Kayseri'de FETÖ sanıklarına hapis cezası - Son Dakika

Kayseri'de FETÖ sanıklarına hapis cezası

13.06.2019 14:54
Kayseri'de FETÖ sanıklarına hapis cezası

Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında yargılanan 5 sanıktan ikisine 7,5 yıl, birine 5 yıl hapis cezası verildi.

Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında yargılanan 5 sanıktan ikisine 7,5 yıl, birine 5 yıl hapis cezası verildi.

Kayseri 4. Ağır Ceza Mahkemesinde ayrı ayrı görülen duruşmalarda tutuksuz sanıklar Boğazlıyan Şeker ve Mamulleri Entegre Tesisi eski müdürü Bilal Karaköse, astsubaylar Ali Karaefe ve Muhammed Kürşat Demir, kapatılan Melikşah Üniversitesi öğretim görevlisi M.Ö. ve eşi H.F.Ö. ile avukatları hazır bulundu.

Terör örgütü üyesi olmadığını savunan sanık Karaköse, bildiği her şeyi samimiyetle anlattığını ve adalete güvendiğini belirterek beraatini istedi.

Esasa ilişkin mütalaasında, örgütsel faaliyetlere katıldığı, kurum personelini örgüte müzahir Zaman gazetesine abone olmaya ve "himmet" vermeye zorladığı, FETÖ mensubu olmayanlara mobbing uyguladığı ve örgüt faaliyetlerine katılanlara iltimasta bulunduğu gerekçesiyle Karaköse'nin "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan cezalandırılmasını isteyen savcı, sanık beyanlarının etkin pişmanlık kapsamında değerlendirilerek verilecek cezada indirime gidilmesini talep etti.

Sanık astsubay Karaefe, örgüt ile iltisakı olmadığını öne sürerken, sanık astsubay Demir ise "Üniformama leke getirecek bir şey yapmadım." dedi.

Savcı mütalaasında, sanıklar Karaefe ve Demir'in, Türk Silahlı Kuvvetleri askeri mahrem yapılanmasında yer aldıkları, örgütün mahrem imamları ile sabit hatlardan iletişim kurdukları ve kendilerine verilen talimatlar doğrultusunda hareket ettiklerini belirterek, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan cezalandırılmalarını talep etti.

Kapatılan Melikşah Üniversitesinde öğretim görevlisi olan M.Ö. ve eşi H.F.Ö. de suçlamaları reddederek beraat talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, sanıklar Karaefe ve Demir'e, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7 yıl 6'şar ay, sanık Karaköse'ye ise 5 yıl hapis cezası verirken, M.Ö. ve eşi H.F.Ö'nün de beraatine hükmetti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kayseri'de FETÖ sanıklarına hapis cezası - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

İşte Türkiye'yi özetleyen en güzel kare! Fırtınalı günün en güzel olayı 15 Temmuz Köprüsü'nde yaşandı 16:52 İşte Türkiye'yi özetleyen en güzel kare! Fırtınalı günün en güzel olayı 15 Temmuz Köprüsü'nde yaşandı Ek gelir için kozalak toplamaya giden genç, hırsızlar tarafından öldürüldü 16:26 Ek gelir için kozalak toplamaya giden genç, hırsızlar tarafından öldürüldü Çatalca'da saat kulesinin devrilme anı kameralara yansıdı 15:35 Çatalca'da saat kulesinin devrilme anı kameralara yansıdı Rasıl Hacar'a ünlü akını! Manzarayı görmek için Dubai'den geldi! 14:41 Rasıl Hacar'a ünlü akını! Manzarayı görmek için Dubai'den geldi! Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her zaman düşük faizi savundum. Bu konuda taviz vermem, vermeyeceğim 14:10 Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her zaman düşük faizi savundum. Bu konuda taviz vermem, vermeyeceğim Son Dakika: Kişisel Verileri Koruma Kurulu'ndan 13:58 Son Dakika: Kişisel Verileri Koruma Kurulu'ndan "Yemeksepeti" hakkında inceleme
Sol partilerin oluşturacağı üçüncü ittifakta HDP istenmiyor! 13:36 Sol partilerin oluşturacağı üçüncü ittifakta HDP istenmiyor! Fırtına İstanbul dahil pek çok ili perişan etti, uyarılar devam ediyor 12:56 Fırtına İstanbul dahil pek çok ili perişan etti, uyarılar devam ediyor
Advertisement