Başkan Uysal Ermenek'teki çalışmaları inceledi - Son Dakika

Başkan Uysal Ermenek'teki çalışmaları inceledi

21.10.2019 16:45
Başkan Uysal Ermenek'teki çalışmaları inceledi, System.String[]

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Ermenek Mahalle Muhtarı Ali Avcı ve Ermenek Mahallesi Tapu ve Dayanışma Derneği Başkan Ömer İpek'le birlikte Ermenek Mahallesi'ndeki çalışmaları inceledi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Ermenek Mahalle Muhtarı Ali Avcı ve Ermenek Mahallesi Tapu ve Dayanışma Derneği Başkan Ömer İpek'le birlikte Ermenek Mahallesi'ndeki çalışmaları inceledi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muhtar Avcı ve Dernek Başkanı İpek, Muratpaşa Belediyesi'nce, yapılan çalışmaların yanı sıra belediye birim tesislerini de denetledi. Avcı ve İpek; Ermenek Mahallesi'nin sorunlarının çözümü için yaptığı çalışmalardan dolayı, Başkan Uysal'a teşekkür etti. Sorunların çözümü için gerekli her adımı attıklarını ifade eden Başkan Uysal, "Hazine ve Vakıf arazilerinde olduğu gibi belediye arazilerinin de, üzerinde evi olanlara ihalesiz satılabilmesi için gerekli her adımı attık. 2015 yılında TBMM'de grubu bulunan partilere çağrıda bulunduk, toplantılar yaptık. Antalya Milletvekilimiz Sayın Niyazi Nefi Kara, TBMM'ye yasa önerisi olarak sundu. Yasa önerimizin, TBMM'de gündeme dahi alınmaması üzerine, biz de yasal zorunluluk olarak Belediyemize ait parsellerden, imar affı olanlar hariç hepsi için açık ihale yapmak durumunda kaldık. Yasal engeli bulunmayan herkes katılabildiği ihalelerimiz; Antalya'nın, basının gözü önünde, herkese açık olarak hatta polis nezaretinde yapıldı. Tüm bunları, Ermenek Mahalle'mizde yaşayan komşularımız için yaptık" dedi.

Uysal, "Öte yandan Muratpaşa Belediyesi; toplam 5 yılda peyderpey, Ermenek Mahallesi'ndeki taşınmazları içeren 14 açık ihalede yaklaşık 1131 parseli satışa sundu. Açık ihalelerde satışa sunulan parsellerin çok büyük bölümünü içinde kullanımı olan ve yasal engeli bulunmayan komşularımız aldı" dedi. - ANTALYA

Başkan Uysal Ermenek'teki çalışmaları inceledi

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Başkan Uysal Ermenek'teki çalışmaları inceledi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ahmet Çakar'dan derbi için müthiş iddia: Maç günü gece saat 2'de hakemi değiştirmek istediler Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yumruk atan Sarıgün kendini böyle savundu: Nasıl olduğunu unuttum EDHO'nun kadın çalışanlarına otelde büyük şok! Çıplak halde odaya girip tecavüze yeltendiler Pik yapan koronavirüs salgını ile kekik satışları patladı Oğlunu pompalı tüfekle vuran baba, başında bekleyip kimseyi yaklaştırmadı Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor! Hafta içi sokağa çıkma kısıtlaması gelecek mi? Gonca Vuslateri ve Hakan Altun çiftinden ilk poz geldi Son dakika: Türkiye ekonomisi, üçüncü çeyrekte yüzde 6,7 büyüdü