Muğla'da Tefecilik İddiası - Son Dakika

Muğla'da Tefecilik İddiası

16.08.2013 12:05
Muğla'da Tefecilik İddiası

Vatandaşlara yüksek faiz oranıyla borç para vererek tefecik yaptıkları iddia edilen 2 kişi gözaltına alındı, operasyonda milyon lirayı aşkın borç senedi ele geçirildi

Muğla'da ipotek ve senet karşılığı yüksek faiz oranlarıyla vatandaşlara borç para vererek tefecilik yaptıkları iddia edilen 2 kişi gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan araştırmada, nakit paraya ihtiyacı olan vatandaşlara yüzde 10 faizle para vererek borç batağına sürükledikleri, daha sonra icraya verdikleri iddia edilen 2 kişi belirlendi.

Kamu görevlisi oldukları ileri sürülen zanlıların, ödeyemeyen mağdurların borç faizlerini yüzde 20 veya 40'lara çıkartmak suretiyle üzerilerinde baskı kurarak tahsilat yapmaya çalıştıkları öne sürüldü.

Düzenlenen operasyonla gözaltına alınan ve isimleri açıklanmayan zanlıların evlerinde yapılan aramada, mağdurlara ait olduğu iddia edilen milyon lirayı aşkın borç senedi ve çok sayıda ipotek evrakı bulundu.

Zanlıların, ifadelerinin ardından "Tefecilik, tehdit nitelikli dolandırıcılık ve Vergi Usul Kanununa muhalefet" iddialarıyla adliyeye sevk edilecekleri bildirildi. - Muğla

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Muğla'da Tefecilik İddiası - Son Dakika


Advertisement