İtfaiyeden soba ve baca yangınları konusunda uyarı - Son Dakika

İtfaiyeden soba ve baca yangınları konusunda uyarı

27.10.2020 15:57
İtfaiyeden soba ve baca yangınları konusunda uyarı, System.String[]

Gerede Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'nden soba ve baca yangınlarına karşı vatandaşların dikkatli olmaları hususunda uyarı yapıldı.

Gerede Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'nden soba ve baca yangınlarına karşı vatandaşların dikkatli olmaları hususunda uyarı yapıldı.

İtfaiyeden yapılan açıklamada, kış aylarına girmeden vatandaşların, sobalarına ve baca temizliğine, olası baca yangınlarına karşı mutlaka bacalarını temizletmeye ve kontrol ettirmeye özen göstermeleri istendi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Soba bacalarının temizliğinin yapılması can ve mal emniyeti bakımından da önem taşıyor. Temizlenmeyen soba bacaları zaman içinde kurum bağlayarak tıkanmalara sebep oluyor. Tahliye edilemeyen karbonmonoksit gazları ölümlere, kurum tutuşması ise yangınlara neden oluyor. Kirli bir baca, yakıtın doğru yanmasını engellerken oluşan parçacıklar da bacalarda ciddi tıkanıklıklara sebebiyet veriyor."

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat İtfaiyeden soba ve baca yangınları konusunda uyarı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Manchester United, Sancho ve Haaland için 1,9 milyar TL ödemeye hazır Bornozla yatağa atlayan Nusret Gökçe'nin cinsel organı göründü Azerbaycan'ın şehit düşen milli kahramanı Albay Şükür Hemidov: Askerlerim hep topraklarımızı ne zaman kurtaracağız diye soruyordu Son Dakika! Hezimetin faturası ona kesildi: Ermenistan askeri istihbarat biriminin başkanı General Hovanes görevden alındı İYİ Partili vekilden Ankara'yı karıştıracak iddia: Partiden birinin sarayla ilişkisi var, koalisyon için mutabakata varılacak İnternetten satın aldığı sahte alkol nedeniyle 6 kez kalbi duran kadın hayatını kaybetti ABD'li eski kaleci Tim Howard'ın segilisi Segura, "Sadece saçımı gösteriyorum" deyip üstsüz poz paylaştı Son Dakika: Mersin Anamur'da orman yangını! 50 hane boşaltıldı, Mersin-Antalya karayolu kapatıldı