Belediye çalışanının bıraktığı not araç sahibini duygulandırdı: Aracın aynasını kırdık, sizi bulamadık - Son Dakika

Belediye çalışanının bıraktığı not araç sahibini duygulandırdı: Aracın aynasını kırdık, sizi bulamadık

18.02.2021 10:20

Pendik Belediyesinde görevli kar küreme ekipleri çalışma sırasında bir aracın aynasını kırdı. Aracın sahibini bulamayan görevliler, "Aracın aynasını kırdık sizi bulamadık" notu ile telefon numarası yazılı bir kağıdı aracın camına bıraktı. Aracının durumunu ve camdaki kağıdı gören araç sahibi duygulanarak o notu sosyal medya hesabından paylaştı.

İstanbul'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle bazı yollar karla kaplandı. Pendik Belediyesi kar küreme ekipleri de karla kaplanan yollardaki karları açarak vatandaşın mağdur olmasının önüne geçti.

KAZAYLA AYNAYI KIRDILAR

Bir sokak üzerinde gece saatlerinde çalışma yapan ekipler, karşılarından gelen otomobil sürücüsünün yol vermemesi üzerine geri geri gitmek zorunda kaldı. Ekipler o sırada park halinde olan bir aracın aynasına çarparak kırdı. Araçlarından inen kar küreme ekipleri aracın sahibine ulaşmaya çalıştılarsa da başarılı olamadı.

NOT YAZIP AYRILDILAR

Ekip, bunun üzerine üzerinde "Pendik Belediyesi, kar küreme aracı, aynanızı kırdık, sizi bulamadık" yazan ve telefon numarası eklenen bir kağıdı aracın camına bıraktı. Sabah uyandığında aracının camına bırakılan notu gören Yemliha Yıldırım duygulu anlar yaşadı.

Belediye çalışanının bıraktığı not araç sahibini duygulandırdı: Aracın aynasını kırdık, sizi bulamadık

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞIP TEŞEKKÜR ETTİ

Yıldırım, bırakılan notu sosyal medya hesabından paylaşarak Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin'e ve Pendik Belediyesi çalışanlarına teşekkürlerini iletti. Yıldırım daha sonra notta yazan numara ile iletişime geçti.

Belediye çalışanının bıraktığı not araç sahibini duygulandırdı: Aracın aynasını kırdık, sizi bulamadık

YENİ AYNA ALDILAR

Sosyal medyada gündem olan notun ardından Pendik Belediyesi de aracının aynası kırılan vatandaş için yeni bir ayna alarak kendisine teslim etti. Pendik Belediyesi kar küreme ekiplerinde görevli Kamil Büyükkurt, "Kar küremesi yaparken karşı sokaktan gelen araç yol vermedi, mecburen geri gitmek zorunda kaldık. Geri giderken sol tarafımda da bir araba olduğu için fark etmedik, arabanın aynasın kırdık. Durduk, hasarı kontrol ettik. Notumuzu yazdık bıraktık. Aracın aynasını kırdığımızı yazdık. Telefon numaramızı yazdık. Pendik Belediyesinin aracı olduğunu yazdık. Sonrasında şefimiz araç sahibi arkadaşla diyalog kurdu. Aynası alındı, yarın takılacak inşallah" dedi.

Belediye çalışanının bıraktığı not araç sahibini duygulandırdı: Aracın aynasını kırdık, sizi bulamadık

"DUYARLI DAVRANIŞLARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Aracın sahibi Yemliha Yıldırım, "Yani olayın geceden olduğunu bilemiyorum ama sabah aracın başına geldiğimde aynanın kırık olduğunu gördüm. Daha sonrasında notu gördüm. Notu görünce zaten "bu ayna ne kadar pahalı olursa olsun hiç sorun değil kendim yaptırırım" dedim. Diyaloğa geçtik. Arkadaşlar da sağ olsun aynanın yenisini alacağını söylediler. Bu yapılan ince nüanstan dolayı Pendik Belediyesi'ne ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum. Kırıp gidebilirlerdi de. Hiç haber de vermeyebilirdi ama sağ olsunlar not bırakmışlar. Çok duygulandık. Kendileri almasa da biz o aynayı aldırdık. Hiç problem değil. Not burada var, "Pendik Belediyesi kar küreme aracı, aynanızı kırdık, sizi bulamadık" yazıyor. ve telefon numarası yazmışlar. Zaten bu notu görünce çok duygulandık, kendi sosyal medya hesaplarımızda da paylaştık. Sağ olsunlar bizimle irtibata geçtiler. Hasarın karşılanacağını, aynanın yenisinin alınacağını söylediler. Pendik Belediyesi'ne ve çalışanlara çok teşekkür ediyoruz. Ahmet Başkan'a da ayrıca teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

YORUMLAR (9)
  • RECEP ARSLAN: Kızım 2020 de park halinde ki araca çarpmış ve hafif maddi hasar oluşmuştu.Araç başında kimse yoktu.Bende telefon numaramı yazıp not bırakmıştım.1 saat sonra araç sahibi aradı ve kaza tutanaklarını hazırladık:ancak işleme konmamıştı.Herkes bir hata yapar ikincisi kasıt olur.Belediye işçilerini tebrik ediyorum. Cevap Yaz 1 1 Yayından Kaldır
  • Akar: Yukarıdaki arkadaş"eski yıllar" da T yok zaten:-) saygılar.. ayrıca böyle güzelliklere ihtiyacımız var tebrik ederim belediye çalışanlarının duyarlılığı ve vatandaşın tokgözlülüğü için. Cevap Yaz 5 0 Yayından Kaldır
  • Doğrusöz : Biri bahçeden meyve toplar para bırakır arabasının aynası kırılır not bırakır insanlık diye merhamet diye bişe kalmışmı zerre kadar insanlık kalmamış insanlar insanlıktan çıkmış böyle duygu acıma yalan dolan işlerle ancak kendi kendinizi kandırırsınız yazıklar olsun eski 25 30 sene önceki yılların tesi yok göz aç karnı aç doymayan ve kimse kimseyi tanımayan bir yalan dolan toplum olmuş Cevap Yaz 6 3 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Belediye çalışanının bıraktığı not araç sahibini duygulandırdı: Aracın aynasını kırdık, sizi bulamadık - Son Dakika


Advertisement