Camiye büyük saygısızlık! Dini kitaplara zarar verip, ses sistemini bozdular - Son Dakika

Camiye büyük saygısızlık! Dini kitaplara zarar verip, ses sistemini bozdular

Bursa'nın İnegöl ilçesinde girdikleri camide dini kitapları yırtıp yere atan ve ses tesisatını bozan kimliği belirsiz kişi ya da kişilerin yakalanması için polis ekiplerince çalışma başlatıldı.

İnegöl ilçesindeki Ertuğrulgazi Mahallesi'ndeki Üçevler Camii'ne giren kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, içerideki dini kitapları yırtarak yere atıp, ses tesisatını bozdu. Şüpheliler, daha sonra kaçtı.

CAMİDE İKİNDİ EZANI OKUNAMADI

İkindi namazı için camiye gelen imam Bahşi Irmak'ın içerisini dağınık görmesi üzerine ortaya çıkan olay için polis ekipleri harekete geçti. Polisler camiye zarar veren şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. Olay sonrası ses tesisatı zarar gören camide ise ikindi namazı için ezan okunamadı.

"HOŞ BİR ŞEY DEĞİL"

Cami imamı Bahşi Irmak konuyla ilgili, "Öğle namazını kıldık dışarı çıktık. Eve gittikten sonra ikindi namazına geldim. Anfiler düşmüş, kitaplar yere serilmiş. Sonra 155'i aradım ekipler geldi. Dini kitaplar dağıtılmış. Hoş bir şey değil, olmaması lazım. Ses sistemi gitti, ses sistemi ikindi namazında çalışmadığı için ezan okunmadı, cemaat namaz kılmadı" dedi.

Camiye büyük saygısızlık! Dini kitaplara zarar verip, ses sistemini bozdular
Camiye büyük saygısızlık! Dini kitaplara zarar verip, ses sistemini bozdular
Camiye büyük saygısızlık! Dini kitaplara zarar verip, ses sistemini bozdular
Camiye büyük saygısızlık! Dini kitaplara zarar verip, ses sistemini bozdular

Haber Yayın Tarihi: 10.08.2020 18:26 - Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Camiye büyük saygısızlık! Dini kitaplara zarar verip, ses sistemini bozdular - Son Dakika

YORUMLAR (40)
  • Mardinli: İşte laik. Sistemin açtığı çığır verdiği dinsizliik meyvelerini bugün biz taşlamak zorunda kalıyoruz nereden nereye geldik. İslam için mücadele eden onun eğitimini gören bir nesilden tamamen kılık kıyafetle. Dini yaptırımlarla değişikliklerle dindarlara hakaretlerle dini eğitiminin. Kaldırılması sonradan da. Seçmeli olarak değiştirilmesiyle laik ahlak ve adaletle bu hallere geldik mevlam bizi yeniden İslam'a cevirsin inşallah özümüzü bize yeniden hatırlarsın bunu eskiden bir gavur bile yapmazdı yapamazdı oruç tutarken bile saygıdan birşey yemezlerdi ama şimdi vatanı için can veren onbeslilerden ekmeğin üzerine basan bir nesil olduk malesef Cevap Yaz 4 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Park halindeki otomobile çarpan motosikletteki 5 aylık hamile kadın hayatını kaybetti "Bez Bebek" dizisinin "Yağmur"u Asena Keskinci, güzelliğiyle büyülüyor Çin'de, Rusya'dan ithal edilen dondurulmuş kalamarlarda koronavirüse rastlandı 51 yaşındaki Jennifer Lopez'den gençlere taş çıkartan bikinili poz Trump'a zehirli paketin Kanada'dan gönderildiği tespit edildi Songül Karlı, "Hep bir yerlerin konuşuluyor" diyen oğluyla çekildiği fotoğrafını paylaştı Annie Kilner'ın, Kyle Walker'la ayrı oldukları sürede 20 yaşında biriyle ilişki yaşadığı ortaya çıktı Niğde'de yaşanan trafik kazasında 3 tekvandocu hayatını kaybetti