Başbakan'ın Listesindeki Sürpriz İsimler - Son Dakika

Başbakan'ın Listesindeki Sürpriz İsimler

26.03.2013 09:49
Başbakan'ın Listesindeki Sürpriz İsimler, System.String[]

PKK'nın sınır dışına çekilme sürecinde etkin rol oynayacak akil insanlar listesinde sürpriz isimler var.

PKK'nın sınır dışına çekilme sürecinde etkin rol oynayacak 'Akil İnsanlar Komisyonu'nun üzerinde çalışan hükümetin gündeminde sürpriz bir isim listesi var. Komisyon'un işlevi de görev alacak isimler de dikkat çekici. Hükümet, toplumun her kesimine mesaj niteliği taşıyacak komisyonda şehit annesi ile gayrimüslüm bir vatandaşa da görev vermeyi düşünüyor.

ADI GEÇEN İSİMLER

Bir süredir gündemde olan ve yaklaşık 30 kişiden oluşması beklenen 'Akil İnsanlar Komisyonu' için çok sayıda isim geçiyor. Yaşar Kemal, Kadir İnanır, Hasan Cemal, Avni Özgürel, Oral Çalışlar, Tarhan Erdem, Ali Bayramoğlu, Prof.Dr. Fazıl Hüsnü Erdem, Doç. Dr. Vahap Coşkun, Rifat Hisarcıklıoğlu, Taha Özhan, Yılmaz Ensarioğlu, Cemal Uşşak, Orhan Miroğlu'nun isimleri kamuoyuna yansımıştı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN MASASINDAKİ AKİL ADAMLAR

Radikal'den Ömer Şahin'in haberine göre Başbakan Erdoğan'ın önünde kapsamlı bir liste olduğu yönünde. Listede AK Parti ve CHP'nin eski 2 numaraları Dengir Fırat, Eşref Erdem, Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana, Türk milliyetçilerinin 'ağabey'i Türk Ocakları eski Başkanı Nuri Gürgür, MHP lideri Devlet Bahçeli 'nin eski başdanışmanı Prof.Dr. Vedat Bilgin, Prof.Dr.Erol Göka, Hrant Dink'in avukatı Fethiye Çetin ile Etyen Mahçupyan bulunuyor. Komisyon'da bir şehit yakınının olacağı söylenirken henüz netleşmeyen bu ismin bir 'Şehit Annesi' olması bekleniyor. Bu hafta şekillenecek "Akil İnsanlar Komisyonu'nun 7'şerli gruplar halinde yaklaşık 30 kişiden oluşması bekleniyor. Başbakan Erdoğan'ın belirleyeceği isimlere teklif götürülecek.

DİREK ADALET BAKANI'NA BAĞLI OLACAK

Komisyonun Başbakan Erdoğan ya da Adalet Bakanı Sadullah Ergin'le direkt bağlantılı olması bekleniyor. AK Parti Siyasi İşler Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Yasin Aktay, Komisyon'un başka görevleri olacağını da söyledi. Radikal'e konuşan Aktay, "Komisyon aynı zamanda çözümün PR'ını yapacak. Kamu diplomasisi yapacaklar. Sürecin düzgün bir şekilde işlemesine katkı yapacaklar. Kaygıları giderici toplantılara katılacaklar" dedi.

Başbakan'ın Listesindeki Sürpriz İsimler

Son Dakika Güncel Başbakan'ın Listesindeki Sürpriz İsimler - Son Dakika


Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti Aleyna Çakır'ın ölümünün baş şüphelisi Ümitcan Uygun'dan akılalmaz sözler: Kudurun