Eyüpsultan'da motosiklet hırsızları kamerada - Son Dakika

Eyüpsultan'da motosiklet hırsızları kamerada

13.07.2019 10:24

Eyüpsultan'da motosiklet hırsızları kamerada Motosikleti çalmak için 3 defa geldilerİSTANBUL - Eyüpsultan'da iki hırsız, evin önünde kilitli olan motosikleti üçüncü denemede kilidini keserek çaldı.

Eyüpsultan'da motosiklet hırsızları kamerada

Motosikleti çalmak için 3 defa geldiler

İSTANBUL - Eyüpsultan'da iki hırsız, evin önünde kilitli olan motosikleti üçüncü denemede kilidini keserek çaldı. Yaşanan hırsızlık anları saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay, Eyüpsultan ilçesi Güzeltepe Mahallesinde geçtiğimiz günlerde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, motosikletiyle işten gelen Serkan Çorapçı, motosikletini evinin önüne kilitleyip evine çıktı. Saat 21.30 sıralarında gelerek keşif yapan iki kişi gece 03.15 sıralarında tekrar gelerek motosikleti çalmaya çalıştı. Motosiklet devrilince panikleyen 2 şüpheli olay yerinden kaçtı. Yarım saat sonra tekrar gelen şüpheliler, yanlarındaki demir makasıyla kilidi kesip, motosikleti çalarak kayıplara karıştı.

"Bu benim başıma gelen ikinci olay"

Demir atölyesinden çalışan ve motorunu çalışanlara "emek hırsızları" diyen Serkan Çorapçı, "Saat 9.30 gibi iki kişi geliyor. Herhalde bir keşif yapıyorlar önden. Onlar sonra gidiyor. 03.15'te iki kişi aşağıdan geliyor. Direksiyon kilidini kırıyorlar. Kilidi kırınca ayaklık kapanıyor ve motor devriliyor. Motor devrilince kaçıyorlar. 03.44 civarı tekrar geliyorlar. Tek hamlede 2 parmak kalınlığındaki motosiklet kilidini kesiyorlar makasla. Aşağı doğru götürüyorlar. Bu benim başıma gelen ikinci olay. 2013 senesinde de bir motorum kapımdan çalınmıştı. Emek hırsızları. Demir atölyesinde çalışıyorum. Ellerim, ciğerlerim toz içinde. Emeğimin karşılığı bu. Emniyete başvurdum. İkinci motorum ama ondan bir şey çıkmayacak muhtemelen" dedi.

"O demir makasları ne işe yarıyor?"

Çalınan motorunun yerine yenisini alacağını ve motosikletin bir tutku olduğunu söyleyen Çorapçı, "İstediğiniz kilidi takın. Devletin bu işe artık 'dur' demesi lazım. O demir makasları ne işe yarıyor? Nasıl pet şişede mazot alamıyorsanız bu makasların da öyle olması gerekiyor. Nerde kullanacağınıza dair bir izin kağıdıyla alınmalı. Çünkü başka yerde kullanılmıyor bu makaslar. Yine alacağım. Çünkü benim tek zevkim bu iki teker. Ayağımı yerden kesiyor. O rüzgarı suratınızda hissetmek çok farklı bir olay" diye konuştu.

Motosikletin çalındığı o anlar kamerada

Evin önünde kilitli bulunan motosikleti üçüncü denemede çalarak kayıplara karışan hırsızlar güvenli kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, hırsızların gelerek motosikleti çalmaya uğraştıkları, sonra ise motosikletin düşmesi üzerine kaçtıkları, en son ise motosikleti çaldıkları görülüyor.

Eyüpsultan'da motosiklet hırsızları kamerada
Eyüpsultan'da motosiklet hırsızları kamerada
Eyüpsultan'da motosiklet hırsızları kamerada
Eyüpsultan'da motosiklet hırsızları kamerada

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Eyüpsultan'da motosiklet hırsızları kamerada - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Yangının sembol fotoğrafındaki genç kız konuştu: Zaman değişse de kadınlarımız hiç değişmedi 19:10 Yangının sembol fotoğrafındaki genç kız konuştu: Zaman değişse de kadınlarımız hiç değişmedi KPSS sınavında Delta varyantlı paniği! 30 kişi acilen karantinaya alındı 19:06 KPSS sınavında Delta varyantlı paniği! 30 kişi acilen karantinaya alındı Muğla'da 2 yangın daha çıktı, kentte devam eden yangın sayısı 5'e yükseldi 18:36 Muğla'da 2 yangın daha çıktı, kentte devam eden yangın sayısı 5'e yükseldi
Son Dakika: Milli Savunma Bakanlığı, tahliye çalışmaları için iki çıkarma gemisini Marmaris'e sevk etti 17:38 Son Dakika: Milli Savunma Bakanlığı, tahliye çalışmaları için iki çıkarma gemisini Marmaris'e sevk etti Şahan Gökbakar Marmaris'te sesi kısılana kadar bağırdı: Havadan müdahale, havadan müdahale 17:20 Şahan Gökbakar Marmaris'te sesi kısılana kadar bağırdı: Havadan müdahale, havadan müdahale İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'den ormanları yakanlara karşı öneri: Terör üyeliği ile yargılansınlar 16:54 İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'den ormanları yakanlara karşı öneri: Terör üyeliği ile yargılansınlar
Olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz'a 'Sünnet'li tebrik! Cübbeli Ahmet Hoca sosyal medyadan paylaştı 15:38 Olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz'a 'Sünnet'li tebrik! Cübbeli Ahmet Hoca sosyal medyadan paylaştı Beşiktaş'ın ön liberosu Josef de Souza'dan, 14:58 Beşiktaş'ın ön liberosu Josef de Souza'dan, "Paranın köpeğisin" diyen takipçisine ilginç cevap
Advertisement