Genç çift, sevme bahanesiyle yaklaştıkları 40 bin lira değerindeki köpeği çaldı! O anlar güvenlik kamerasına yansıdı - Son Dakika

Genç çift, sevme bahanesiyle yaklaştıkları 40 bin lira değerindeki köpeği çaldı! O anlar güvenlik kamerasına yansıdı

17.01.2022 11:24

Kağıthane'de yaşanan olayda sevgili iki genç, sahibi tarafından işyerinin önüne bırakılan 3 bin dolar yani 40 bin lira değerindeki "Badem" isimli Shiwawa cinsi köpeğe sevme bahanesiyle yaklaşıp çaldı. İlginç olay kameralara yansırken, sahibinin şikayeti üzerine çift kısa sürede yakalandı. Köpek ise sahibine teslim edildi.

Kağıthane Ortabayır Mahallesi'nde meydana gelen olayda, yatak satın almak için cadde üzerindeki bir iş yerinin önüne gelen Nevzat K., yaklaşık 7 yıldır sahibi olduğu 3 bin dolar değerindeki "Badem" isimli Shiwawa cinsi köpeğini dükkanın önüne bıraktı.

SEVME BAHANESİ İLE ÇALDILAR

Bir süre sonra kapalı kasa bir minibüsten inen sevgili çift, yürüyerek iş yerinin önüne geldi. Buradaki köpeği gören genç kız, köpeği kucağına alarak sevmeye başladı. Sonrasında genç kız etrafına baktıktan sonra sevgilisi ise köpeği severek götürerek geldikleri araca bindi.

İstanbul'da ilginç köpek hırsızlığı kamerada: Sevgili çift 'Badem'i' severek çaldı

O ANLAR KAMERADA

İlginç hırsızlık anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, şahsın köpeği kucağına aldığı, genç kızın ise bir süre köpeği sevdiği görülüyor. Genç adam köpekle birlikte yürüdüğünün yansıdığı görüntülerde, diğer şüphelinin ise sık sık arkasını dönerek işyerine baktığı, sonrasında da diğer şüphelinin yanına gittiği, ikilinin birlikte uzaklaştığı görüldü.

YAKALANDILAR

Olayın ardından işyerinden çıkan Nevzat K. köpeğine seslenerek aramasına rağmen bulamadı. Bunun üzerine işyerinin güvenlik kamera görüntülerine bakan K., köpeğinin iki genç tarafından çalındığını gördü. Bunun üzerine Nevzat K., köpeğinin çalındığını düşünerek polis ekiplerine ihbarda bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Gültepe Polis Merkezi Amirliği ekipleri, görüntülerden yola çıkarak önce gençlerin bindiği minibüsün plakasını tespit etti.

Plakayı sorgulayan Kağıthane polisi, şahısların Yahya Kemal Mahallesi'nde bir sokaktaki binada yaşadıklarını belirledi. Bunun üzerine eve giden ekipler, Furkan Ü. ile sevgilisi Sena Gözde K.'yı yakaladı. Çaldıkları köpeğe de el koyan polis ekipleri, sevgili çifti gözaltına alarak emniyete götürdü. Emniyette ifadeleri alınarak "hayvan hırsızlığı" suçundan adli işlemleri yapılan çift, savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Köpek ise sahibi Nevzat K.'ya teslim edildi.

YORUMLAR
500
İşkence edilip damdan atılan köpek yavrusu tedavisinin ardından 'emin ellerde' İşkence edilip damdan atılan köpek yavrusu tedavisinin ardından 'emin ellerde'

Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Genç çift, sevme bahanesiyle yaklaştıkları 40 bin lira değerindeki köpeği çaldı! O anlar güvenlik kamerasına yansıdı - Son Dakika


Advertisement