Belçikalı Öğrenciler Toprağa Verildi - Son Dakika

Belçikalı Öğrenciler Toprağa Verildi

22.03.2012 10:32
Belçikalı Öğrenciler Toprağa Verildi, System.String[]

İsviçre'de ölen 22'si çocuk 28 kişiden 17 öğrenci Belçika'nın Lommel kentinde düzenlenen törenle toprağa verildi.

İsviçre'de tatilden dönen iki ilkokulun öğrencilerini taşıyan otobüsün bir tünelin duvarına çarpması sonucu ölen 22'si çocuk 28 kişiden 17 öğrenci Belçika'nın Lommel kentinde düzenlenen törenle toprağa verildi:

İsviçre'deki kayak tatilinin ardından ülkelerine dönmek için yola çıkan iki ilkokulun öğrencilerini taşıyan otobüs, salı akşamı İsviçre'nin Valais kantonundaki Sierre'de bir tünelin duvarına çarpmış, 12 yaşlarında 22'si çocuk, toplam 28 kişi öldü. Belçika'nın Lommel kentinde düzenlenen törene ölen öğrencilerin aile ve arkadaşlarının yanı sıra Belçika Kralı II. Albert, Kraliçe Paola ile Belçika ve Hollanda başbakanları da katıldı. Hollanda sınırı yakınında düzenlenen törene katılan yaklaşık 10 bin kişi töreni hazırlanan dev ekranlardan izledi.

Lommel kentinden olan 17 kurbandan 1'i çocuk diğeri yetişkin 2 kişinin cenazesi törenden önce toprağa verildi. Kalan 15 kişinin tabutları toprağa verilmeden önce kurbanların fotoğraflarıyla birlikte piyano müziği eşliğinde askerler tarafından taşındı. Belçika'nın Löwen kentinden olan dokuz kişi için de bugün tören yapıldı.

Belçikalı Öğrenciler Toprağa Verildi
Belçikalı Öğrenciler Toprağa Verildi
Belçikalı Öğrenciler Toprağa Verildi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Belçikalı Öğrenciler Toprağa Verildi - Son Dakika


Son Dakika

Menajer Pastorello Diagne ile yollarını ayırıp isyan etti: Nereye götüreyim artık? Musluktan akan su cayır cayır alev aldı! Şebekeye doğal gaz karıştığı ortaya çıktı Bakan Soylu'dan HDP'li vekillere: Bir tek cümle söyleyeceksiniz, 'Bu PKK'nın Allah belasını versin' diyeceksiniz MasterChef Türkiye'de haftanın ilk eleme adayı seçildi Feci kaza! Refüje çarpan alkollü sürücü ölümden döndü Trump, Biden'ın başkanlığının onaylanması durumunda Beyaz Saray'ı bırakacağını açıkladı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs hastalarını uyardı: Önerilen ilaçlar mutlaka kullanılmalı Ünlü oyuncu Mirtha Legrand: Maradona ve Wanda Nara otelde sabaha kadar cinsel ilişkiye girdiler