Keban'da Kurban Geleneği Devam Ettirildi - Son Dakika

Keban'da Kurban Geleneği Devam Ettirildi

24.08.2018 17:20
Keban'da Kurban Geleneği Devam Ettirildi, System.String[]

Elazığ'ın Keban ilçesinde, yıllardır sürdürülen kurban geleneği kapsamında kesilen kurbanlar pişirilerek misafirlere ikram edildi.

Elazığ'ın Keban ilçesinde, yıllardır sürdürülen kurban geleneği kapsamında kesilen kurbanlar pişirilerek misafirlere ikram edildi.

Nimri Yardımlaşma Derneğince, Nimri köyündeki Ağbaba ziyaret tepesinde düzenlenen etkinlik kapsamında 8 kurban kesildi.

Kesilen kurbanlar büyük kazanlarda pişirilerek etkinliğe katılan 300 kişiye ikram edildi.

Nimri Yardımlaşma Derneği Başkanı Mine Tan Dehmen, etkinlikte yaptığı konuşmada, atalarının yıllardır sürdürdüğü geleneği kendilerinin devam ettirdiğini söyledi.

Dehmen, "Köylülerimiz ve civar köylülerden gelen insanlar burada buluşma, tanışma ve kaynaşma fırsatı buluyor. Bugün doğa gezilerimizin yanı sıra kültürel ve sanatsal faaliyetler de gerçekleştirdik." ifadelerini kullandı.

Nimri Köyü Muhtarı Kamber Can ise böyle bir etkinliğin düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Etkinliğe, Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Keban'da Kurban Geleneği Devam Ettirildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kısıtlamaya uymayan kardeşler terör estirdi: 3 polis yaralı Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı, Elliot ismini aldı Emre Bol'dan Diagne'yle ilgili çirkin yorum: Ülkesinde timsah yiyordu, Türkiye'de topçu oldu Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Yasak aşkın ortaya çıkmaması için ölen sevgilisini giydirip kapı önüne bıraktı Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü