Kenan Sofuoğlu, genç motosikletçilerle buluştu - Son Dakika

Kenan Sofuoğlu, genç motosikletçilerle buluştu

04.10.2019 15:11
Kenan Sofuoğlu, genç motosikletçilerle buluştu, System.String[]

AK Parti Sakarya Milletvekili ve Dünya Supersport şampiyonu eski milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Yamaha bLu cRU "Yeni Nesil Yarışçı Yetiştirme Programı" kapsamında düzenlenen R25 Kupası'nda ilk 3'e giren sporcularla buluştu.

AK Parti Sakarya Milletvekili ve Dünya Supersport şampiyonu eski milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Yamaha bLu cRU "Yeni Nesil Yarışçı Yetiştirme Programı" kapsamında düzenlenen R25 Kupası'nda ilk 3'e giren sporcularla buluştu.

Sofuoğlu, Harbiye'deki Grand Hyatt Otel'de gerçekleştirilen organizasyonda, kupada birinciliğe ulaşan Fazlı Erçelik, ikinci olan Hakan Yılmaz ve üçüncülüğü elde eden Furkan Aykut ile bir araya geldi.

Yamaha Motor Genel Müdürü Bora Berker Cansever ve sporcu ailelerinin de yer aldığı etkinlikte konuşan Sofuoğlu, hayallerini gerçekleştirme yolunda arkalarında güçlü bir ekip bulduklarını belirtti.

Tanıtım açısından medyanın desteğinin önemine de değinen Sofuoğlu, "Gidemediğimiz yerlerde yaşayan insanların bize ulaşmasını sağladık. Bizden sonraki sporcular kariyerlerinde bizden çok daha hızlı ilerlediler. Bir şeyleri başarmak istiyoruz ama daha önce hiç yapılmamış. Bugün baktığımızda çok güzel yol katetmişiz. Ben çocuklara her şeyden önce ağabeylik yapıyorum." ifadelerini kullandı.

Bora Cansever ise dünya pistlerinde Türk bayrağını dalgalandırabilecek yetenekleri keşfetmek adına yola çıktıklarını kaydetti.

Yamaha markasının yarış ruhuyla hareket ettiğini dile getiren Cansever, şunları ifade etti:

"Kurulduğumuz tarihten bu yana yarışlarda olduk ve birçok başarı elde ettik. Avrupa'da birçok ülkede yapılan bu projeyi yapmak istedik. Genç yarışçı arkadaşlarımıza dokunalım, onlara imkanlar sunalım, bu imkanlar sonucunda eğer başarılı olurlarsa yarışlarda yarıştıralım istiyoruz. Bunun için de bu projeye Kenan Bey'in öncülüğünde başladık. Bu arkadaşlarımızı diğer ülkelerden gelen arkadaşlarımızla bir eğitim kampına alacağız. Burada da başarılı olurlarsa bayrağımızı dalgalandırma şansları olacak. Bu, çok önemli bir durum ve biz buna çok inanıyoruz."

Konuşmaların ardından organizasyonda ilk 3'e giren sporculara kupaları takdim edildi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Spor Kenan Sofuoğlu, genç motosikletçilerle buluştu - Son Dakika Spor


YORUMLAR

Son Dakika

Türkiye, deplasmanda Macaristan'a 2-0 yenilerek bir alt lige düştü Kayıp şahsın cansız bedeni merdiven altında gömülü bulundu Bill Gates'ten dikkat çeken koronavirüs kehaneti: İş seyahatlerini, eski ofis yaşamınızı unutun Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca, dünyanın heyecanla beklediği koronavirüs aşısıyla ilgili hem tarih hem de adet verdi Son Dakika! Kemal Kılıçdaroğlu-Alaattin Çakıcı gerginliğine Bahçeli de dahil oldu: Mafya demek rezilliktir Meteoroloji uyardı! Bazı illerde sağanak ve kar yağışı bekleniyor Balıkçıların ağına bu kez tarihi değeri yüksek heykel takıldı Şuşa'da Türk bayrağını gören Rus gazeteci şaşkınlığını gizleyemedi: Türkiye'nin buradaki varlığını saklamıyorlar