Son Dakika Haberleri: 2,5 Yaşındaki Çocuğun Vücudunun Bir Tarafı Daha Hızlı Büyüyor

2,5 Yaşındaki Çocuğun Vücudunun Bir Tarafı Daha Hızlı Büyüyor

11 ay önce

Dünyada tedavisi olmayan bir hastalığa yakalanan 2,5 yaşındaki minik çocuğun vücudunun bir tarafı çok daha hızlı büyüyor.

Bursa'da yaşayan 2,5 yaşındaki Can Kuşoğlu'nun vücudunun bir kısmı daha hızlı büyüyor. Bu hastalığa ise çok nadir rastlanıyor.

VARLARINI YOKLARINI SATTILAR

Bursa'da 2,5 yaşındaki Can Kuşoğlu'nun vücudunun bir kısmı daha hızlı büyüyor. Tedavi için ev ve arabalarını satan aile, dünyanın herhangi bir yerinde tıp camiasından gelecek müjdeli haberi bekliyor.

BİR YERİNİ İNCİTTİ SANDILAR

Şener ve Gönül Kuşoğlu çiftinin 2.5 yıl önce 4 kilo 960 gram olarak dünyaya gelen çocukları Can'ın, doğduktan 1 ay sonra vücudunun sağ tarafı sol tarafına göre daha hızlı büyümeye başladı. Anne Gönül Kuşoğlu, ilk başta çocuğunu giydirirken incitmiş olabileceğini, bu yüzden bir tarafının şişmiş olabileceğini düşündü.

TEŞHİS KONULAMADI

Çocuğunun sağ tarafındaki şişlik devam edince bir terslik olduğunu anlayan anne, minik Can'ı Bursa'da hastaneye götürdü. Burada teşhis konulamayınca aile çocuklarını İstanbul'daki hastanelere götürdü. Burada doktorlar bir hastalıktan şüphelendiklerini, bu hastalığın tahlillerinin yurt dışında bir laboratuarda yapıldığını söyledi. Aile, çocuklarını tedavi ettirebilmek için oturdukları evi ve arabalarını sattı. Aile, masraflarını kendi cebinden karşılayarak, tahlilleri Hollanda'da bulunan laboratuara gönderdi.

"BECKWITH-WIEDEMANN" SENDROMU

Burada yapılan incelemede, Can'ın dünyada nadir hastalıklar arasında bulunan beckwith-wiedemann sendromu olduğu öğrenildi.

TEDAVİSİ YOK

Bu hastalığı öğrenen aile, çocuklarını tedavi ettirmek için başvuru yapsa da, bu hastalığın dünyada tedavisinin olmadığını öğrenince ne yapacaklarını şaşırdı. Çaresiz aile şimdi dünyada bu hastalığın tedavisini yapan bir doktor ve hastane olduğu yönünde müjdeli bir haber bekliyor.

"11 BİRİM TARAFINDAN KONTROL ALTINDA TUTULUYOR"

Bu hastalığın tedavisi ve ilacının olmadığını ifade eden anne Gönül Kuşoğlu, "Çocuğum ömür boyu düzenli olarak kontrol altında olacak. Dünyada bu hastalık bir iki kişide ortaya çıkıyor. Can 15 günde bir başta nefroloji, onkoloji, kardiyoloji olmak üzere 11 ayrı birimde kontrolden geçiyor. Çocuğumun böbreklerini kist sarmış. Bu kistlerin vücudunu sarma ihtimali var. En büyük korkumuz bu. Bu hastalığı tedavi ederim diyecek bir hastane ve doktordan haber bekliyoruz. Tedavi için evimizi ve arabamızı sattık" dedi.


YORUMLAR


Oltasına 27 Kiloluk Sazan Takılan Vatandaş, Poz Verip Geri Bıraktı Görevden Gelen Özel Harekatçı, Evde Eşini Başından Vurulmuş Halde Buldu

Mahkemeye Sevk Edilen Adnan Oktar Tutuklandı