Hollanda'daki dünyaca ünlü sanat oteli koronavirüs nedeniyle iflas etti - Son Dakika
BBC

Hollanda'daki dünyaca ünlü sanat oteli koronavirüs nedeniyle iflas etti

Hollanda'nın başkenti Amsterdam yakınlarındaki turistik kasaba Volendam'da bulunan ve koronavirüs salgınından ciddi biçimde etkilendiği belirtilen dünyaca ünlü sanat oteli Art Hotel Spaander'in iflas ettiği açıklandı.

Hollanda'daki dünyaca ünlü sanat oteli koronavirüs nedeniyle iflas etti, System.String[]

Koronavirüs salgının başlamasının ardından 21 Matt'ta kapatılan otel, internet sitesi üzerinden, "Konuklarımız ve çalışanlarımızın sağlığı açsısından otelin tamamen kapatılmasının şimdilik en iyisi olduğuna inanıyoruz" açıklamasını yapmıştı.

SANATÇILARIN BULUŞMA NOKTASI OLARAK BİLİNİYOR

Hollanda medyasından aktarılan habere göre, Kuzey Hollanda Mahkemesi, Art Hotel Spaander'in iflas ettiğini açıkladı. Otel, 1881 yılında Hollandalı girişimci Leendert Spaander tarafından, tüm dünyadaki sanatçıları buluşma yeri olması amacıyla açıldı. Birçok sanatçı, konaklama faturlarını, yaptıkları resimlerle ödedi. Bu tablolar, yıllardır otelin duvarlarını süslüyor. Spaander, kızlarından üçünü, otelde çalışan sanatçılarla evlendirmişti.

ÜNLÜLERİN UĞRAK YERİ

Küçük bir balıkçı köyü olan Volendam'daki otel, yıllarca hem turistlerin hem de dünyaca ünlü isimlerin önemli uğrak yerlerinden biri oldu. Otelin ünlü müşterileri arasında ABD'li film yapımcısı Walt Disney, "First Lady" Eleanor Roosvelt, sinema sanatçıları Elizabeth Taylor, Kirk Douglas, besteci Maurice Ravel, Fransız ressam Pierre-Auguste Renoir ve boksör Muhammed Ali Clay de vardı.

Sahipleri, tarihi otelin geleceği konusunda henüz bir açıklama yapmadı.

BBC

Son Dakika

Türkiye ile Azerbaycan arasındaki vizeler karşılıklı olarak kaldırıldı Son Dakika: Habur ve Gürbulak sınır kapıları tekrar açılıyor Kuyumcular uyardı: İnternetten aldığınız altın sahte çıkabilir Ev almak isteyen vatandaşa bir müjde de özel bankalardan! 2 yıl ödemesiz kredi geliyor Son dakika: Piyasaların merakla beklediği enflasyon rakamları açıklandı Son Dakika: Akaryakıt fiyatlarına 17 ila 25 kuruş indirim geliyor 2020'nin ilk 5 ayında Türkiye'de en çok Renault marka otomobil satıldı Kiralara yapılacak zam oranı belli oldu! İşte kiraya göre fiyat artışı Son Dakika: Türkiye kendi uydusunu uzaya gönderen 10 ülke arasına girecek Mesleki Yeterlilik Sınavları bugün itibarıyla yeniden başladı Sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda yetiştirilecek doktora öğrencilerine aylık 4.500 lira burs verilecek THY, yolculara hijyen seti vermeye ve uçuşlarda hijyen uzmanı görevlendirmeye başladı Otellerdeki mini kulüpler ve kreşler hizmet verecek Güne düşüşle başlayan gram altın 371,9 liradan işlem görüyor İBB, "3 katı fiyatına cerrahi maske alındı" iddialarına yanıt verdi: Alınan maskelerin koruma özelliği daha yüksek