Manavdan aldığı armudun üzerinde oldukça nadir görülen Udumbara çiçeğine rastladı - Son Dakika

Manavdan aldığı armudun üzerinde oldukça nadir görülen Udumbara çiçeğine rastladı

27.07.2021 15:50

Denizli'de manavdan aldığı armudu yemeye hazırlanan şahıs, üstünde oldukça nadir görülen ve 'cennetten gelen bir hayır' olduğuna inanılan Udumbara çiçeğine rastladı. Budizm inancına göre bu çiçek açtığında bir kral doğuyor.

Çal ilçesinde alışveriş yapmak bir manava giden Abdurrahman Usul ve Recep Zabun, buradaki aldığı meyvelerle birlikte mesire alanına gitti. Ardından masada oturan Usul, poşeti açarak armudu yemeye hazırlanırken, üstünde bir şey olduğunu fark etti.

ARMUDU YEMEYİP SAKLADI

Yakından inceleme yapan Usul, daha önce bilgi sahibi olduğu 'Avatar' da denilen Udumbara çiçeğini gördü. Cennetten gelen hayır çiçeği olduğuna inanıldığını arkadaşı Zabun'a söyleyen Uslu, armudu özenle saklamaya karar verdi.

Yemek için aldığı armudun üzerinde oldukça nadir görülen Udumbara çiçeğine rastladı

'CENNETTEN GELEN HAYIR' OLARAK BİLİNİYOR

Çiçeğin aynı zamanda ortaya çıktığı an bir kralın doğacağına da inanıldığını belirten Usul, "Budizm efsanesinde yer alan ve 'Cennetten gelen hayır' olarak bilinen Udumbara çiçeği, ortaya çıktığı zamanlarda bir kralın doğacağına inanılıyormuş. Ne kadar doğru olduğu bilinmez" dedi.

GERÇEK ÇOK BAŞKA

Öte yandan, Uzmanlar ise Udumbara çiçeği olarak lanse edilen organizmanın, aslında bir böceğe ait yumurtalar olduğunu belirtiyor.

Manavdan aldığı armudun üzerinde oldukça nadir görülen Udumbara çiçeğine rastladı

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Manavdan aldığı armudun üzerinde oldukça nadir görülen Udumbara çiçeğine rastladı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Galatasaray, maça Marcao-Nelsson ikilisiyle başlıyor! İşte ilk 11'ler 18:25 Galatasaray, maça Marcao-Nelsson ikilisiyle başlıyor! İşte ilk 11'ler Galatasaray-Alanyaspor karşılaşmasına Abdülkadir Bitigen'in verilmesi, Galatasaray taraftarlarını sinirlendirdi 17:55 Galatasaray-Alanyaspor karşılaşmasına Abdülkadir Bitigen'in verilmesi, Galatasaray taraftarlarını sinirlendirdi Masaj salonu görünümlü işletmede 'fuhuş' baskını: 9 gözaltı 17:32 Masaj salonu görünümlü işletmede 'fuhuş' baskını: 9 gözaltı
AK Parti, kanun teklifini Meclis'e getirmeye hazırlanıyor: Küçük esnafa vergi muafiyeti geliyor 17:30 AK Parti, kanun teklifini Meclis'e getirmeye hazırlanıyor: Küçük esnafa vergi muafiyeti geliyor Survıvor All Star'da 3 kadın yarışmacının adı konuşulmaya başlandı 16:29 Survıvor All Star'da 3 kadın yarışmacının adı konuşulmaya başlandı Amerika'ya yerleşen Tolga Karel, artan fiyatlara isyan etti 15:49 Amerika'ya yerleşen Tolga Karel, artan fiyatlara isyan etti
Ronaldo, koyunlar yüzünden yeni bir yalı satın aldı 15:25 Ronaldo, koyunlar yüzünden yeni bir yalı satın aldı Trafik kazasında hayatını kaybeden fenomen tostçunun cenazesinde annenin feryadı yürek dağladı 15:05 Trafik kazasında hayatını kaybeden fenomen tostçunun cenazesinde annenin feryadı yürek dağladı
Advertisement