Özel Güvenlilik Görevlilerine Kaza Sigortası - Son Dakika

Özel Güvenlilik Görevlilerine Kaza Sigortası

28.09.2017 17:41
Özel Güvenlilik Görevlilerine Kaza Sigortası, System.String[]

Türk-İş Konfederasyonuna bağlı Güvenlik-İş Sendikası, toplu iş sözleşmesi kapsamındaki üyelerine ferdi kaza sigortası yaptırdı.

Türk-İş Konfederasyonuna bağlı Güvenlik-İş Sendikası, toplu iş sözleşmesi kapsamındaki üyelerine ferdi kaza sigortası yaptırdı.

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkanı Ömer Çağırıcı, yaptığı yazılı açıklamada, özel güvenlik görevlilerinin 7 gün 24 saat esasıyla kamu hizmeti görevi yürüttüğünü belirtti.

Özel güvenlik mesleğinin, görev tanımı ve çalışma koşulları itibarıyla birçok kaza riski barındırdığına dikkati çeken Çağırıcı, şunları kaydetti:

"Toplu iş sözleşmesi kapsamındaki üyelerimizi kazalara karşı teminat altına almak için onlara ferdi kaza sigortası yaptırdık. Bu kapsamda her bir üyemizi 15 bin lira teminat limitiyle sigortaladık. Böylelikle olası kazalarda yaralanan, geçici veya sürekli iş göremez duruma gelen ve hayatını kaybeden özel güvenlik görevlisi işçilerimizin ailelerinin yaşadığı maddi sıkıntı, yoksulluk gibi sorunların bir nebze de olsa önüne geçmeyi amaçladık."

Ömer Çağırıcı, özel güvenlik görevlilerine ferdi kaza sigortası yapılması uygulamasının Türkiye'de bir ilk niteliğinde olduğunu belirterek, bunun diğer sendika, kurum ve kuruluşlara örnek olması dilediğinde bulundu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Özel Güvenlilik Görevlilerine Kaza Sigortası - Son Dakika


Son Dakika

AB, Belarus ekonomisine ilişkin yeni yaptırım kararı aldı 17:38 AB, Belarus ekonomisine ilişkin yeni yaptırım kararı aldı Üç gün önce evlendiği karısı yanı başında son nefesini verdi! Bu acının tarifi yok 17:27 Üç gün önce evlendiği karısı yanı başında son nefesini verdi! Bu acının tarifi yok Bankacılık sektörünün mevduatı bir haftada 4,6 milyar lira yükseldi 17:17 Bankacılık sektörünün mevduatı bir haftada 4,6 milyar lira yükseldi
Kan izlerini takip eden aile, su kuyusunda 21 yaşındaki gencin cansız bedenini buldu 17:16 Kan izlerini takip eden aile, su kuyusunda 21 yaşındaki gencin cansız bedenini buldu Aşının ardından görülen kalp kası iltihabına ilişkin ABD İlaç Dairesi'nden rahatlatan açıklama 17:14 Aşının ardından görülen kalp kası iltihabına ilişkin ABD İlaç Dairesi'nden rahatlatan açıklama UEFA, deplasman golü kuralını kaldırdı! Futbolda yeni dönem 17:09 UEFA, deplasman golü kuralını kaldırdı! Futbolda yeni dönem
Başkan adayının, 16:19 Başkan adayının, "Caner'i tesisin tuvaletine bile sokma" ifadelerinin ardından Ali Koç dondu kaldı Yaz dizisiyle tanındı ama Z kuşağı onu epeydir biliyor! Serra Arıtürk'ün eski sevgilisi ünlü bir Youtuber 15:48 Yaz dizisiyle tanındı ama Z kuşağı onu epeydir biliyor! Serra Arıtürk'ün eski sevgilisi ünlü bir Youtuber
Advertisement