Samsun'dan kısa kısa - Son Dakika

Samsun'dan kısa kısa

15.04.2021 15:41
Samsun'dan kısa kısa, System.String[]

Ladik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ramazan ayı dolayısıyla şehit ve ihtiyaç sahibi ailelere yardım yapıldığı bildirildi.

Ladik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ramazan ayı dolayısıyla şehit ve ihtiyaç sahibi ailelere yardım yapıldığı bildirildi.

Ladik Kaymakamı ve SYDV Mütevelli Heyeti Başkanı Adem Eser, alınan karara göre bir şehit ailesi ile 420 ihtiyaç sahibi aileye toplam 150 bin lira tutarında alışveriş kuponu dağıtıldığını söyledi.

İhtiyaç sahiplerine dağıttıkları alışveriş kuponunun sadece çarşı esnafı için geçerli olduğunu belirten Eser, "Ramazan yardımı olarak şehit ailesi ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gıda kolisi yerine alışveriş kuponu verilmesini uygun gördük. Vatandaşlarımız, kuponunda yazılı tutar kadar çarşı esnafından ihtiyacını alabilecek. Esnaf da fatura ile vakfınıza başvuruda bulunarak ödemesini alabilecek." dedi.

Kaymakam Eser, alışveriş kuponu uygulaması ile çarşı esnafının da ekonomik yönden desteklenmiş olduğunu kaydetti.

2020 yılı 2. dönem buzağı destekleme başvurusu açıklaması

Ladik Ziraat Odası Başkanı İmdat Demir, 1 Nisan'da başlayan 2020 yılı 2. dönem buzağı destekleme başvurularının 15 Haziran'da sona ereceğini hatırlattı.

Geçen yıl 31 Aralık'a kadar birinci dönemde başvurusu olan yetiştiricilerin ikinci dönemde başvuru yapamayacağını belirten Demir, "Herhangi bir birliğe üye olmayan yetiştiricilerimiz başvurularını doğrudan bağlı bulundukları ilçe müdürlüklerine veya koronavirüs salgını nedeniyle 'edevlet.tarbil.gov.tr' adresinden yapabilir ancak bunun için buzağının 2020 yılı içinde doğmuş, TÜRKVET ve e-ıslaha kayıtlı, en az 4 ay süreyle yaşamış ve programlı aşılarının yapılmış olması gerekli. Diğer taraftan ilk kez doğum yapan düvelerin buzağılama yaşı en fazla 810 gün olmalı ve yine son olarak İneklerde bir önceki buzağı ile arasında 450 gün olmalı." dedi.

Yetiştiricilerin buzağı desteklemesi konusunda il veya ilçe tarım ve orman müdürlüklerinden de bilgi alabileceklerini anlatan Demir, süresinde yapılmayan tüm başvuruların geçersiz olacağını kaydetti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Samsun'dan kısa kısa - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Şebeke suyundan zehirlenen vatandaşlar soluğu en yakın hastanede aldı 08:45 Şebeke suyundan zehirlenen vatandaşlar soluğu en yakın hastanede aldı Kabine, iki kritik gündemle bir araya geliyor: Pazar günü kısıtlaması ve maske şartı kaldırılacak mı? 08:20 Kabine, iki kritik gündemle bir araya geliyor: Pazar günü kısıtlaması ve maske şartı kaldırılacak mı? Oğlu sandığı çocuk amcası çıktı! Sevgilisi, büyükbabasıyla cinsel ilişki yaşıyormuş 08:16 Oğlu sandığı çocuk amcası çıktı! Sevgilisi, büyükbabasıyla cinsel ilişki yaşıyormuş
A Milli Takım'a bir eleştiri de Rıdvan Dilmen'den geldi: Verdiğimiz gol pozisyonu abartmıyorum 30 07:57 A Milli Takım'a bir eleştiri de Rıdvan Dilmen'den geldi: Verdiğimiz gol pozisyonu abartmıyorum 30 Sedat Peker 10. videosunu yayınladı! Hakkındaki 'cezaevinde' iddialarına yanıt verdi 07:51 Sedat Peker 10. videosunu yayınladı! Hakkındaki 'cezaevinde' iddialarına yanıt verdi ABD'den Sezgin Baran Korkmaz açıklaması: Tüm mal varlığına el konulsun 07:39 ABD'den Sezgin Baran Korkmaz açıklaması: Tüm mal varlığına el konulsun
İsmail Balaban, Survivor'da mindere çıktı! Acun Ilıcalı 07:34 İsmail Balaban, Survivor'da mindere çıktı! Acun Ilıcalı "Söz seni güreştireceğim" demişti Yasak Elma'nın Lila'sı kötü günleri atlattı! Tatil fotoğrafları büyük ilgi gördü 18:59 Yasak Elma'nın Lila'sı kötü günleri atlattı! Tatil fotoğrafları büyük ilgi gördü
Advertisement