Muş'ta havaların ısınmasıyla ilaçlama çalışmalarına başlandı - Son Dakika

Muş'ta havaların ısınmasıyla ilaçlama çalışmalarına başlandı

04.05.2021 17:15
Muş'ta havaların ısınmasıyla ilaçlama çalışmalarına başlandı, System.String[]

Muş Belediyesi, havaların ısınmasıyla bulaşıcı hastalıkların önüne geçilmesi amacıyla kentte ilaçlama çalışması yaptı .

Muş Belediyesi, havaların ısınmasıyla bulaşıcı hastalıkların önüne geçilmesi amacıyla kentte ilaçlama çalışması yaptı .

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele sürecinde toplum sağlığının korunmasına yönelik dezenfekte çalışmalarını sürdüren Muş Belediyesi, havaların ısınmasıyla haşere ve sineklere karşı da mücadele başlattı.

Kentin cadde ve sokaklarında belirli aralıklarla ilaçlama yapan ekipler, mahallelere bırakılan çöp konteynerlerini de belirli aralıklarla dezenfekte ediyor.

Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, havaların ısınmasıyla kent genelinde düzenli olarak ilaçlama çalışması yaptıklarını belirtti.

Vatandaşların bu tür sorunlardan dolayı rahatsız olmasını engellemeye çalıştıklarını ifade eden Asya, "Bu sürede vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda ilaçlama çalışması yapıyoruz. Haşerelerden dolayı rahatsız olan vatandaşlarımızın belediyemizin ALO 153 hattını arayarak şikayetlerini iletmelerini rica ediyoruz. Şikayetler doğrultusunda ekiplerimiz soruna anında müdahale edeceklerdir. Çalışmalarımızda halk sağlığı önceliğimizdir. Yaz sezonunun bitimine kadar ilaçlama çalışmalarımız devam edecek." şeklinde konuştu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Muş'ta havaların ısınmasıyla ilaçlama çalışmalarına başlandı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçe taraftarından yönetime büyük tepki! Ülker Stadyumu'na çıkarma yapıp pankart astılar Fenerbahçe taraftarından yönetime büyük tepki! Ülker Stadyumu'na çıkarma yapıp pankart astılar Evraklarını motosikletli kuryenin yetiştirdiği Ghezzal, Beşiktaş'ı şampiyon yaptı Evraklarını motosikletli kuryenin yetiştirdiği Ghezzal, Beşiktaş'ı şampiyon yaptı Son Dakika: Fatih Terim'den ayrılık sinyali: 31 Mayıs tarihi itibarıyla mukavelem bitiyor, sözümüzü yerine getirdik Son Dakika: Fatih Terim'den ayrılık sinyali: 31 Mayıs tarihi itibarıyla mukavelem bitiyor, sözümüzü yerine getirdik Emre Akbaba'ya tepkiler çığ gibi! Şampiyonluk maçındaki performansı gündeme oturdu Emre Akbaba'ya tepkiler çığ gibi! Şampiyonluk maçındaki performansı gündeme oturdu Süper Lig'de tarihi sezonun şampiyonu Beşiktaş Süper Lig'de tarihi sezonun şampiyonu Beşiktaş Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı Muharrem İnce'nin partisinin ismi ve logosu sızdı Güldür Güldür Show'un Mustafa Sarıgül skeci sosyal medyada gündem oldu Güldür Güldür Show'un Mustafa Sarıgül skeci sosyal medyada gündem oldu Hamas saldırılara karşılık verdi, o anda plajda olan İsrailliler korku içinde sığınaklara kaçtı Hamas saldırılara karşılık verdi, o anda plajda olan İsrailliler korku içinde sığınaklara kaçtı
Advertisement