Nasa'nın Uzay Aracı Curiosity'den Yeni Görev Öncesi Son Selfie - Son Dakika

Nasa'nın Uzay Aracı Curiosity'den Yeni Görev Öncesi Son Selfie

30.01.2019 10:58
Nasa'nın Uzay Aracı Curiosity'den Yeni Görev Öncesi Son Selfie, System.String[]

2012 yılında MARS'taki serüvenine başlayan Curiosity, yepyeni ve oldukça zorlu bir göreve çıkarken son bir selfie paylaştı.

Kızıl Gezegen'deki yolculuğunda Dünya'ya sayısız fotoğraf gönderen Curiostiy, yolculuğunda yeni döneme geçiyor. Son olarak büyük abisi Opportunity'nin bir kum fırtınasında sırra kadem basmasından sonra, Curiosity de Vera Rubin'den son selfie'sini paylaşarak yeni görev bölgesine doğru ilerlemeye geçti.

Curiosity Rover'ın harekete geçtiği bölge ise Mount Sharp isimli bölge ve tırmanmaya çalışacağı dağ tam 5.500 metre uzunluğunda. Yeni görevine çıkmadan önce çektiği görüntüleri birleştirerek Dünya'ya son bir selfie gönderen Curiosity, bunun dışında 57 farklı görselle bu görevine de nokta koydu.

Son olarak geçtiğimiz aylarda bir kum fırtınasına maruz kalan Opportunity, denenen bütün iletişim çabalarına rağmen kayıplar karışmıştı. Geçtiğimiz günlerde NASA, uzay aracı ile vedalaşmaya çok yaklaştıklarını ancak yine de ellerinden geleni yapacaklarını belirtmişti.

Curiosity tarafından paylaşılan en yeni fotoğraflara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nasa'nın Uzay Aracı Curiosity'den Yeni Görev Öncesi Son Selfie

Kaynak: WebTekno

Son Dakika Teknoloji Nasa'nın Uzay Aracı Curiosity'den Yeni Görev Öncesi Son Selfie - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Varela'nın baldırına basan Josef de Souza direkt kırmızı kart gördü Son Dakika: Hatay'da terör saldırısı! Can kaybı yok, iki terörist etkisiz hale getirildi Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Fransa'da muhalefetten Macron eleştirisi: Erdoğan'a karşı kontrolünü kaybetti Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi