Beydağı Sanat Günleri'nin Konuğu Necip Cengil Oldu - Son Dakika

Beydağı Sanat Günleri'nin Konuğu Necip Cengil Oldu

11.01.2012 18:18
Beydağı Sanat Günleri'nin Konuğu Necip Cengil Oldu, System.String[]

Malatya Kent Konseyi Şairler ve Yazarlar Grubu'nun, Malatyalı şair ve yazarları tanıtmak amacıyla düzenlediği 'Beydağı Sanat Günleri' etkinliğine araştırmacı yazar Necip Cengil konuk oldu.

Malatya Kent Konseyi Şairler ve Yazarlar Grubu'nun, Malatyalı şair ve yazarları tanıtmak amacıyla düzenlediği 'Beydağı Sanat Günleri' etkinliğine araştırmacı yazar Necip Cengil konuk oldu.

Malatya Kent Konseyi Toplantı Salonu'nda düzenlenen etkinliğe birçok yazar, şair ve sanatsever de katıldı. Şairler ve Yazarlar Grubu Temsilcisi Adil Akkoyunlu, Malatyalı şair ve yazarları tanıtmak amacıyla düzenlenen programın belli aralıklarla devam edeceğini belirtti.

Dünyada öldükten sonra da hatırlanmanın önemini anlatan Necip Cengil, 'Cenneti Yaşamak' adlı son kitabından alıntılar yaptı. Cengil, insan hayatını anlamlı kılan şeyin hayatta iken cenneti aramak olduğunu kaydetti. Hayatı, cenneti arayış süreci olarak değerlendirdiğine değinen Cengil, insanların hayatında öfke, küçük görme, aldatma varsa cennetten söz etmenin yanlış olduğunu anlattı. Cengil, helal kazançlarla bir takım ihtiyaçlarını karşılamanın ve insanlara karşı her zaman tebessümle yaklaşmanın iyi insan olmayı ifade ettiğini belirterek, "Peygamber Efendimiz (sas) insanı tarif ederken 'İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır' diye buyurmuştur." dedi.

Hayatında tefekküre önem verdiğini kaydeden Cengil, tefekkürün, aynada kendini görmek olduğunu ifade etti. Kitap okumanın önemine işaret eden Cengil, "Okuduğumuz kitapların bize bir şeyler katabilmesi çok önemli." diye konuştu. Etkinlik, şiir okunması ile sona erdi.

Beydağı Sanat Günleri'nin Konuğu Necip Cengil Oldu

Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Beydağı Sanat Günleri'nin Konuğu Necip Cengil Oldu - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangının bir türlü kontrol altına alınamadığı Manavgat'ta incelemelerde bulundu 14:35 Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangının bir türlü kontrol altına alınamadığı Manavgat'ta incelemelerde bulundu Son Dakika: Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: 3 ya da 4 transfer yapacağız 14:17 Son Dakika: Fenerbahçe Başkanı Ali Koç: 3 ya da 4 transfer yapacağız Alman devi Dortmund, Szalai için Fenerbahçe'ye resmi teklif mektubu gönderdi 13:45 Alman devi Dortmund, Szalai için Fenerbahçe'ye resmi teklif mektubu gönderdi
Bodrum'da yerleşim alanına 150 metre uzaklıkta yangın çıktı! Ekipler seferber oldu 13:22 Bodrum'da yerleşim alanına 150 metre uzaklıkta yangın çıktı! Ekipler seferber oldu Bu illerde oturanlar dikkat! Meteoroloji harita paylaştı, termometreler 43 dereceyi gösterecek 13:03 Bu illerde oturanlar dikkat! Meteoroloji harita paylaştı, termometreler 43 dereceyi gösterecek Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü aile katliamıyla ilgili kahreden sözler: Birkaç kişi araya girdi, barış olacaktı 12:13 Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü aile katliamıyla ilgili kahreden sözler: Birkaç kişi araya girdi, barış olacaktı
Minibüs ve otomobil kafa kafaya çarpıştı, aynı aileden 5 kişi feci şekilde can verdi 12:06 Minibüs ve otomobil kafa kafaya çarpıştı, aynı aileden 5 kişi feci şekilde can verdi Ünlü astrolog Arzum Koyuncu'nun 11:29 Ünlü astrolog Arzum Koyuncu'nun "eskort" isyanı! Sosyal medya için anlaştığı adam kabusu yaşattı
Advertisement