Irak'ta El Kaide'ye Karşı Geniş Kapsamlı Operasyon Başlatıldı - Son Dakika

Irak'ta El Kaide'ye Karşı Geniş Kapsamlı Operasyon Başlatıldı

19.06.2007 10:10
Irak'ta El Kaide'ye Karşı Geniş Kapsamlı Operasyon Başlatıldı, System.String[]

10 Bin ABD ve Irak Askeri, Bağdat'ın Kuzeydoğusundaki Bakuba ve Çevresinde, El Kaide'ye Karşı Kara ve Havadan Büyük Bir Saldırı Başlattı.

10 bin ABD ve Irak askeri, Bağdat'ın kuzeydoğusundaki Bakuba ve çevresinde, El Kaide'ye karşı kara ve havadan büyük bir saldırı başlattı.

ABD ordusundan yapılan açıklamada, bu sabah Bakuba ve civarındaki bölgede teröristlere karşı geniş kapsamlı bir operasyon başlatıldığı ifade edildi. Açıklamada, operasyona yaklaşık 10 bin askerin katıldığı, taarruz helikopterleri ve yakın hava desteği olduğu, Strykers ve Bradley savaş araçlarının da katkıda bulunduğu belirtildi. Operasyonun başlangıç safhasında olduğu belirtildi.

(AFP-EA-EA-NÇ-D)

- Kaynak: İHA

Son Dakika Spor Irak'ta El Kaide'ye Karşı Geniş Kapsamlı Operasyon Başlatıldı - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Ermenistan Radyosu Serdar Ortaç'ın ardından Tarkan'ı da öldürülen Azerbaycan askeri olarak servis etti Kırmızı Oda'daki kadına şiddet yanlısı sözler sosyal medyada gündem oldu Eşini defalarca bıçaklayarak öldüren koca olay yerinde bekledi ABD başkanlığı için yarışan Biden, ücretsiz koronavirüs aşısı sözü verdi Süt sağarken elektrik akımına kapılan kadın feci şekilde can verdi İlker Başbuğ: En büyük hayalim Türkiye ile Azerbaycan'ı tek devlet olarak görmek Koronavirüsü ısıtarak öldüren yüz maskesi geliştirildi! Bulaş riskini sıfıra indiriyor Cephede dağılan sözde Karabağ Lideri Harutyunyan, Putin'den devreye girmesini istedi