Son dakika Saray haberleri, Saray son dakika, son dakika Saray

Son Dakika Saray Haberleri

 • AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ahmet Metin Genç, Trabzon'a iki sanat merkezi yapacağını söyledi
  23 Şub AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ahmet Metin Genç, Trabzon'a iki sanat merkezi yapacağını söyledi

  AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ahmet Metin Genç, yeni dönemde Trabzon'a biri büyük ölçekli, biri de küçük ölçekli olmak üzere iki sanat merkezi yapacağını söyledi. Genç, ayrıca Değirmendere'deki sanayi sitelerini taşıyarak bu bölgede bir sanat merkezi yapmayı planladığını belirtti.

 • Tekirdağ'da bir kişinin üzerinden 12 adet gümüş ve sikke ele geçirildi
  23 Şub Tekirdağ'da bir kişinin üzerinden 12 adet gümüş ve sikke ele geçirildi

  Tekirdağ'ın Saray ilçesinde yapılan bir kaba üst aramasında bir kişinin üzerinden 6 adet gümüş sikke ve 6 adet bakır sikke bulundu.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kırklareli'nde Demir Yolu Altyapısını Modernize Ettiklerini Açıkladı
  23 Şub Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kırklareli'nde Demir Yolu Altyapısını Modernize Ettiklerini Açıkladı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kırklareli'nin demir yolu altyapısını modernize ettiklerini ve Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren projesi ile Kırklareli'ni İpek Demiryolu güzergahının önemli merkezlerinden biri haline getireceklerini açıkladı. Ayrıca, Kırklareli'nin Vize ve Demirköy ilçeleri çevre yollarının açılış törenine katılan Uraloğlu, şehrin ulaşım altyapısını güçlendirmek için yapılan çalışmalardan bahsetti.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kırklareli'de yeni ulaşım projelerinin açılışını yaptı
  23 Şub Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kırklareli'de yeni ulaşım projelerinin açılışını yaptı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak, ülkemizin ulaşım ve iletişim altyapısını güçlendirmek, modernize etmek ve vatandaşlarımıza daha konforlu bir yaşam sunmak hedefiyle önemli adımlar atıyoruz.

 • Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde firari hükümlüler yakalandı
  23 Şub Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde firari hükümlüler yakalandı

  Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, çeşitli suçlardan aranması olan 3 hükümlüyü yakaladı. Yakalanan hükümlüler cezaevine teslim edildi.

 • ABD Başkanı Joe Biden, Navalny'nin ailesiyle taziye için bir araya geldi
  23 Şub ABD Başkanı Joe Biden, Navalny'nin ailesiyle taziye için bir araya geldi

  ABD Başkanı Joe Biden, cezaevinde hayatını kaybeden muhalif Rus lider Alexei Navalny'nin eşi Yulia Navalny ve kızı Dasha Navalny ile San Francisco'da bir araya gelerek taziyelerini iletti. Biden, Navalny'nin ölümünden sorumlu tuttuğu Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e karşı yeni yaptırımları yarın açıklayacaklarını söyledi.

 • CHP Menteşe Belediye Başkan Adayı Gonca Köksal'ın Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı
  22 Şub CHP Menteşe Belediye Başkan Adayı Gonca Köksal'ın Seçim Koordinasyon Merkezi Açıldı

  CHP Menteşe Belediye Başkan Adayı Gonca Köksal’ın Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı. Köksal, "Bugün karşınızda bu onurlu görevi üstlenmeye hazırlanırken, yalnızca bir Cumhuriyet kadını olarak değil, aynı zamanda Türk gençliğinin bir ferdi olarak, Muğla’nın bir evladı olarak, Mustafa Kemal Atatürk’ün kızı ve mirasçısı olarak karşınızdayım. Hak ettiklerimizin ve sorumluluklarımızın farkındayım" dedi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ahmet Aras ise "Biz buraya yazlığımızın balkonunda tavla oynarken 'hadi bir de Muğla’ya aday olalım' diye gelmedik. Biz saray adamı değiliz, halk adamıyız" diye konuştu.

 • ABD Başkanı Joe Biden’in Köpeği Commander'ın Başkanın Korumalarını 24 Kez Isırdığı Ortaya Çıktı
  22 Şub ABD Başkanı Joe Biden’in Köpeği Commander'ın Başkanın Korumalarını 24 Kez Isırdığı Ortaya Çıktı

  ABD Başkanı Joe Biden'in köpeği Commander'ın başkanın korumalarını en az 24 kez ısırdığı belgelerle ortaya çıktı. Gizli Servis'in kayıtlarına göre, Commander'ın ajanlara yarattığı sorunlar nedeniyle taktik değişikliğine gidildi ve köpekten uzak durulması tavsiye edildi. Belgelerde, Ekim 2022 ve Temmuz 2023 arasında Commander'ın en az 24 ısırma olayına karıştığı ve ajanların bileklerinden, kollarından, dirseklerinden, bellerinden, göğüslerinden, kasıklarından ve omuzlarından ısırıldığı görülüyor. Belgeler, Beyaz Saray veya Camp David personeline yönelik potansiyel ısırma olaylarını kapsamamaktadır.

 • Tekirdağ'da Otobüs Firmalarına Emniyet Kemeri Uyarısı
  22 Şub Tekirdağ'da Otobüs Firmalarına Emniyet Kemeri Uyarısı

  Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik polisi ekipleri, otobüs firmalarının personeline ve yolcularına emniyet kemeri kullanımı konusunda uyarılarda bulundu. Şehirlerarası otobüs terminalinde yapılan toplantılarda trafik kurallarına uyulması ve emniyet kemeri takmanın önemi hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Ayrıca otobüs terminallerindeki etkinliklerde de yolculara emniyet kemeri takmanın zorunlu olduğu vurgulandı.

 • Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Otobüs Firmalarına ve Yolculara Emniyet Kemeri Kullanımının Önemini Anlattı
  22 Şub Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Otobüs Firmalarına ve Yolculara Emniyet Kemeri Kullanımının Önemini Anlattı

  Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü, Süleymanpaşa, Çorlu ve Saray ilçelerinde yolcu taşımacılığı yapan otobüs firmalarının yetkilileri ve personellerine yönelik bilgilendirme toplantıları düzenledi. Toplantılarda, trafik kurallarına uyulması ve emniyet kemeri kullanımının önemi hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Ayrıca terminallerde, şehirlerarası seyahat eden yolculara da emniyet kemeri takmanın önemi anlatıldı.

 • İran Dışişleri Bakanı: ABD'nin Gazze ateşkes kararını veto etmesi diplomasi felaketi
  21 Şub İran Dışişleri Bakanı: ABD'nin Gazze ateşkes kararını veto etmesi diplomasi felaketi

  İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, ABD'nin BM Güvenlik Konseyi'nde Gazze Şeridi'nde acil ateşkes çağrısında bulunan karar tasarısını veto etmesine tepki göstererek, 'Yüzyılın diplomasi felaketi olarak adlandırılmalıdır' dedi. Abdullahiyan, ABD'nin veto etmesinin sahte İsrail rejiminin Gazze'ye karşı devam eden soykırımının ve savaş suçlarının uluslararası sorumluluğunu gösterdiğini belirtti.

 • Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşu 106. yıl dönümü törenlerle kutlandı
  21 Şub Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşu 106. yıl dönümü törenlerle kutlandı

  Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106'ncı yıl dönümü törenlerle kutlandı. Kutlama törenleri, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, konuşmasında Bayburt'un kurtuluşunu ve Kop Dağı savunmasını anlattı. Törenlerde ayrıca öğrencilere ödüller takdim edildi ve halk oyunları gösterileri yapıldı.

 • Meral Akşener: 'Madem 'Katil Sisi', 'Kardeşim Sisi' Oluverecekti, O Zaman Doğu Akdeniz'de Elimiz Neden Zayıflatıldı?'
  21 Şub Meral Akşener: "Madem 'Katil Sisi', 'Kardeşim Sisi' Oluverecekti, O Zaman Doğu Akdeniz'de Elimiz Neden Zayıflatıldı?"

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM grup toplantısında; "Madem 'katil Sisi', 'kardeşim Sisi' oluverecekti; o zaman Doğu Akdeniz’de elimiz neden zayıflatıldı?..Ükemiz tüm bu zararı Erdoğan’ın şahsi tercihleri, dostluk ilişkileri yani aslında paşa gönlü öyle istediği için yaşadı. İktidar şakşakçılarının aksine atılan bu adımın usta bir satranç hamlesi veya stratejik bir planın parçası değil, reel şartların iktidara dayattığı bir zorunluluk olduğunu açıkça görüyoruz” dedi. Akşener, Erzincan İliç’teki maden faciasıyla ilgili de “Bu büyük ihmalkârlığın sorumluları hâlâ utanmadan sorumluluktan kaçıyorlar. 'ÇED raporuyla ne alakası var' diyerek hâlâ utanmadan kendilerini savunuyorlar” diye konuştu.

 • Van'da atlı birlikler kaçakçılık faaliyetlerine karşı görev yapıyor
  21 Şub Van'da atlı birlikler kaçakçılık faaliyetlerine karşı görev yapıyor

  Van İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki atlı birlikler, sınırın gerisinde yüksek dereceli önlemlerle her alanı kontrol altında tutarak kaçakçılık faaliyetlerini engellemek için devriye faaliyetleri yürütüyor. Uyuşturucu, alkol, akaryakıt, tütün mamulleri, ilaç ve göçmen kaçakçılığı gibi birçok suç türünün çıkış noktasını teşkil eden kaçakçılık olaylarının önlenmesi amacıyla jandarma atlı birlikleri gün boyu sınır hattına yakın bölgelerde görev yapıyor.

 • Kütahya'da Çarşı ve Mahalle Bekçileri tarafından esrar ele geçirildi, 3 kişi tutuklandı
  21 Şub Kütahya'da Çarşı ve Mahalle Bekçileri tarafından esrar ele geçirildi, 3 kişi tutuklandı

  Kütahya'da Çarşı ve Mahalle Bekçileri tarafından yapılan operasyonda, üzerlerinde 35,86 gram esrar bulunan 1'i kadın 2 kişi tutuklandı. Devam eden çalışmalarda olaya karıştığı tespit edilen 1 kişi daha yakalanarak tutuklandı.

 • Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşu kutlandı
  21 Şub Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşu kutlandı

  Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 106. yıl dönümü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. Saray Bahçesi'ndeki Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasıyla başlayan kutlamalara, Cumhuriyet Caddesi'ndeki törenle devam edildi. Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, kentin işgalden kurtuluşunun 106. yılına erişmiş olmanın gururu ve mutluluğunun yaşandığını söyledi. Tiyatro oyununun sahnelendiği ve halk oyunları ekiplerinin gösteri sunduğu program, asker, polis, öğrenciler ve atlı cirit kulüplerinin resmi geçit töreniyle sona erdi.

 • Van'da Jandarma Komando Timleri ve Atlı Birlikler Kaçakçılıkla Mücadele Ediyor
  21 Şub Van'da Jandarma Komando Timleri ve Atlı Birlikler Kaçakçılıkla Mücadele Ediyor

  Van Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, Van'da jandarma komando timleri ve atlı birlikler, sınır hattına yakın ilçelerde kaçakçılık olaylarının önlenmesi için çalışma yürütüyor. Özalp, Saray ve Çaldıran ilçelerinde sürekli devriye görevi yapan komandolar ve atlı birlikler, karla kaplı kırsal bölgelerde uyuşturucu, alkol, akaryakıt, tütün mamulleri, ilaç ve göçmen kaçakçılığını önlemeye çalışıyor.

 • Van İl Jandarma Komutanlığı Atlı Birlikleri Sınırda Devriye Faaliyetleri Yürütüyor
  21 Şub Van İl Jandarma Komutanlığı Atlı Birlikleri Sınırda Devriye Faaliyetleri Yürütüyor

  Van İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki atlı birlikler, sınırın gerisinde yüksek dereceli önlemlerle her alanı kontrol altında tutarak devriye faaliyetleri yürütüyor. Van Valiliği tarafından yapılan açıklamada, jandarma timlerinin kaçakçılık olaylarının engellenmesine yönelik çalışmalarına ara vermeden devam ettiği belirtildi. Jandarma atlı birlikleri, uyuşturucu, alkol, akaryakıt, tütün mamulleri, ilaç ve göçmen kaçakçılığı gibi birçok kaçakçılık faaliyetini önlemek amacıyla sınır hattına yakın bölgelerde görev yapıyor.

 • Tekirdağ Saray'da Makaron ve Tütün Ele Geçirildi
  21 Şub Tekirdağ Saray'da Makaron ve Tütün Ele Geçirildi

  Tekirdağ'ın Saray ilçesinde jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda, bir şahsın evinde ve aracında yapılan aramada, sigara dolum makinesi, boş makaron, boş sigara kutusu, doldurulmuş makaron, kilitli poşet, doldurulmuş paket ve açık tütün ele geçirildi. Şahıslar hakkında işlem başlatıldı.

 • Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya: 'Mısırlı Müslüman Kardeşlerimizi Yalnız Bırakmayın'
  21 Şub Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya: 'Mısırlı Müslüman Kardeşlerimizi Yalnız Bırakmayın'

  Saadet Partisi Grup Başkanvekili Bülent Kaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mısır ziyaretine ilişkin eleştirilerde bulunarak, Türkiye'nin Mısırlı Müslüman kardeşlerini yalnız bıraktığını söyledi. Kaya, ayrıca iktidarın emeklilerin sorunlarına duyarsız kaldığını ve yargıda reforma gitmesine rağmen Anayasa Mahkemesi kararını görmezden geldiğini belirtti.

 • Kütahya'da 35,86 gram esrar ele geçirildi, bir kişi tutuklandı
  21 Şub Kütahya'da 35,86 gram esrar ele geçirildi, bir kişi tutuklandı

  Kütahya'da Çarşı ve Mahalle Bekçileri tarafından yapılan bir ihbar üzerine gerçekleştirilen aramada, 1'i kadın 2 kişinin üzerinde toplam 35,86 gram esrar bulundu. Erkek şahıs tutuklandı, kadın ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 • Kütahya'da yapılan kontrollerde uyuşturucu madde ele geçirildi, 1 kişi tutuklandı
  21 Şub Kütahya'da yapılan kontrollerde uyuşturucu madde ele geçirildi, 1 kişi tutuklandı

  Kütahya'da Çarşı ve Mahalle Bekçileri tarafından durdurulan araç ve şahısların yapılan kontrollerinde 9,53 gram bonzai, 0,34 gram esrar, 0,54 gram metamfetamin ve 4 adet sentetik ecza hap ele geçirildi. Tutuklanan kişi uyuşturucu madde ticareti suçlamasıyla gözaltına alındı.

 • ABD, BMGK'ye sunulan Gazze ateşkes kararını veto etti
  21 Şub ABD, BMGK'ye sunulan Gazze ateşkes kararını veto etti

  Amerika Birleşik Devletleri (ABD), İsrail'in Gazze'ye yönelik sürdürdüğü saldırıların sona erdirilmesi üzerine Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne (BMGK) sunulan ve acil insani ateşkes talep edilen karar tasarısını veto etti. Çin, ABD'yi sert bir dille eleştirirken, ABD'nin müttefikleri de veto kararını eleştirdi. Hamas'ın saldırıları sonucunda İsrail'in başlattığı operasyonlar ise büyük yıkıma sebep oldu.

 • Beş soruda Ukrayna savaşının ikinci yılı
  21 Şub Beş soruda Ukrayna savaşının ikinci yılı

  Rusya'nın Ukrayna işgalinin üzerinden iki sene geçti.

 • Emekliler Eskişehir'de Maaşlarını Protesto Etti
  20 Şub Emekliler Eskişehir'de Maaşlarını Protesto Etti

  Tüm Emeklilerin Sendikası Eskişehir Şubesi üyeleri, emekli maaşlarını protesto etti. Emekliler, yılda en az dört kez ikramiye istediklerini belirterek, 31 Mart yerel seçimlerinin emeklilerin hesap sorma günü olduğunu vurguladı.

 • AK Parti Kayseri Belediye Meclis Üye Adayları belli oldu
  20 Şub AK Parti Kayseri Belediye Meclis Üye Adayları belli oldu

  AK Parti Kayseri İl Teşkilatı'nın seçimlerde Belediye Meclis Üyeliği'ne aday olacak isimleri belli oldu.

 • Tekirdağ'da Bandrolsüz Sigara Bulunduran İşletmeye Yüksek Cezai İşlem
  20 Şub Tekirdağ'da Bandrolsüz Sigara Bulunduran İşletmeye Yüksek Cezai İşlem

  Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı, Saray Güngörmez mahallesinde bulunan bir işletmede yaptığı aramada, 528 adet çeşitli markalarda bandrolsüz puro ele geçirdi. İşletme sahibine 16 bin 687 TL idari para cezası kesildi.

 • Saray, Çorlu ve Kapaklı'da Kaçakçılık ve Uyuşturucu Operasyonları
  20 Şub Saray, Çorlu ve Kapaklı'da Kaçakçılık ve Uyuşturucu Operasyonları

  Saray ilçesinde bir iş yerinde yapılan operasyonda 528 puro ele geçirildi ve işletme sahibine idari para cezası uygulandı. Çorlu ilçesinde ise bir zanlı üst aramasında ruhsatsız tabanca ve fişeklerle yakalandı. Kapaklı ilçesinde ise bir zanlı üst aramasında uyuşturucuyla yakalandı.

 • İsrail, On Binlerce Silah Satın Alma Kararı Aldı
  19 Şub İsrail, On Binlerce Silah Satın Alma Kararı Aldı

  İsrail Savunma Bakanlığı, on binlerce silah satın alımı için büyük bir ihale açacağını duyurdu. Savunma Bakanlığı Genel Müdürü, silah alımı için talimat verdi ve bu ihalenin İsrail'in gerçekleştirdiği en büyük ihale olduğu belirtildi. İhale, İsrail ordusunun silah stoğunu yenileme ve artırma ihtiyacı doğrultusunda gerçekleştirilecek ve ABD'den de silah alımı devam edecek.

 • Sol Parti'den Eskişehir'de Yürüyüş: 'Hilafet Çağrılarına, Onların Sokaklarımızı Boğduğu Karanlığa Karşı Ülkenin Bütün Sokaklarında Yürüyeceğiz'
  19 Şub Sol Parti'den Eskişehir'de Yürüyüş: "Hilafet Çağrılarına, Onların Sokaklarımızı Boğduğu Karanlığa Karşı Ülkenin Bütün Sokaklarında Yürüyeceğiz"

  SOL Parti, Eskişehir’de Genel Başkan Önder İşleyen’in katılımıyla dün “Aydınlık, Eşit, Özgür Yarınlar” yürüyüşü düzenlendi. İşleyen, "Hilafet çağrılarına, onların sokaklarımızı boğduğu karanlığa, şeriat çağrılarına karşı Eskişehir’den Samsun’a, Samsun’dan Adana’ya İstanbul’a, Ankara’ya, İzmir’e bu ülkenin bütün sokaklarında yürüyeceğiz. Yürüyeceğiz ki bilsinler bu ülke sahipsiz değil" dedi.

 • Fatih'te GastroSanat Merkezi Açıldı
  18 Şub Fatih'te GastroSanat Merkezi Açıldı

  Türk mutfağından dünya mutfağına, pastacılıktan barista ve kuyumculuğa kadar birçok alanda eğitim programlarının yer aldığı GastroSanat, Fatih'te açıldı. Açılış törenine AK Parti İstanbul Milletvekilleri ve vatandaşlar katıldı. Merkezde 68 farklı branşta eğitimler verilecek ve katılımcılara sertifikalar takdim edilecek.

 • Turgut Altınok, Keçiören ve Mamak'ta Seçim Koordinasyon Merkezleri'nin Açılışını Yaptı
  17 Şub Turgut Altınok, Keçiören ve Mamak'ta Seçim Koordinasyon Merkezleri'nin Açılışını Yaptı

  Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, Keçiören ve Mamak'ta Seçim Koordinasyon Merkezleri'nin açılışını gerçekleştirdi. Altınok, Keçiören'de kentsel dönüşüm çalışmalarını başlatmayı ve trafik problemini çözmek için Fatih Köprüsü'nü 4 şeritli hale getirmeyi planladığını belirtti. Ayrıca Keçiören'deki trafik akışını rahatlatmak amacıyla Nuri Pamir, Sanatoryum ve Gün Sazak Caddelerini tek yönlü hale getirmeyi hedeflediklerini ifade etti. Mamak'ta ise Altınok, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması gereken konutları ivedilikle tamamlayacağını söyledi.

 • Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: 'Oyu cepte görmek siyasi nezaketsizliktir'
  17 Şub Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: 'Oyu cepte görmek siyasi nezaketsizliktir'

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, partisine gönül bağını bir mecburiyet gibi gören anlayışa sahip olmadıklarını belirterek, 'Oyu cepte görmek, en hafif tabiriyle siyasi nezaketsizliktir. Biz 'Oyu cepte' değil, 'Sevgisi gönlümüzde' diyoruz.' dedi. Ersoy, MHP'nin Saray Mahallesi'ndeki 'Seçmen İletişim Merkezi Açılış Töreni'ne katıldı.

 • Örümcek Adam Kastamonu'yu Gezdi, Yöresel Lezzetleri Tattı
  17 Şub Örümcek Adam Kastamonu'yu Gezdi, Yöresel Lezzetleri Tattı

  Örümcek adam kostümüyle Türkiye'yi gezen genç, Kastamonu'ya gelerek vatandaşlarla sohbet etti, hatıra fotoğrafı çektirdi ve şehrin yöresel lezzetlerini tattı. Kastamonu pastırması ve çekme helvasını çok beğenen genç, Taşköprü sarımsağının aromasının ağzını yaktığını söyledi. Ayrıca, tarihi yerleri gezen ve İstiklal Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy'un vaaz verdiği meydanda bulunan örümcek adam, Kastamonu Belediyesi'ne teşekkür etti.

 • Çevre felaketinin yaşandığı bölgeyi ziyaret eden Biden, zehirli olmadığını göstermek için su içti
  17 Şub Çevre felaketinin yaşandığı bölgeyi ziyaret eden Biden, zehirli olmadığını göstermek için su içti

  ABD Başkanı Biden, geçtiğimiz yıl yaşanan tren kazasında zehirli kimyasallardan etkilenen East Palestine bölgesini ziyaret etti ve suyun zehirli olmadığını göstermek için bir bardak su içti.

 • ABD Başkanı Biden, Navalni'nin ölümünden Putin'i sorumlu tuttu
  16 Şub ABD Başkanı Biden, Navalni'nin ölümünden Putin'i sorumlu tuttu

  ABD Başkanı Joe Biden, hapishanede hayatını kaybeden Rus muhalif lider Aleksey Navalni'nin sır ölümüyle ilgili Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i sorumlu tuttu.

 • ABD'de ''ciddi ulusal güvenlik tehdidi'' tartışmalarının sebebi Rusya'nın geliştirdiği uyduları hedef alma sistemi çıktı
  15 Şub ABD'de ''ciddi ulusal güvenlik tehdidi'' tartışmalarının sebebi Rusya'nın geliştirdiği uyduları hedef alma sistemi çıktı

  ABD Temsilciler Meclisi, ''ABD'nin ciddi bir ulusal güvenlik tehdidi'' ile karşı karşıya olduğunu söyleyerek ayrıntıya girmediği konuyla ilgili Başkan Biden'ın tüm bilgileri paylaşması gerektiğini açıklamıştı. Bu açıklama sonrası ABD kamuoyunda bu tehdidin ne olduğu hakkında gün boyu tartışmalar yaşandı. Beyaz Saray, tartışılan konunun, Rusya'nın geliştirdiği ''uyduları hedef alma yeteneği'' ile ilgili olduğunu belirterek istihbari bir konu olması sebebiyle daha fazla detaya girmeyeceğini vurguladı.

 • Özgür Özel: 'Ankara'da Bir İttifaka İmza Atamadık Ancak İzmir'in Demokratları; İzmir'e, Cumhuriyete ve Geleceğimize Hep Beraber Sahip Çıkacaklar'
  15 Şub Özgür Özel: "Ankara'da Bir İttifaka İmza Atamadık Ancak İzmir'in Demokratları; İzmir'e, Cumhuriyete ve Geleceğimize Hep Beraber Sahip Çıkacaklar"

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Biz Ankara’da bir ittifak kuramadık, Ankara’da anlaşıp Türkiye’de ittifak kuramadık ama bir şeye inanıyoruz. 2019’da, o 11 büyükşehri adaylar, partiler kazanmadı. Cumhuriyetin kıymetini bilen seçmen kazandı, o seçmen değişmedi duruyor. O seçmenin itirazı Tayyip Erdoğan’a, saray rejimineydi, değişmedi, duruyor. O seçmenin itirazı Devlet Bahçeli’nin U dönüşüneydi, değişmedi ve duruyor. O seçmenin korkusu İstanbul’da, Ankara’da parsel parsel satılan arsaların, birilerine peşkeş çekilen kentin İzmir’e de bu yönetim anlayışının sirayet etmesinden korkuyordu; korku, endişe, tehlike baki ama seçmen duruyor. Biz Ankara’da bir imza atamadık ancak İzmir’in demokratları, sosyal demokratlar, muhafazakar demokratlar, milliyetçi demokratlar, Kürt demokratlar; İzmir’e, cumhuriyete ve geleceğimize hep beraber sahip çıkacaklar. İzmir ittifakına, İstanbul ittifakına, Türkiye ittifakına güveniyorum” dedi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir'de belediye başkan adaylarını açıkladı
  15 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir'de belediye başkan adaylarını açıkladı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için İzmir'de partisinin belediye başkan adaylarını tanıttı.

 • Putin, ABD seçimlerinde tercih ettiği başkan adayını açıkladı
  15 Şub Putin, ABD seçimlerinde tercih ettiği başkan adayını açıkladı

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, televizyon röportajında Joe Biden'ın daha öngörülebilir ve tecrübeli bir insan olduğunu savunarak, Beyaz Saray'da Biden'ın liderliğinin Rusya için daha iyi olacağını söyledi. Putin, Biden'ın yaşına dair tartışmalara da yanıt vererek, 2021'de buluştuklarında herhangi bir farklılık hissetmediğini belirtti. Ancak Putin, Biden'ın Ukrayna savaşını kınamasını son derece zararlı ve hatalı olarak nitelendirdi.

 • Tekirdağ'ın 4 ilçesinde silah ve uyuşturucu operasyonu
  14 Şub Tekirdağ'ın 4 ilçesinde silah ve uyuşturucu operasyonu

  Tekirdağ'ın Süleymanpaşa, Çorlu, Malkara ve Saray ilçelerinde jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonlarda silah ve uyuşturucu madde ele geçirildi. Operasyonlar sonucunda toplamda 1 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet tabanca şarjörü, 98 adet mermi, 3 gram metamfetamin, 5 gram bonzai, 21 adet sentetik hap, 9 adet uyuşturucu kullanma aparatı, 9 adet 7,65 mm çapında tabanca fişeği, 1 adet bıçak, 10 gram esrar, 5 gram metamfetamin, 1 adet kurusıkı tabanca ve 4 adet fişek ele geçirildi. Şüpheliler hakkında işlem başlatıldı.

 • Tekirdağ'da Jandarma Operasyonunda Tabanca ve Fişekler Ele Geçirildi
  14 Şub Tekirdağ'da Jandarma Operasyonunda Tabanca ve Fişekler Ele Geçirildi

  Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan operasyonlarda, farklı mahallelerde yapılan üst aramalarında toplamda 3 adet tabanca, 2 adet şarjör ve 55 adet fişek ele geçirildi. Şüpheliler hakkında işlem başlatıldı.

 • ABD Savunma Bakanı Lloyd J. Austin Hastaneden Taburcu Edildi
  14 Şub ABD Savunma Bakanı Lloyd J. Austin Hastaneden Taburcu Edildi

  ABD Savunma Bakanı Lloyd J. Austin, mesane sorunu nedeniyle tedavi altına alındığı hastaneden taburcu edildi. Austin'in sağlık durumu hakkında bilgi verilirken, doktorlarının tavsiyesi üzerine bir süre evden çalışacağı belirtildi.

 • Saray ve Çerkezköy'de Kıyılmış Tütün ve Tabanca Operasyonu
  14 Şub Saray ve Çerkezköy'de Kıyılmış Tütün ve Tabanca Operasyonu

  Saray ilçesinde bir iş yerinde yapılan aramada 2 kilo 350 gram kıyılmış tütün ve 300 makaron ele geçirildi. Çerkezköy ilçesinde ise bir şüphelinin üst aramasında ruhsatsız tabanca bulundu. Ayrıca Çerkezköy'de bir evde yapılan aramada da bir tabanca ve 40 tabanca fişeği ele geçirildi. Her üç olayda da zanlılar gözaltına alındı.

 • Tekirdağ'da uyuşturucu ticareti yapan 4 şüpheli gözaltına alındı
  14 Şub Tekirdağ'da uyuşturucu ticareti yapan 4 şüpheli gözaltına alındı

  Tekirdağ'da uyuşturucu ticareti yaptıkları öne sürülen 4 şüpheli, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gözaltına alındı. Malkara, Hayrabolu ve Saray ilçelerinde yapılan aramalarda, 40 gram bonzai, 10 uyuşturucu hap ve 5 gram esrar ele geçirildi. Operasyon kapsamında E.B, S.B, Ö.L.K. ve A.T. isimli şüpheliler gözaltına alındı.

 • Mardin'de ev inşaatında çalışan işçi düşerek hayatını kaybetti
  13 Şub Mardin'de ev inşaatında çalışan işçi düşerek hayatını kaybetti

  Mardin'in Dargeçit ilçesinde evinin inşaatında çalışan Abdullah Kılıç, dengesini kaybederek 3. kattan düştü. Olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan Kılıç, maalesef kurtarılamadı. Cenaze, Kısmetli Mahallesi mezarlığında defnedilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 • Türkiye, Çin Yeni Yılı tatilinde Çinli turistleri ağırladı
  13 Şub Türkiye, Çin Yeni Yılı tatilinde Çinli turistleri ağırladı

  Türkiye'nin önde gelen turizm merkezleri, Çin Yeni Yılı tatil haftasında çok sayıda Çinli turisti ağırladı. İstanbul, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle Çinli turistleri cezbeden bir numaralı yer olarak öne çıktı. Ayrıca Kapadokya, Pamukkale ve İzmir'in Efes arkeolojik alanı da Çinli turistlerin ilgisini çeken bölgeler arasında yer aldı. Türk turizm şirketleri, değişen seyahat alışkanlıklarına uygun turlar ve konaklama seçenekleri sunarak Çinli turistleri çekmeye çalışıyor. Türk turizm yetkilileri ise Çinli turistlerin ilgisini çekebilmek adına büyük çaba sarf ediyor ve önümüzdeki yıllarda Çinli turist sayısının artmasını bekliyor.

 • Tekirdağ'da Puro ve Tütün Ele Geçirilen Şahsa Para Cezası
  13 Şub Tekirdağ'da Puro ve Tütün Ele Geçirilen Şahsa Para Cezası

  Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı tarafından Saray Bozoba Mahallesi'nde yapılan operasyonda, bir iş yerinde 2 kilo 350 gram kıyılmış tütün, 185 adet satışa hazır puro ve 300 adet içime hazır dolu makaron ele geçirildi. Operasyonda şahsa 16 bin 687 TL idari para cezası uygulandı.

 • Tekirdağ'da Jandarma Operasyonu: 4 Kişi Uyuşturucuyla Yakalandı
  13 Şub Tekirdağ'da Jandarma Operasyonu: 4 Kişi Uyuşturucuyla Yakalandı

  Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda, Malkara Hacıevhat Mahallesi'nde E.B. ve S.B. isimli şahısların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 9 adet uyuşturucu hap ve 1 adet cep telefonu ele geçirildi. Saray Bozoba Mahallesi'nde ise Ö.L.K. isimli şahsın üzerinde yapılan aramada 5 gram esrar ve 1 adet uyuşturucu kullanma aparatı bulundu. Hayrabolu Lahana Mahallesi'nde ise A.T. isimli şahsın üzerinde yaklaşık 40 gram bonzai olduğu değerlendirilen uyuşturucu madde ele geçirildi. Şüpheliler gözaltına alındı.

 • ABD Başkanı Biden, Netanyahu'ya Refah saldırısı konusunda uyarıda bulundu
  13 Şub ABD Başkanı Biden, Netanyahu'ya Refah saldırısı konusunda uyarıda bulundu

  ABD Başkanı Joe Biden, Ürdün Kralı Abdullah ile yaptığı görüşme sonrası Binyamin Netanyahu'ya Refah saldırısı konusunda uyarıda bulundu. Biden, sivillerin korunması gerektiğini vurgulayarak, Refah'a yönelik bir harekatın yapılmaması gerektiğini belirtti. Kral Abdullah ise Gazze'de ölen, yaralanan veya kaybolanların sayısının 100 bine yaklaştığını ifade etti. Biden'ın çağrılarının gözardı edildiği gerekçesiyle Netanyahu'ya karşı öfkeli olduğu belirtiliyor. İsrail'e müttefikleri ve Birleşmiş Milletler'den de tepki mesajları gelmekte.

 • ABD Başkanı Joe Biden, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile görüştü
  13 Şub ABD Başkanı Joe Biden, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile görüştü

  ABD Başkanı Joe Biden, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında 27 binden fazla masum sivilin öldürüldüğünü belirterek, İsrail'in iyi hazırlanmış bir plan olmadan Refah'a girmemesi gerektiğini ifade etti. Biden, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile acil ateşkes çağrısında bulundu ve 6 haftalık bir ateşkes üzerinde çalıştıklarını söyledi.

 • Deniz Yücel: 'Akp ve MHP'ye Sesleniyorum; CHP'yi Terör Örgütleriyle Aynı Cümlede Kullanamazsınız'
  12 Şub Deniz Yücel: "Akp ve MHP'ye Sesleniyorum; CHP'yi Terör Örgütleriyle Aynı Cümlede Kullanamazsınız"

  CHP Sözcüsü Deniz Yücel, “AKP ve MHP’ye sesleniyorum; CHP’yi terörle, terör örgütleriyle aynı cümlede kullanamazsınız. CHP, bu devleti kuran partidir. Bugüne kadar yıllarca insanlarımızın milliyetçi duygularını sömürerek siyaseten var oldunuz. HÜDA-PAR ile aynı safta olan sizler, terör örgütleri konusunda ahkam kesecek konumda değilsiniz. Sizin safınız, Gaffar Okkan’ın katillerinin safıdır. Siz önce Sinan Ateş cinayetinin hesabını verin. Kendi evladına sahip çıkmayanlardan milliyetçi olmaz. Bir terör saldırısından medet umacak kadar acizsiniz. MHP Genel Başkanı da bu acizlikten nasibini almış olmalı ki DEM Parti’nin İstanbul’da aday çıkarmasına sinsi bir planın parçası demiş. Sayın Devlet Bahçeli, bir rekabetten nasıl sinsi bir plan çıkardı bilemiyoruz ama sinsilik deyince bu ülkedeki tek adresin kendisi olduğunu biliyoruz. Şu son günlerde yaşananlar gösterdi ki iktidarın adil ve eşit bir seçime girme cesareti yok. Bu nedenle akıllarına gelen her yönteme başvuruyorlar” dedi.

 • Birbirlerine düştüler! ABD Başkanı Joe Biden'den Netanyahu'ya küfür
  12 Şub Birbirlerine düştüler! ABD Başkanı Joe Biden'den Netanyahu'ya küfür

  İsrail'in Gazze işgalini destekleyen ABD Başkanı Joe Biden'ın, özel görüşmelerinde İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu hakkında küfür kullandığı iddia edildi. İsrail'in ateşkesi kabul etmesi için uğraştığını ancak Netanyahu'nun kendisinin ''burnundan getirdiğini'' söyleyen Biden'ın Netanyahu için ''bu adam'' gibi küçümseyici ifadeler kullandığı belirtildi.

 • Alanya'da ikinci el eşya satıcılarına suç eşyası uyarısı
  12 Şub Alanya'da ikinci el eşya satıcılarına suç eşyası uyarısı

  Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü, 'Suç eşyasını satın alma' projesi kapsamında ikinci el eşya satıcılarına bilgilendirme yaparak, suçtan elde edilen ve ekonomik değeri olan malın alım satımının yapılmaması, belge ve kimlik bilgilerinin talep edilmesi, güvenlik önlemlerinin alınması gibi konularda uyarılarda bulundu.

 • ABD Başkanı Joe Biden, Netanyahu ile görüştü
  12 Şub ABD Başkanı Joe Biden, Netanyahu ile görüştü

  ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Biden, görüşmede Hamas'ın yenilgiye uğratılması ve İsrail'in uzun vadeli güvenliğinin sağlanması hedefini teyit etti. Ayrıca, Refah'ta barınan 1 milyondan fazla insanın güvenliğinin sağlanması için inandırıcı ve uygulanabilir bir plan olmadan askeri operasyona girişilmemesi gerektiğini vurguladı.

 • ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin Hastaneye Kaldırıldı
  12 Şub ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin Hastaneye Kaldırıldı

  ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, tekrar rahatsızlanarak Walter Reed Ulusal Askeri Tıp Merkezi'ne kaldırıldı. Austin'in ne kadar süre hastanede kalacağının henüz bilinmediği, yetkilerinin Bakan Yardımcısı Kathleen Hicks'e devrettiği ifade edildi. Pentagon, Ocak ayının ortalarında Bakan Austin'in prostat kanserine yakalandığını duyurmuş ve bu kapsamda operasyon geçirdiğini açıklamıştı.

 • ABD Savunma Bakanı Lloyd J. Austin hastaneye nakledildi
  12 Şub ABD Savunma Bakanı Lloyd J. Austin hastaneye nakledildi

  ABD Savunma Bakanı Lloyd J. Austin, acil bir mesane sorununa işaret eden semptomların görülmesi için hastaneye nakledildi.

 • ABD ve Mısır'dan İsrail Başbakanı Netanyahu'ya Refah operasyonu uyarısı
  11 Şub ABD ve Mısır'dan İsrail Başbakanı Netanyahu'ya Refah operasyonu uyarısı

  İsrail Başbakanı Netanyahu, Gazze Şeridi'nde yerinden edilmiş insanların sığındığı Refah kentine kara operasyonuna hazırlanmak için İsrail ordusuna emir vermişti. Mısır, 1,4 milyondan fazla kişinin sığındığı kente yönelik muhtemel bir kara saldırısının vahim sonuçları olacağı konusunda İsrail'i uyardı. Öte yandan Netanyahu ile telefonda görüşen ABD Başkanı Biden, inandırıcı ve uygulanabilir bir plan olmaksızın askeri operasyona devam edilmemesi uyarısında bulundu.

 • Eskişehir Emeklileri AKP Binası Önünde Taleplerini İletmek İstedi
  11 Şub Eskişehir Emeklileri AKP Binası Önünde Taleplerini İletmek İstedi

  Eskişehir Emek ve Demokrasi Platformu üyeleri, emekli maaşlarına zam talebiyle AKP binası önünde yürümek istedi. Ancak emniyet görevlileri, seçim sürecinde basın açıklaması yapılmasına izin vermedi. Platform üyeleri, daha sonra Asarcıklı Caddesi'nde basın açıklaması yaptı. Açıklamada, emekli maaşlarının düşük olduğu ve yaşam koşullarının zorlaştığı vurgulandı.

 • Trump, Rusya'yı NATO üyeliğinin faturasını ödemeyen ülkelere saldırmaya teşvik ediyor
  11 Şub Trump, Rusya'yı NATO üyeliğinin faturasını ödemeyen ülkelere saldırmaya teşvik ediyor

  Eski ABD Başkanı Donald Trump, tekrar seçilmesi halinde Rusya'yı NATO üyeliğinin faturasını ödemeyen ülkelere saldırmaya teşvik edeceğini açıkladı. Trump'ın bu açıklamaları Beyaz Saray tarafından 'dehşet verici ve delice' olarak nitelendirildi. NATO üyesi ülkelerin, bir ülke saldırıya uğradığında o ülkeyi savunma taahhüdü bulunuyor. Ancak, üye ülkelerin yalnızca 11'i yıllık gayrısafi yurt içi hasılalarının yüzde 2'si kadar savunma harcaması yapma vaadini tutuyor. Türkiye, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya gibi NATO'nun en büyük ülkeleri ise bu sözü tutmayan ülkeler arasında yer alıyor.

 • Trump, az ödeme yapan NATO ülkelerine Rusya'nın saldırısına teşvik edeceğini söyledi
  11 Şub Trump, az ödeme yapan NATO ülkelerine Rusya'nın saldırısına teşvik edeceğini söyledi

  ABD'nin eski Başkanı Donald Trump, Güney Carolina eyaletinde yaptığı seçim konuşmasında, az ödeme yapan NATO ülkelerine Rusya'nın saldırısına uğrarlarsa yardım etmeyeceğini, aksine saldırması için Rusya'yı teşvik edeceğini söyledi. Beyaz Saray ise Trump'ın bu açıklamalarını dehşet verici ve akıl dışı olarak nitelendirdi.

 • Ressam İlhami Atalay'ın eserlerinden oluşan sergi Dolmabahçe Sanat Galerisi'nde açıldı
  10 Şub Ressam İlhami Atalay'ın eserlerinden oluşan sergi Dolmabahçe Sanat Galerisi'nde açıldı

  Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü sahibi Ressam İlhami Atalay'ın eserlerinden oluşan sergi, Dolmabahçe Sanat Galerisi'nde açıldı. Sergide Atalay'ın sanat öyküsünde önemli yeri olan Akıncılar, Zikir, Hiçlik, Anadolu Kadınları gibi farklı senelere ait, daha önce gün yüzüne çıkmamış çok sayıda tablo yer aldı. Milli Saraylar Başkanı Dr. Yasin Yıldız, Atalay'ın bu toprakların yetiştirdiği en önemli ressamlardan biri olduğunu ifade etti. Ressam İlhami Atalay ise eserlerinin sanatseverlerle buluşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 • Trump, Biden'ın suçsuz bulunmasının ardından kendi davasının da düşürülmesini istedi
  10 Şub Trump, Biden'ın suçsuz bulunmasının ardından kendi davasının da düşürülmesini istedi

  Eski ABD Başkanı Donald Trump, hakkında yürütülen ''gizli belgelere'' ilişkin davanın düşürülmesini talep etti. Evinde gizli belge tutmakla suçlanan mevcut Başkan Biden'ın soruşturma sonucunda suçsuz bulunması üzerine kendi adına aynı hususta açılan davanın da düşürülmesi gerektiğini savunan Trump, Savcı Robert Hur'un, Biden'ın söz konusu belgelerle ilgili detayları hatırlayamayacak kadar ''hafızasının zayıf'' olduğu sözlerine dair ise ''Biden'ın yaşadığının farkında olduğunu sanmıyorum.'' dedi.

 • Bakan Uraloğlu: Ankaralının tercihine saygı duyduk
  10 Şub Bakan Uraloğlu: Ankaralının tercihine saygı duyduk

  ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ankara-Kahramankazan yolunda inşa edilen farklı seviyeli kavşakların açılış törenine katıldı. Uraloğlu, Ankaralının tercihine saygı duyduklarını ve hizmet etmeye devam ettiklerini belirtti. Ayrıca, bölünmüş yol uzunluğunun arttığını, tünel ve köprü sayısının yükseldiğini ve Ankara'ya daha fazla hizmet sunacaklarını ifade etti.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 250 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını açıkladı
  10 Şub Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 250 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını açıkladı

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Ankara-Kahramankazan Yolu'nda gerçekleştirilen açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin ulaşım ve haberleşme ağına 2002 yılından bu yana 250 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını ve bundan sonraki dönemde de 197 milyar dolarlık daha yatırım yapmayı planladıklarını belirtti.

 • Ulaştırma Bakanı Uraloğlu: Ankara'da metro inşaatını durdurduk çünkü Ankaralının tercihine saygı duyduk
  10 Şub Ulaştırma Bakanı Uraloğlu: Ankara'da metro inşaatını durdurduk çünkü Ankaralının tercihine saygı duyduk

  ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Bizim 2019 yılından beri durdurduğumuz bir metro inşaatını hatırlıyor musunuz? Hatırlamıyorsunuz. Niye; çünkü biz Ankaralının tercihine saygı duyduk ve hizmet etmeye de devam ettik" dedi.

 • ABD ve Almanya, Ukrayna'ya Destek ve Orta Doğu'da Barış Konularında Mutabık Kaldı
  10 Şub ABD ve Almanya, Ukrayna'ya Destek ve Orta Doğu'da Barış Konularında Mutabık Kaldı

  ABD Başkanı Joe Biden ve Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Beyaz Saray'da gerçekleştirdikleri görüşmede Rusya'ya karşı mücadelede Ukrayna'ya desteğin sürdürülmesi konusunda mutabık kaldı. İkili ayrıca Orta Doğu'da artan gerilim ve Filistin devletinin kurulmasını da içeren kalıcı barışın şartlarının belirlenmesi konusunda görüş alışverişinde bulundu.

 • Biden kararnameyi imzaladı! ABD, askeri yardım gönderdikleri ülkelerden savaş hukukuna uyma garantisi isteyecek
  10 Şub Biden kararnameyi imzaladı! ABD, askeri yardım gönderdikleri ülkelerden savaş hukukuna uyma garantisi isteyecek

  ABD'nin askeri yardımda bulunduğu ülkelerden savaş hukukuna uyma garantisi isteyeceklerini içeren kararname ABD Başkanı Joe Biden tarafından imzalandı. Kararnameye göre; bu ülkelerden 180 gün içinde yazılı taahhüt talep edilecek.

 • ABD, askeri yardım alan ülkelerden savaş hukukuna uyma garantisi isteyecek
  09 Şub ABD, askeri yardım alan ülkelerden savaş hukukuna uyma garantisi isteyecek

  ABD Başkanı Joe Biden, askeri yardım alan ülkelerden savaş hukukuna uyma garantisi isteyeceklerini açıkladı. İsrail gibi aktif çatışma içindeki ülkeler için süre 45 gün olarak belirlendi. ABD İsrail'e her yıl 3,8 milyar dolar değerinde silah ve teçhizat hibe ediyor. ABD'den silah yardımı alan ülkelerin, çatışma durumunda sivillere ABD'nin göndereceği yardımların teslim edilmesine dair bir güvence vermesi gerekecek.

 • Turgut Altınok, Pursaklar'da 2. Kitap Günleri'nin açılışını yaptı
  09 Şub Turgut Altınok, Pursaklar'da 2. Kitap Günleri'nin açılışını yaptı

  Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, Pursaklar'da düzenlenen 2. Kitap Günleri'nin açılışını gerçekleştirdi. Altınok, konuşmasında Ankara'nın kültür ve sanatın başkenti olduğunu vurgulayarak, ABB Başkanı Mansur Yavaş'ı eleştirdi ve seçimleri kazanması durumunda başkente yeni bir fuar merkezi kazandıracağını söyledi.

 • Disk Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu: İşçi Sınıfını Engelleyen Politikalar, Cumhuriyet'in Altını Boşalttı
  09 Şub Disk Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu: İşçi Sınıfını Engelleyen Politikalar, Cumhuriyet'in Altını Boşalttı

  Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) 57’nci kuruluş yıldönümünü kutluyor. Genel Kurul’da konuşan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, “Cumhuriyet hepimizin bildiği gibi halkın egemenliğine işaret eder. Padişahlık, sultanlık, hanedan yoktur cumhuriyette. Cumhuriyette saraylar yoktur, meclisler vardır. Bu tarihsel ilerlemenin kıymeti çok açıktır. Ancak kısa sürede artan sermaye egemenliği, emperyalist kapitalist sistemle bütünleşme süreci, işçi sınıfını kolektif bir özne olmasını engelleyen politikalar, özellikle son yarım asırdır karşı karşıya olduğumuz neoliberal saldırılar, aslında cumhurun yani halkın egemenliğini ortadan kaldırmış böylelikle de cumhuriyet fikrinin altını boşaltmıştır” dedi.

 • İranlı turistler Van'a akın etti
  09 Şub İranlı turistler Van'a akın etti

  İranlı turistler, ülkelerindeki 4 günlük tatili değerlendirmek için Van'a akın etti. Van, İran ile en uzun kara sınırına sahip olduğu için özellikle İranlı turistlerin ilgisini çekiyor. İranlı turistlerin Van'a akmasıyla birlikte oteller yüzde yüze yakın doluluk oranına ulaştı. Gündüzleri şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezen İranlılar, gece ise eğlence merkezlerinde tatilin keyfini çıkarıyor. İranlı turistler, Van'ı ve Van insanını çok sevdiklerini belirtti.

 • ABD, İsrail'in Refah'a askeri operasyon düzenlemesini desteklemiyor
  09 Şub ABD, İsrail'in Refah'a askeri operasyon düzenlemesini desteklemiyor

  ABD, Gazze'nin güneyinde yer alan Refah şehrine İsrail'in doğru dürüst bir plan olmadan askeri operasyon düzenlemesinin 'felakete' yol açacağını belirtti. Beyaz Saray, mülteciler düşünülmeden yapılacak herhangi büyük bir operasyonu desteklemeyeceklerini açıkladı. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Refah'a saldırmak için hazırlık emri verdiğini söylemesinin ardından ABD, böyle bir operasyon için henüz emareler görmediklerini belirtti. Gazze'nin nüfusunun yarısından fazlası, Mısır ile sınırda bulunan Refah'ta zor koşullarda hayata tutunmaya çalışıyor.

 • 'Hafızası zayıf' diyen savcıya tepki gösteren ABD Başkanı Biden, yine liderleri karıştırdı
  09 Şub "Hafızası zayıf" diyen savcıya tepki gösteren ABD Başkanı Biden, yine liderleri karıştırdı

  ABD Başkanı Joe Biden, evinden çıkan gizli belgelerle ilgili raporunu açıklayan Özel Yetkili Savcı Robert Hur'a, "hafızası ve yaşlılığıyla ilgili asılsız ithamda bulunduğu" gerekçesiyle tepki gösterirken, aynı toplantıda Mısır Devlet Başkanı Sisi için "Meksika Devlet Başkanı" ifadesini kullandı.

 • ABD Başkanı Joe Biden'ın hafızası sorunlu olarak nitelendirildi
  09 Şub ABD Başkanı Joe Biden'ın hafızası sorunlu olarak nitelendirildi

  ABD Başkanı Joe Biden hakkında başkan yardımcısı olduğu dönemde gizli belgeleri evine götürmesiyle ilgili dava açılmayacağı açıklandı. Ancak özel komisyon, Biden'ın hafızasının sorunlu olduğunu belirterek onu 'iyi niyetli, zayıf bir hafızası olan yaşlı biri' olarak nitelendirdi. Bu durum, Biden'ın imajı için olumsuz olabilir.

 • Biden'ın evinden çıkan gizli belgeleri inceleyen savcı suçlamada bulunmadı: Hafızası çok zayıf
  09 Şub Biden'ın evinden çıkan gizli belgeleri inceleyen savcı suçlamada bulunmadı: Hafızası çok zayıf

  ABD'de Özel Yetkili Savcı Robert Hur, Başkan Joe Biden'ın evinden çıkan gizli belgeleri inceleyerek soruşturma raporunu kamuoyuna açıkladı. Hur, Biden'ın belgeleri isteyerek elinde tuttuğunu ancak belgelerle ilgili ayrıntıları hatırlamayacak kadar zayıf bir hafızaya sahip olması sebebiyle kendisine yönelik herhangi bir suçlamada bulunmayacaklarını belirtti.

 • CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır'dan AYM Başkanı Zühtü Arslan'a Tebrik
  08 Şub CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır'dan AYM Başkanı Zühtü Arslan'a Tebrik

  CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ın AYM üyeliğine seçilen Yılmaz Akçil için düzenlenen yemin töreninde yaptığı konuşmayı değerlendirdi. Başarır ayrıca, yeni Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan'ın enflasyon tahminleriyle ilgili açıklamalarını eleştirdi.

 • CHP'li Ecevit Keleş: Vatandaş enflasyon sebebiyle yiyecek ekmek bulmakta dahi zorlanıyor
  08 Şub CHP'li Ecevit Keleş: Vatandaş enflasyon sebebiyle yiyecek ekmek bulmakta dahi zorlanıyor

  CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ecevit Keleş, ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Keleş, enflasyonun vatandaşları zor durumda bıraktığını belirterek, gıda fiyatlarının Türkiye'de son bir yılda yüzde 69,6 arttığını ifade etti. Keleş, iktidarın hala oy istemesine rağmen halkın cevabını 31 Mart seçimlerinde sandıkta vereceğini söyledi.

 • Alkollü motosiklet sürücüsü kaza sonucunda ağır yaralandı
  08 Şub Alkollü motosiklet sürücüsü kaza sonucunda ağır yaralandı

  Antalya'nın Alanya ilçesinde, 1,63 promil alkollü olduğu belirlenen bir motosiklet sürücüsü kaza geçirdi. Sürücü, direksiyon hakimiyetini kaybederek aydınlatma direğine çarptı ve ağır yaralandı. Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yapılan müdahalenin ardından sürücünün alkollü olduğu tespit edildi. Kazanın polis noktasının yakınında meydana geldiği öğrenildi. Sürücünün sağlık durumu ciddi olarak değerlendiriliyor. Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

 • CHP Milletvekili: Türkiye'de gıda fiyatları yüzde 69,6 arttı
  07 Şub CHP Milletvekili: Türkiye'de gıda fiyatları yüzde 69,6 arttı

  CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'de son bir yılda gıda fiyatlarının yüzde 69,6 arttığını ve G20 ülkeleri arasında enflasyonu en yüksek ikinci ülke olduğunu belirtti. Bülbül, halkın açlıkla yoksullukla baş başa bırakıldığını ve bu durumun hesabının 31 Mart seçimlerinde sorulacağını ifade etti.

Advertisement