Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Güler, su verimliliğini değerlendirdi - Son Dakika

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Güler, su verimliliğini değerlendirdi

12.01.2021 16:41
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Güler, su verimliliğini değerlendirdi, System.String[]

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, "Ülkemizde su kullanımımızı limitleyecek bir durum söz konusu. Yağmur suyu ve su tüketimiyle ilgili belediyemizde çalışmalarımız var." dedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, "Ülkemizde su kullanımımızı limitleyecek bir durum söz konusu. Yağmur suyu ve su tüketimiyle ilgili belediyemizde çalışmalarımız var." dedi.

Büyükşehir Belediyesi Meclisi 2021 yılı ilk toplantısı, belediye meclis salonu Güler başkanlığında gerçekleştirildi.

Güler, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, yeni yılın Türkiye ve Ordu için hayırlı olmasını diledi.

Ülke genelinde yaşanan kuraklık sebebiyle Ordu'da su verimliliği konusunda çalışmaların devam ettiğini anlatan Güler, şöyle devam etti:

"Bildiğiniz gibi su konusunda bazı hassasiyetlerimiz var. Ülkemizde su kullanımımızı limitleyecek bir durum söz konusu. Yağmur suyu ve su tüketimiyle ilgili belediyemizde çalışmalarımız var. Bakanlığım dönemimde enerji verimliliğinde olduğu gibi bu dönemde de su verimliliği konusunda ilaveten ben bir çalışma gerçekleştiriyorum. Su kıtlığı durumu olursa tarım ve hayvancılığı etkileyecek, dolayısıyla da yaşamımızı etkilemiş olacak. Bunun için su tüketiminde dikkatli olmamızda fayda var."

Salgından dolayı etkilenen esnafa Büyükşehir Belediyesi olarak yardım elinin uzatıldığını belirten Güler, "Pandemiden dolayı esnafımızın sıkıntıları var. Onlarla ilgili kararlar aldık. Yardım elimizi ve onlara kolaylık gösterme niyetimizi uygulamayla göstermiş oluyoruz. İnşallah bu çalışmalar onların hayatlarını kolaylaştırır. Zor durumda oldukları için onlara yardımcı olmanın görevimiz olduğunu hatırlatmak istiyorum." dedi.

Konuşmanın ardından toplamda 40 gündem maddesi görüşüldü.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Güler, su verimliliğini değerlendirdi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Beşiktaş'ta mide ağrısı olan Ersin Destanoğlu, Yeni Malatyaspor maçının kadrosundan çıkarıldı Yeni Malatyaspor-Beşiktaş maçı başladı! Canlı anlatım Bahçeli'nin peş peşe çağrılarının ardından Yargıtay'dan HDP'ye inceleme Dizileri tutmayan Hande Erçel'e bir final şoku daha Yakınını arayıp "Gelin beni alın" diye yardım isteyen adam, oturduğu bankta hayatını kaybetti Kanalizasyon hattından çıkanlar, mahalle muhtarını isyan ettirdi Evlilik programında büyük skandal! Yarışmacılar, kimseye aldırış etmeden ilişkiye girdi Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı'nın 11 ilkesini ve hedeflerini tek tek saydı