Çoban Köpeği Anton'u Dinleyelim - Son Dakika

Çoban Köpeği Anton'u Dinleyelim

17.12.2013 10:31
Çoban Köpeği Anton'u Dinleyelim, System.String[]

Ödüllü usta yazar Jutta Richter son derece özgün, naifliği de içinde barındıran yaramaz bir üslupla bir çoban köpeğini konuşturuyo

Bir Köpeğin Samimi İtirafları

Köpeklerin iç dünyasını bir çoban köpeğinden dinlemeye hazır mısınız? Hayata nasıl bakıyorlar? Koymaya çalıştığımız kurallar, birlikte yaşamak zorunda kaldıkları kediler, insanlar ve özellikle de çocuklarla ilgili ne düşünüyorlar?

Ödüllü usta yazar Jutta Richter son derece özgün, naifliği de içinde barındıran yaramaz bir üslupla bir çoban köpeğini konuşturuyor, onun bugününü, geçmişten hatırladıklarını, ne zaman ağlayıp ne zaman güldüğünü, nasıl yanlış anlaşıldığını, nasıl kahraman olduğunu bizzat kendisinin ağzından anlatıyor. Anton öylesine tatlı bir haylaz ki, başından ve aklından geçenleri okurken bazen gülümseyip bazen hüzünlenmekten kendinizi alamayacaksınız.

Anton bir çoban köpeği. Doğduğu yerden ayrılsa da uzaklarda kendine sıcacık bir yuva bulmuş. Yuvasının sakinleri ise bir kadın, bir erkek, bir çocuk, bir de kedi!

Bir Köpeğin Samimi İtirafları'nda Anton iç dünyasının kapılarını sonuna kadar açıyor, her şeyi ama her şeyi tüm içtenliğiyle anlatmaya koyuluyor. Neden sepetinde uyumuyor, neden ayakkabı kemiriyor, neden söz dinlemiyor, neden kediyle geçinemiyor, neden uluyor, neden havlıyor? Neden, neden, neden?.. Hadi Anton anlatsın, biz dinleyelim!

Jutta Richter kimdir?

1955'te Almanya Westfalen'de doğan Jutta Richter, Münster'de Alman dili ve edebiyatı, ilahiyat ve yayıncılık okudu. Henüz lise öğrencisiyken yazdığı ilk kitabı 1975'te yayımlandı. Kitapları ile 2001 Alman Gençlik Edebiyatı Ödülü, 2005 Katolik Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Ödülü ve 2007 İtalyan Çocuk Kitapları Ödülü gibi pek çok ödül aldı, tüm yapıtları için 2004 yılında Hermann-Hesse bursu ile ödüllendirildi. Asıl olarak çocuk ve gençlik kitaplarıyla tanınan Richter, radyo oyunları, çocuklar için tiyatro oyunları ve şarkılar da yazıyor. Jutta Richter bugün Münsterland'da Westerwinkel şatosunda yaşıyor.

"Bir Köpeğin Samimi İtirafları"

Teknik Özellikler:

Yazan: Jutta Richter

Resimleyen: Hildegard Müller
Almancadan çeviren: Tuvana Gülcan
Yayınevi: Hayykitap - 229
Kategori: Yaşasın Çocuklar - 48
Sayfa sayısı: 120
Birinci baskı: Ekim 2013
Fiyatı: 9 TL
Ebat: 13,5x19
ISBN: 978-605-5181-36-9

Çoban Köpeği Anton'u Dinleyelim

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Çoban Köpeği Anton'u Dinleyelim - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Sağlık Bakanlığı 12 bin personel alacak! Atamalarda mülakat yapılmayacak İstanbul Boğazı'nda sabah saatlerinde etkili olan sis kartpostallık görüntüler oluşturdu Isparta'da MHP'li Çiçekpınar Belediye Başkanı'nın evine silahlı saldırı YouTuber Enes Batur, kazasına yorum yapan bir kişiye sosyal medya üzerinden tepki gösterdi: Belki insanlıktan nasibini alır Dünyaca ünlü şarkıcı Rita Ora, göğüs dekoltesiyle sosyal medyayı salladı Dünyaca ünlü Azerbaycanlı kick boksçu Zabit Samedov, Kuruluş Osman dizisine transfer oldu Fatih Terim: Ali Sami Yen'de 8-10 dakika vermemek bu kadar zor mu! Aynı aileden 3 kişi birkaç gün arayla koronavirüse yenik düştü