Son Dakika Haberleri: Kanada'da Silahlı Saldırı, En Az 15 Yaralı

Kanada'da Silahlı Saldırı, En Az 15 Yaralı

5 ay önce İlandır

Toronto şehir merkezinde silahını 25 kez ateşleyen saldırgan, en az 15 kişiyi vurdu. Büyük paniğe yol açan saldırı sırasında insanlar çığlıklar atarak kaçmaya çalıştı.

Kanada'nın Toronto kent merkezinde katliama yol açan bir silahlı saldırı gerçekleşti. Greektown kentinde yerel saatle akşam 22.00'de bir saldırgan, peş peşe ateş açtı. 25 kez ateşleyen saldırgan, en az 15 kişiyi vurdu. Büyük paniğe yol açan saldırı sırasında insanlar çığlıklar atarak kaçmaya çalıştı.

9 KİŞİYİ VURDU

Ülkeyi şoka sokan saldırıda en az dokuz kişinin öldüğü söyleniyor. Hayatını kaybedenler arasında bir genç kız da bulunuyor. Saldırı dünyada ilk haber oldu, uluslararası ajanslar peş peşe 'son dakika' koduyla gelişmeleri aktardı. Kanadalı gazeteci Jeremy Cohn, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda kurbanların birkaç sokağa yayıldığını bildirdi.

25 SİLAH SESİ DUYULDU

Görgü tanıkları 25 silah sesi duyduklarını söylüyor. CBC News'e konuşan Jody Steinhauer, ailesiyle restoranda yemek yerken silah sesleriyle irkildiklerini belirtti, "İnsanların çığlıklarını duymaya başladık" dedi.

10 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

Danforth ve Logan caddeleri arasında gerçekleşen saldırıda bazı yaralılar olay yerinde tedavi edildi, diğerleri hastaneye taşındı. Nisan ayında yine Toronto kentinde bir kadın saldırgan kullandığı aracı kalabalığın üzerine sürülmüş ve en az 10 kişi yaşamını yitirmişti.


YORUMLAR


Tarlasını Süren Çiftçi, Tesadüfen Tarihi Su Tünellerini Buldu O Ses Türkiye'de Bomba İddia: Beyaz ile Hadise Aşk Yaşıyor

Diyarbakır'ın Eğil İlçesinde Dicle Barajı'nın Kapaklarından Biri Koptu, Valilik Vatandaşları Uyardı