Diyarbakır Uzman'dan Şoförlere Evinizin Kapısına Geldiğinizde Zile Basmadan 2 Dakika Bekleyin - Son Dakika
Güncel

Diyarbakır Uzman'dan Şoförlere Evinizin Kapısına Geldiğinizde Zile Basmadan 2 Dakika Bekleyin

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'nca belediye bünyesindeki toplu taşıma araçlarında çalışan kadın ve erkek şoförlere öfke kontrolü seminerini veren Kişisel Gelişim Uzmanı Oğuz Saygın, günlük yaşanan problemlerin eve yansıtıldığını dile getirerek, En büyük problemi evde yaşıyoruz.

28.11.2017 10:24
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'nca belediye bünyesindeki toplu taşıma araçlarında çalışan kadın ve erkek şoförlere öfke kontrolü seminerini veren Kişisel Gelişim Uzmanı Oğuz Saygın, günlük yaşanan problemlerin eve yansıtıldığını dile getirerek, En büyük problemi evde yaşıyoruz. Ne kadar problemli bir iş yaparsanız yapın, şunu unutmayın o lafı söylediğiniz zaman mutlaka bir karşılığı olacaktır. Evin kapısına geldiğinizde zile basmadan 2 dakika bekleyin dedi. Belediyesi bünyesindeki toplu taşıma araçlarından görevli kadın ve erkek şoförler için öfke kontrolü, beden dili ve iletişim alanlarında eğitim semineri Kişisel Gelişim Uzmanı Oğuz Saygın tarafından verildi. Belediye Kongre Merkezi'nde verilen eğitim seminerine, kent merkezi ve ilçelere toplu taşıma araçlarında görevli çok sayıda şoför katıldı. Uzman Saygın, İstanbul'da da benzer eğitim semineri düzenlediğini ifade ederek, seminerde Biz insan taşıyoruz sloganını belirlediklerini aktardı. Şoförlere önemli bir hizmet sunduklarını söyleyen Saygın, Eğitim verdiğim için biliyorum, çok zor bir iş yapıyorsunuz ve de çok takdir edilecek bir iş. Günde yüzlerce insan aracına girip çıkıyor. Hem o insanları memnun etmek hem onları sağ salim gittikleri yerle ulaştırabilmek gerek. Sabah evden çıkarken rahat çıkmamız gerekiyor. Evden rahat çıkmadığımız taktirde kafamızda hep onlar oluyor. Çok kritik bir iş yapıyoruz. Kapıyı baam diye kapatırsanız ciddi sıkıntılar çıkabilir. Ama ne olursa olsun biz direksiyon başına gittiğimizde her şeyden sıyrılmamız lazım diye konuştu.

GÜLÜMSEMESİNİ BİLMEYENLER ARABA KULLANMASIN

İletişimde beden dilinin önemini şoförlere anlatan Oğuz Saygın, beden diliyle yapılacak ters bir hareketin kötü sonuçlara neden olacağını söyledi. Saygın, İletişimin 3 ayağı var. Bunlar birincisi, beden dili, diğerleri ses tonu ve kelimeler. Beden dili hepsinden önemlidir. Kelimelerin rolü yüzde 10'dur, ses tonu yüzde 30, beden dili yüzde 70'tir. İnsanlar en çok beden dilinize takılıyor. Beden dili o kadar önemlidir ki dışarıya mesajı verir. Beden dilinizle çok ters bir hareket yaparsanız karşı tarafla problem başlar. Beden dilindeki tek bir ters hareket çok kötü şeylere sebep olabilir. Beden dilini en yumuşatacak hareket gülümsemektir. Gülümsemesini bilmeyenler araba kullanmasın. Beden diliyle ilgili çok ciddi kavgalar çıkıyor. Gazetelerin üçüncü sayfa haberlerinde okumuşsunuz, kavganın nedenin 'Ters baktı' diyededi. Kişisel Gelişim Uzmanı Oğuz Saygın, gün boyu yaşanan sorunları eve yansıtılmaması gerektiği belirterek, şoförlere şu önerilerde bulundu

GÜNLÜK YAŞADIĞIMIZ O STRESİ EVE YANSITIYORUZ

Eve gidiyoruz canımız sıkkın. En büyük problemi evde yaşıyoruz. Günün bütün stres ve yoğunluğuyla eve gidiyoruz. Günlük yaşadığımız o stresi eve yansıtıyoruz. Akşama kadar ciddi bir yorgunluk yaşıyorsunuz, zor bir iş yapıyorsunuz, yolcularla tartışıyorsunuz hepsi tamam. Eve gittiğinizde çocuklar ve eşiniz bundan bir suçu var mıdır Hayır. Ama eve yansıyor. Ne kadar problemli bir iş yaparsanız yapın, şunu unutmayın o lafı söylediğiniz zaman mutlaka bir karşılığı olacaktır. Evin kapısına geldiğinizde, zile basmadan 2 dakika bekleyin. ve kendi kendinize şunu söyleyin, 'Bugün ciddi problemler yaşamış olabilirim hepsi bir kenara ama bunların hiç birinden benim eşimin ve çocuklarının hiç bir suçu yok, bunlar tamamıyla benim yaşadığım şeyler. Ben şimdi tüm negatif enerjimi döküyorum ve içeriye öyle giriyorum'. Suratınız eğer asıksa bağırıp çağırmanıza gerek yok. Karşınızdaki insanlar sizin ne demek istediğiniz anlıyor. Diyorsunuz ki çoğuma bir şey söylemedim, söyleminize gerek yok. O beden dilinden anlaşılıyor. Bütün mutluluğun hepsi ailedir.

Diyarbakır Uzman\'dan Şoförlere Evinizin Kapısına Geldiğinizde Zile Basmadan 2 Dakika Bekleyin
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Diyarbakır Uzman'dan Şoförlere Evinizin Kapısına Geldiğinizde Zile Basmadan 2 Dakika Bekleyin - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Cumhur İttifakı Samsun ve Havza'da STK Temsilcileri ve Muhtarlarla Buluştu
  09:35 Cumhur İttifakı Samsun ve Havza'da STK Temsilcileri ve Muhtarlarla Buluştu

  Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Halit Doğan ve Havza Belediye Başkan adayı Murat İkiz, Havza'da sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi. Doğan ve İkiz, toplantıda yaptıkları konuşmalarda, halkın fikirlerini dikkate alarak kenti daha da ileriye taşıma kararlılıklarını vurguladılar. İkiz, Havza için önceliklerinin sanayi ve turizm olduğunu belirterek, halkın teveccühü ile yüksek bir oy oranı alacaklarını ifade etti. Programa, AK Parti ve MHP temsilcileri de katıldı.

 • Siirt'te seçim güvenliği toplantısı gerçekleştirildi
  09:34 Siirt'te seçim güvenliği toplantısı gerçekleştirildi

  Siirt Valisi Dr. Kemal Kızılkaya başkanlığında gerçekleştirilen seçim güvenliği toplantısında, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak mahalli idareler genel seçimi için alınacak tedbirler ve yapılacak çalışmalar görüşüldü. Toplantıda, seçimlerle ilgili mevzuat, güvenlik tedbirleri, miting alanları ve güzergahlar gibi konular ele alındı. Vali Kızılkaya, seçimlerin huzur ve güven içinde tamamlanması için gerekli tedbirlerin alındığını belirtti.

 • ETÜ'de Kadınların Yolculuğu Programı Düzenlendi
  09:33 ETÜ'de Kadınların Yolculuğu Programı Düzenlendi

  Erzurum Teknik Üniversitesi'nde (ETÜ) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle 'Akademideki Kadınların Yolcuğu: Deneyimler, Sorunlar ve Çözüm Önerileri' adlı program düzenlendi. Programda akademideki kadınların sorunları ve toplumsal değişimde üstlendiği rol değerlendirildi. Programın sonunda Kadınlar Korusu için fidan sertifikaları takdim edildi.

 • Kuşadası'nda jandarma operasyonunda ruhsatsız tabanca ele geçirildi
  09:33 Kuşadası'nda jandarma operasyonunda ruhsatsız tabanca ele geçirildi

  Aydın'ın Kuşadası ilçesinde jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda, A.Y. isimli şüpheli şahsın üzerinde ruhsatsız bir tabanca ve 3 adet tabanca fişeği bulundu. Şüpheli şahıs yakalanarak adli süreç başlatıldı.

 • Siirt'te güvenlik ve asayiş toplantısı gerçekleştirildi
  09:32 Siirt'te güvenlik ve asayiş toplantısı gerçekleştirildi

  Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Dr. Kemal Kızılkaya başkanlığında Siirt Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezinde güvenlik ve asayiş toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, ilin genel durumu ve son bir ayda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

 • Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti Hınıs Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını yaptı
  09:31 Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti Hınıs Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını yaptı

  Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti Hınıs Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi. Açılış törenine AK Parti Erzurum Milletvekilleri Mehmet Emin Öz ve Abdurrahim Fırat da katıldı. Sekmen, hizmetleri ve projeleri hakkında bilgi verdi.

 • VİOP'ta BIST 30 endeks kontratı yükselişle başladı
  09:31 VİOP'ta BIST 30 endeks kontratı yükselişle başladı

  Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda (VİOP) nisan vadeli BIST 30 endeksine dayalı kontrat, güne yüzde 0,3 yükselişle 9.940,00 puandan başladı. Analistler, küresel pay piyasalarında belirsizliklerin devam etmesiyle negatif bir seyir izlendiğini ifade ederek, bugün dünya genelinde hizmet sektörü ve bileşik Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verilerinin yatırımcıların odağına yerleştiğini söyledi.

 • Aydın'ın Germencik ilçesinde 17 yıl hapis cezası ile aranan şahıs yakalandı
  09:29 Aydın'ın Germencik ilçesinde 17 yıl hapis cezası ile aranan şahıs yakalandı

  Aydın'ın Germencik ilçesinde jandarma ekipleri tarafından 17 yıl hapis cezası ile aranan F.D. isimli şahıs, Hıdırbeyli Mahallesi'nde yakalandı. Şahıs, adli işlemlerinin ardından Ceza İnfaz Kurumu'na teslim edildi.


Advertisement