Onur Ünlü: İzmitli bir öğretmenin çocuğuyum. Orta sınıfın dibiyim - Son Dakika

Onur Ünlü: İzmitli bir öğretmenin çocuğuyum. Orta sınıfın dibiyim

Son romanı "Kız Çocuğu" üzerinden şiddete ve intikama dair konuşan Onur Ünlü, intikam arzulayan biri olmadığını, haliyle plan kurmadığını söyledi: "Biri bana tokat atarsa, öteki yanağımı çevirmek yerine ben de tokat atarım. Reaksiyon verme ihtiyacı hissederim.

Son romanı "Kız Çocuğu" üzerinden şiddete ve intikama dair konuşan Onur Ünlü, intikam arzulayan biri olmadığını, haliyle plan kurmadığını söyledi: "Biri bana tokat atarsa, öteki yanağımı çevirmek yerine ben de tokat atarım. Reaksiyon verme ihtiyacı hissederim. Bence bize uygulanan şiddete, en az uygulanan şiddet ölçüsünde cevap vermek zorundayız."


ORTA SINIFIN DİBİYİM


Ünlü, sözlerine şöyle devam etti: "İzmitli bir öğretmenin çocuğuyum. Orta sınıfın dibiyim, bu kadarım. Daha fazlası beklenmemeli. Bunun adı intikamsa intikamdır. Çünkü biz tokat atana tokat yemeyen yanağımızı çeviriyoruz diye dünya daha güzel bir yer olmayacak."


MANYAKÇA BİR ŞEY


Son günlerde stand-up yapmaya da başlayan Onur Ünlü, sahnede olmaya dair de açıklamalar yaptı. Stand-up'a kafayı taktığını söyleyen ünlü yazar ve yönetmen, "Birine bilet aldırmak, evinden kaldırıp gösteriye getirmek ve gülmesini sağlamak hakikaten manyakça bir şey. Oyunculuktan ciddi bir farkı var. Sahnede Frederick değilsin, kendinsin. Dolayısıyla seyirci gülmeyince sana gülmüyor. Bu kadar tehlikeli bir şey olamaz" dedi. SARAY SOYTARISIYDIK


Yaptığı işin 400 yıl önce soytarılık olarak görüldüğünü ifade eden Ünlü, "Saray soytarısıydık. Bunu bilelim ve soytarı gibi davranalım. Ne olduğumuz belli. Artistliğin lüzumu yok. İnsanları bir şekilde eğlendirmek üzere çeşitli şaklabanlıklar yapan kimseleriz" açıklamasında bulundu.

Kaynak: Hürriyet

YORUMLAR

Son Dakika

01:02 Meral Akşener, İYİ Partili Levent Özeren'in hakaret mesajları için Semiha Yıldırım'dan özür diledi 23:42 Ayasofya'daki mozaikler ve semboller ne olacak? Herkesin aklındaki tek soru yanıt buldu 23:30 Bataklık Operasyonu kapsamında 16 şirkete kayyum atandı 22:57 Son Dakika: 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den Ayasofya kararına ilk yorum: Emeği geçenleri tebrik ederim 22:33 Son Dakika: Cami rahatsızlığı büyüyor! Ayasofya kararına bir tepki de ABD'den geldi 22:06 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya'nın önünde toplananları uyardı: Gösteri yapmak doğru değil 21:21 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rusya ve Yunanistan'a Ayasofya yanıtı: Herkes kararımıza saygı duysun 20:40 Avrupa Ligi'ndeki Kopenhag-Medipol Başakşehir maçı 5 Ağustos'ta oynanacak 20:09 Isparta'da koronavirüs vaka sayısı 9 kat arttı, Vali'den uyarı gecikmedi: Rehavete kapılmayın 19:59 Son Dakika: Türkiye'de 10 Temmuz günü koronavirüs nedeniyle 23 kişi vefat etti, 1003 yeni vaka var 19:44 TFF'nin tescil kararı sonrası 2. Lig ekibi Ankara Demirspor, ligden çekildi 19:30 Binali Yıldırım'ın eşine hakaret eden Özeren'den "Pişman mısınız?" sorusuna tepki çeken yanıt 19:10 Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesi kararına Bahçeli'den ilk tepki: Tertemiz alınların secdeyle buluşması sağlanmıştır 19:07 Balıkesir'de AK Parti'nin 5 ilçe başkanı istifa etti 18:13 Ayasofya'nın cami olması sonrasında HDP'li vekillerden ilk tepkiler