Son Dakika Haberleri: Özgürlüğün Şehri, Satranç Müzesi'nde

Özgürlüğün Şehri, Satranç Müzesi'nde

11 ay önce

Amerika'nın en büyük metropolü olan New York City, Gökyay Vakfı Satranç Müzesi'ne konuk oluyor.

Özgürlüğün Şehri, Satranç Müzesi'nde, System.String[]

'Özgürlüğün şehri' olarak da tanımlanan New York'un ilgi çekici görüntülerinden oluşan fotoğraf söyleşisine fotoğraf sanatçısı Burak İmir eşlik edecek. Satranç Müzesi'nde 16 Şubat Cuma günü saat 19.00'da gerçekleşecek söyleşiye ilişkin bilgi veren Gökyay Vakfı Satranç Müzesi Kurucusu Akın Gökyay, "New York dünyanın en merak edilen metropollerinin başında geliyor. Biz de dünyanın en merak edilen bu metropolünü fotoğraflarla canlandıracak, sanatçımızın gözünden yeniden tanıyacağız" dedi.

"NEW YOK RENGARENK BİR ŞEHİR"

New York'un tüm dünya için bir cazibe merkezi olduğunun altını çizen AFSAD Üyesi sanatçı Burak İmir, çekimler sırasında yaşadığı New York izlenimlerini şu ifadelerle anlattı:

"New York, kültürden sanata, eğlenceden modaya kadar çok geniş bir yelpazeye sahip renkli ve heyecanlı bir şehir… Orada yaşama ve vakit geçirme şansım da olduğu için fotoğraflarım bu izlenimlerimi de yansıtıyor. O kadar rengin içerisinde, tekdüze bir hayat standardı yok mu? Tabi ki var. Yüksek binalar, merkezler, gökdelenler… Nasıl yaşanır burada demek yerine bence New York'u bütüncül olarak görüp sevmek gerekiyor. Benim için, New York, New York'tur diyorum. New York'u yaşayarak değerlendirebiliriz. Orayı ziyaret eden herkes, şehrin farklı bir yönünü görür.

Sunumumda, şehrin bugünkü haline nasıl geldiğini, tarihi, evreleri, bugün şehirdeki insanların etkileşimlerinin, şehirdeki binaların bana ne ifade ettiğini, şehrin çağrışımlarını, diğer şehir kalıplarından farklılığını ve şehrin nasıl kurgulandığını gözler önüne sereceğim. New York, Avrupa kentlerine benzemiyor. Bir liman kentinin nasıl büyüdüğüne de misafirlerimiz tanıklık edecek.

Gökyay Vakfı Satranç Müzesi, dünyanın birçok yerinden gelen satranç takımlarını sergiliyor. Baktığınızda, her ülkenin izlerini ve tarihlerini görmeniz mümkün. Fotoğrafta da aynı durum mevcut… Müze'de yapacağımız New York yolculuğuna herkesi davet ediyorum."
Maaşların En Yüksek Olduğu Şehirler Belli Oldu! İşte O Sıralama Keles'te Nereyi Kazsan Maden Suyu Fışkırıyor

Son Seçimde AK Parti'nin Aldığı Oyu Bilen Anket Şirketi, İstanbul İçin Araştırma Yaptı