Genç Müzisyenin Anısını Yaşatacaklar - Son Dakika

Genç Müzisyenin Anısını Yaşatacaklar

24.12.2012 06:02
Genç Müzisyenin Anısını Yaşatacaklar, System.String[]

Denizlili müzisyen Halil Erten'in kurucusu olduğu Grup Nara, ilk albümünü çıkardı, kliplerinde de Erten'i andı.

Geçtiğimiz yıl sosyal medyayı sarsan 'Gitme' isimli şarkının sahibi Grup Nara, ilk albümü 'Hayaller Odası'nı çıkardı. Grubun albüm serüveninin arkasında ise trajik bir hikaye yatıyor. Denizlili genç müzisyen Halil Erten; 1999'da Grup Nara'yı kurdu. O dönemde, Erten'in ayrıldığı sevgilisi için yazıp söylediği 'Gitme' adlı şarkı, tıklanma rekorları kırdı.

DAHA 28 YAŞINDAYDI

Tek hayali albüm çıkarmak olan ve bunun için para biriktiren genç müzisyen, bir tekstil fabrikasında çalışmaya başladı. Erten, 7 Eylül 2011'de fabrikada elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi. 28 yaşındaki müzisyenin ölümünün ardından onun en büyük hayalini gerçekleştirmek üzere kolları sıvayan arkadaşları; olaydan bir yıl sonra ilk albümlerini çıkardı. Grup, Erten'in imzasını taşıyan 'Gitme' şarkısına, memleketi Denizli'deki eski bir sinemada klip çekti. Grup üyeleri, albüm gelirlerinin bir kısmının Erten'in ailesine verildiğini söyledi.

Sabah : http://www.sabah.com.tr

Genç Müzisyenin Anısını Yaşatacaklar

Kaynak: Sabah.com.tr

Son Dakika Magazin Genç Müzisyenin Anısını Yaşatacaklar - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Son Dakika

Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu? Ettiği küfür başına dert oldu Pentagon'dan Trump'a son dakika golü! Veda töreni yapılmayacak Bunu da gördük! Çin'de dondurmalardan alınan numunelerde koronavirüs tespit edildi En zenginler listesindeydi! Rothschild ailesinin tek varisi kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı ücret belli oldu! 3,5 yıllık transferin maliyeti dudak uçuklattı Aşkları tam gaz devam ediyor! Acun Ilıcalı ve Ayça Çağla Altunkaya'dan yeni poz Elindeki tabanca ateş aldı, mermi çenesinden girip alnından çıksa da sedyeye yürüyerek gitti İmaj değiştiren Pınar Altuğ, adeta 10 yaş gençleşti