Ayvalık'ta 'Tiyatro Festivali' Heyecanı - Son Dakika

Ayvalık'ta 'Tiyatro Festivali' Heyecanı

20.04.2017 18:41
Ayvalık'ta 'Tiyatro Festivali' Heyecanı, System.String[]

8. Ayvalık Tiyatro Festivali’nde geri sayım başladı.

8. Ayvalık Tiyatro Festivali'nde geri sayım başladı. 4-7 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleşecek festivalde hazırlıkların tamamlanmak üzere olduğu öğrenildi.

Bu yıl, başladığından bu yana en fazla katılım talebinin gerçekleştiği bildirilen festivalde; 48 başvuru içerisinden, jürinin uzun incelemeleri sonucunda 14 oyunun seçilerek programa alındığı kaydedildi.

Festivalde; çocuk oyunlarının bu yılda yer bulduğu ve iki ayrı okulda "Çocuklarla Drama" çalışmalarının yanı sıra "Gençlerle Drama" çalışmaları, Oyun Yazarlığı Atölyesi, Canlı heykel performansları, Sokak Tiyatrosu ve söyleşiler yer alacağı öğrenildi.

İlçede bulunan dernek, oda, bir çok kurum ve kuruluş ile yerel yönetim tarafından desteklenerek düzenlenecek olan festivalde; Göksel Kortay, Rasim Öztekin, Serhat Özcan, Füsun Kostak, Hakan Dursun, Yeşim Özsoy, Merve Engin, Savaş Özdural, Pelin Turancı gibi ünlü isimlerin söyleşiler yapacağı festivale, yurt dışından katılan yazar, yönetmen Şaban Ol'un dört gün boyunca yazarlık atölyesi, Gülşah Özdemir Koryürek ve Serel Alpan drama atölyelerinin yer alacağı bildirildi.

Festivalin bu yılki Emek Ödüllerinin sahiplerinin ise; ünlü oyuncular Haldun Dormen ve Göksel Kortay olduğu vurgulanan 8. Ayvalık Tiyatro Festivali'nde; Alternatif tiyatrolar ile ilgili belgesel bir film gösteriminin de yapılacağı ve film gösteriminin ardından ünlü oyuncu Mahir Günşıray'ın da söyleşiye konuk olarak katılacağı belirtildi. - BALIKESİR

Ayvalık'ta 'Tiyatro Festivali' Heyecanı
Ayvalık'ta 'Tiyatro Festivali' Heyecanı
Ayvalık'ta 'Tiyatro Festivali' Heyecanı

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Ayvalık'ta 'Tiyatro Festivali' Heyecanı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Güvenlik uzmanından Türk gemisine sapılan korsan saldırısıyla ilgili bomba iddia: Fransa'nın parmağı olabilir İmamoğlu'nun Galatasaray'a bağış yapması sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü! Fenerbahçeliler İBB Başkanını kendi kampanyalarına davet etti Kısıtlamada kaza yaptılar, araçları çekilince onlarca asılsız ihbarda bulundular Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi için devrede! Tüm yetkililere talimat verdi Erdoğan'ın peş peşe görüşme yaptığı Saadet Partisi'nden ittifaka şartlı yeşil ışık Kuraklık tehlikesi sonrası yeni düzenleme hayata geçti! Binalarda yağmur suyu toplama sistemi artık zorunlu 'La Casa de Papel' dizisinin Tokyo'su Ursula Corbero, üstsüz pozlarıyla takipçilerini mest etti 13 yaşındaki kız çocuğu, kendisini hamile bırakan 14 yaşındaki arkadaşı tarafından öldürüldü