Iı. Uluslararası Shakespeare Festivali"Ne Doğru - Son Dakika

Iı. Uluslararası Shakespeare Festivali"Ne Doğru

03.04.2019 16:47
Iı. Uluslararası Shakespeare Festivali

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek "Uluslararası Shakespeare Festivali"nin hazırlıkları tamamlandı.

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek "Uluslararası Shakespeare Festivali"nin hazırlıkları tamamlandı.

Festival Düzenleme Kurulu Başkanı Dr. Öğr. Üyesi İlker Özçelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Shakespeare'in dehasının ve kelimelerinin gücünü anlatmaya kelimelerin yetmeyeceğini söyledi.

Dünyanın dört bir yanında Shakespeare'in oyunlarının sahnelendiğini ifade eden Özçelik, şöyle devam etti:

"Asya'dan Avrupa'ya ve hatta Amerika'ya uzanan birçok farklı kıtada ve ülkede ünlü ozan adına irili ufaklı onlarca festival düzenlenmektedir. Yazarın ölümsüz oyunlarına ve sıra dışı etkinliklere ev sahipliği yapan bu festivaller katılımcılarına Shakespeare'in kelimelerinin büyülü dünyasını deneyimlemek için eşsiz bir fırsat sunmaktadır. Bu festivallere her yıl yenileri eklenmekte, mevcut festivaller de içerik olarak sürekli gelişmektedir. Bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz festivalde tiyatro, konser, sergi, sinema ve bale gibi geniş bir yelpazede çok sayıda kültür sanat etkinliğini bir araya gelecek."

Özçelik, sanatseverleri düzenlenecek etkinliklere davet etti.

SDÜ'de 5-20 Nisan'da düzenlenecek festivalin açılışı, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt tarafından yapılacak.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Iı. Uluslararası Shakespeare Festivali'Ne Doğru - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ünlü şarkıcı Sibel Tüzün, Ankara Anlaşması'yla Londra'ya yerleşti Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü: Hastanelerimiz, yoğun bakımlar doluyor Tartışmalı Oxford-Astrazeneca koronavirüs aşısı yeniden incelenecek Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması saat kaçta başlıyor? İçişleri Bakanlığı detayları paylaştı İranlı nükleer bilimci Fahrizade'nin öldürülmesi sonrası Netanyahu'dan itiraf gibi sözler: Gergin günler bizi bekliyor Jese Rodriguez'in sevgilisinin doğum günü partisine gitmesi taraftarı çileden çıkardı Türkiye'ye damga vuran Palu ailesi hakim karşısında! Sanık Tuncer Ustael: Evime bomba attılar Çakıcı'dan Kılıçdaroğlu'na yeni mektup: Sende beni öldürtebilecek yürek var mı bay Kemal?