Karabük'te doldurulmuş hayvanlar müzede sergileniyor - Son Dakika

Karabük'te doldurulmuş hayvanlar müzede sergileniyor

18.11.2019 13:44
Karabük'te doldurulmuş hayvanlar müzede sergileniyor, System.String[]

Karabük'ün Yenice ilçesinde, tahnit işlemiyle ölümsüzleştirilen bozayı, kızıl geyik, kızıl tilki, çakal, kurt, yeşilbaş ördek ve sülün, müzede ziyaretçilerini bekliyor.

Karabük'ün Yenice ilçesinde, tahnit işlemiyle ölümsüzleştirilen bozayı, kızıl geyik, kızıl tilki, çakal, kurt, yeşilbaş ördek ve sülün, müzede ziyaretçilerini bekliyor.

Yenice Belediyesince, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı'ndan (BAKKA) aldığı hibe desteğiyle bir ay önce Ihlamur Teras Tesisleri'nde açılan "Bitki ve Hayvan Müzesi"nde, kurutulmuş bitkiler ile tahnit yöntemiyle dondurulmuş hayvanlar yer alıyor.

Belediye Başkanı Zeki Çaylı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, müzede kara yollarında kaza sonucu ölen ya da avcılar tarafından vurulan hayvanların tahnitlerinin bulunduğunu söyledi.

Çaylı, geliştirmek istedikleri müzeye, Yenice ormanlarında yaşayan vaşak, kartal ve doğan gibi hayvanları da koymak istediklerini ifade etti.

Ihlamur Teras Tesisleri'ne ve müzeye, Türkiye'nin her yerinden ziyaretçi geldiğine işaret eden Çaylı, " Safranbolu'daki kültür turizmi ile Amasra'daki deniz turizmini Yenice'deki doğa turizmi ile birleştirerek bölgemiz turizmine katkı vermek istiyoruz." dedi.

Çaylı, müzede mayıs ayında açılış töreni düzenlemeyi planladıklarını sözlerine ekledi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Karabük'te doldurulmuş hayvanlar müzede sergileniyor - Son Dakika


Son Dakika

Hocalı'da Türkçe bildiği için Azerbaycanlıları katleden Ermeni milis, 30 yıl sonra yakalandı Kısıtlama ihlali yaptı, kendisini görüntüleyen gazeteciyi tehdit etti: Kamerayı kapat, seni de onu da kırarım Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Kılıçdaroğlu'nu tehdit eden Alaattin Çakıcı'ya tepki: Kabul edilebilir değil Acun Ilıcalı, sosyal medyadaki küfürlü içerikleri nedeniyle MasterChef yarışmacısı Uğur Yılmaz Deniz'i kovdu "Yasaktan haberim yoktu" diyen yaşlı kadın, ceza yemekten kurtulamadı Sokak kısıtlamasına dakikalar kala yasa boğan ölüm! Baba, 18 yaşındaki oğlunun cenazesi başında sinir krizi geçirdi Uyuşturucu kullanmak için girdiği inşaatta 4 metrelik çukura düşen genç kadının sigara isteği herkesi şaşırttı İsveç'te kritik görevdeki Türk asıllı subay, esrarengiz bir biçimde kayboldu