Bursa'nın 'suskun adam'ı 35 yıldır konuşmuyor - Son Dakika

Bursa'nın 'suskun adam'ı 35 yıldır konuşmuyor

04.03.2021 10:53

Bursa'da "suskun adam" lakaplı 42 yaşındaki Suat Tek, hiçbir sağlık sorunu olmamasına rağmen 35 yıldır kimseyle konuşmuyor. 7 yaşından itibaren okul ve askerlik hayatı dışında kimseyle konuşmayan ve nedenini hiçbir doktorun çözemediği Tek, nikahındaki evet cevabını bile kağıda yazarak verdi. Tek konuşmama nedenini ise 'bilinçaltı' olarak yanıtladı.

Mustafakemalpaşa ilçesi kırsal Koşuboğazı Mahallesi'nde yaşayan Suat Tek, 7 yaşından itibaren okul ve askerlik dışında kimseyle konuşmadı. Bu iki dönem dışında kimseye tek kelime etmeyen Tek, çevresinde 'suskun adam' olarak anılmaya başlandı.

KONUŞMAMA NEDENİNİ 'BİLİNÇALTI' DİYE YANITLADI

Sorulan soruları cep telefonuna yazarak cevaplayan Tek, nikah töreninde de 'evet' yanıtını kağıda yazarak, verdi. Akraba ve arkadaşları, Tek'i çocukluğundan beri konuşturmaya çalışsa da başarılı olamadı. Babası Rıdvan Tek oğlunu birçok doktora götürdü ama sonuç bulamadı. Suat Tek ise konuşmama nedenini yazarak 'bilinçaltı' diye yanıtlıyor.

Bursa'nın 'suskun adam'ı 35 yıldır konuşmuyor

"AİLEMLE İLETİŞİMİ YAZIYLA KURUYORUM"

Geçimini hayvancılık yaparak sağlayan Suat Tek, sorulan sorular üzerine yazarak, "Yedi yaşından beri konuşmuyorum. Beynimle ilgili bilinçaltı bir olay. Ailemle iletişimi yazıyla kuruyorum. Arkadaşlarım normal karşılıyorlar. En son askerde konuştum. Evlenirken yazıyla 'evet' dedim" cevabını verdi.

Bursa'nın 'suskun adam'ı 35 yıldır konuşmuyor

"DOKTORLAR ÇÖZÜM BULAMADI"

Oğlunun 7 yaşında sustuğunu belirten baba Rıdvan Tek, "Kendi kendine bıraktık. Çözüm için doktorlara başvurduk. Ancak bir çözüm bulunamadı. Okulda konuşuyordu, dışarı çıkınca kimseyle konuşmadı" dedi.

Bursa'nın 'suskun adam'ı 35 yıldır konuşmuyor

"BU BİR EKSİKLİK DEĞİL, BÜYÜK BİR GÜZELLİKTİR"

Suat Tek'in mahallede çok sevildiğini söyleyen Koşuboğazı Mahalle Muhtarı Hikmet Alpay, "Suat kardeşimiz köyümüzün gülü ve çiçeğidir. Böyle bir sıkıntısı tezahür etti. Tıbben çözümünü araştırdık. Ama bir türlü çözemedik. Bunun bilinçaltıyla ilgili olduğunu söyledi. Bununla doğal olarak yaşamayı da öğrendi. Bu bir eksiklik değil bize göre büyük bir güzelliktir. Sonuçta çok eksikliği olan insanlar da var. Suat bize bu yaşamından mutlu olduğunu söyledi ve biz de bu görüşüne saygı duyduk" diye konuştu.

Bursa'nın 'suskun adam'ı 35 yıldır konuşmuyor

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bursa'nın 'suskun adam'ı 35 yıldır konuşmuyor - Son Dakika


YORUMLAR (11)
  • Misafir: Hiç konuşulmadan olabilseydi Yaradan oku diye kitap gondermezdi. Duyasın bilesin diye Peygamber göndermezdi. Arkadaşın durumu ise ağır psikolojik durumdur. İnsan kendi bedenini düzgün yerinde kullanıyor sa sorun yaşamıyor yaşatmıyor ise problem yoktur. Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
  • Nedenki : Olması gereken bu aslında çok konuşmak! Lakin bu şahıs öyle çok konuşmuş ki kalben yüreğiyle duyanlar sevmiş Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Ronald Koeman: Bütün dünyada bu maçı izleyenler penaltı olduğunu gördü Ronald Koeman: Bütün dünyada bu maçı izleyenler penaltı olduğunu gördü Meteoroloji gün verdi! Şemsiyeleri hazırlayın, kuvvetli yağış geliyor Meteoroloji gün verdi! Şemsiyeleri hazırlayın, kuvvetli yağış geliyor Yoğun bakım hemşiresinden koronavirüs hastalarına insan dokunuşu Yoğun bakım hemşiresinden koronavirüs hastalarına insan dokunuşu Koronavirüs aşısı yaptıran Bensu Soral, öncelikli oluşunu hastalığıyla açıkladı Koronavirüs aşısı yaptıran Bensu Soral, öncelikli oluşunu hastalığıyla açıkladı İstanbul'da gözü dönmüş sapık, genç kadının boğazına bıçak dayayıp taciz etti İstanbul'da gözü dönmüş sapık, genç kadının boğazına bıçak dayayıp taciz etti Seycan hemşirenin otomobiliyle 30 metreden bahçeye uçtuğu anların görüntüleri ortaya çıktı Seycan hemşirenin otomobiliyle 30 metreden bahçeye uçtuğu anların görüntüleri ortaya çıktı Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Sapık öğretmen, kocası evdeyken 16 yaşındaki öğrencisiyle defalarca ilişkiye girdi Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı Ev inşaatı için yapılan kazıdan içi altın ve gümüş dolu çömlek çıktı