraya destek vermememiz düşünülemez. Buraya yakın köy halkımız da hanımlar lokalimizden faydalanacaktır. Köyler, bizim hareketimizin bereketidir, feyz kaynağımızdır. Onların hayır dualarını almak önemli. Hanımlar, her şeyin en iyisi, en güzeline layık. Lokaliniz hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

Atkaracalar Belediye Başkanı Rıfat Altuntop da kendilerine destek veren Belediye Başkanı İrfan Dinç'e tüm Atkaracalar halkı adına teşekkür etti. - ÇANKIRI

Atkaracalar, Hanımlar Lokaline Kavuştu
Atkaracalar, Hanımlar Lokaline Kavuştu
Atkaracalar, Hanımlar Lokaline Kavuştu
Atkaracalar, Hanımlar Lokaline Kavuştu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Atkaracalar, Hanımlar Lokaline Kavuştu - Son Dakika


Son Dakika

Sarhoş hemşire, doğum sırasında boğazına ventilatör tüpü sıkıştırdığı kadının ölümüne sebep oldu Silahlı kavga sırasında yoldan geçen genç, ayağından vuruldu Fiyatı otomobillerle yarışır: Nadir görülen 'Molukan kakadu' papağanı 40 bin liraya satılıyor Aliyev'den Putin'e: Türkiye olmazsa o kağıt parçası çöptür Köylülerin çıra zannedip yaktığı Bayburt Kehribarı'na Çin'den talep geldi Papa Francis, sosyal medya hesabından dünyaca ünlü modele beğeni attı Deniz Seki, İbo Show'da Ahmet Kaya'nın şarkısını seslendirdi! Sosyal medyadan tepki yağdı Arabanın çarptığı inek, "Hemen keselim" sözünü duyunca bir anda ayaklandı