Malatya'da endemik bitki Beydağı Tabiat Parkı'na dikildi - Son Dakika
Güncel

Malatya'da endemik bitki Beydağı Tabiat Parkı'na dikildi

Malatya\'da endemik bitki Beydağı Tabiat Parkı\'na dikildi

Malatya'nın Pütürge ilçesinde doğal alanı bulunan Peşmen Nevruzu endemik bitkisi, Beydağı Tabiat Parkı'na dikildi. Vali Ersin Yazıcı'nın eşi Hanife Yazıcı, Şehit Murat Doğru İlkokulu öğrencileriyle düzenlenen etkinliğe katıldı. Etkinlik, çocukların doğa sevgisini ve çevre bilincini geliştirmeyi amaçlıyor.

19.04.2024 16:14

Malatya'nın Pütürge ilçesinde doğal alanı bulunan Peşmen Nevruzu endemik bitkisi, Beydağı Tabiat Parkı'na dikildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali Ersin Yazıcı'nın eşi Hanife Yazıcı, Şehit Murat Doğru İlkokulu öğrencileriyle Beydağı Tabiat Parkı kampüsünde Doğa Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürlüğü Malatya Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen endemik bitki dikim etkinliğine katıldı.

Hanife Yazıcı, etkinliğin hem doğanın hem de çocukların geleceğine katkı sağlayacağını belirterek, "Bugün burayı güzelleştiren çocuklarımıza ve etkinliği düzenleyenlere teşekkür ediyorum. Çocuklarımız, diktikleri bitkiyle burayı çiçek bahçesine çevirmekle beraber çevre bilinci de edinmiş oldu. Çocukların, bu etkinlikle beraber çevreyi, doğayı sevgiyle ve ilgiyle koruma anlayışlarını etkin kılmaya çalıştık." ifadelerini kullandı.

Program, tohumların toprakla buluşturulması ve can sularının verilmesinin ardından son buldu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Malatya'da endemik bitki Beydağı Tabiat Parkı'na dikildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement