Seks Yapmak Sağlığa İyi Geliyor - Son Dakika

Seks Yapmak Sağlığa İyi Geliyor

30.10.2011 11:50
Seks Yapmak Sağlığa İyi Geliyor, System.String[]

Jinekoloji Profesörü Hilda Hutcherson, düzenli olarak seks yapmanın fiziksel sağlık açısından yararlı olduğunu belirtti.

Biçimli bir vücut

Bir nevi kardiyo yerine geçen seks, 85 ile 250 arasında kalori yakmanızı sağlıyor. The American Journal of Cardiology'e göre, kardiyologlar yürüme bandında orta seviyeli bir egzersiz yapmakla seksi eşdeğer tutuyor.

Seks sıradan bir egzersiz yerine geçmekle kalmıyor, vücudunuza şekil de veriyor. Hutcherson, seks yaparken karın, kalça ve sırt kaslarının çalıştığını belirtiyor. Partnerinizi kendinize doğru çekerken uyluklarınız daha sıkı çalışıyor.

Ağrısız regl dönemi

Meston, "Bir kadın orgazma ulaştığında uterusu gerilir ve krampa yol açan etkenler ortadan kalkar" diyor. Uterus bölgesindeki gerilmeler kanın daha çabuk akmasını ve reglin daha erken bitmesini de sağlıyor.

Araştırmalara göre, regl döneminde yatay pozisyona geçmek çikolata kisti riskini de azaltıyor. Çikolata kisti, uterus bölgesindeki dokuların büyümesiyle ortaya çıkıyor; vajinada ağrı olduğunda seks zevk vermekten çok can yakmaya başlıyor.

Kalp krizini önlüyor

Düzenli olarak seks yapmak erkeğiniz için de faydalı oluyor. Journal of Epidemiology and Community Health'e göre, 20 sene boyunca 900 erkeği inceleme altına alan araştırmacılar, haftada en az iki kez seks yapanların kalp krizi geçirme riskinin daha düşük olduğunu belirtiyor.

Düzenli olarak seks yapmak, erkeğin prostat kanseri olma riskini de azaltıyor. Doktor Laura Berman, sık sık boşalan bir erkeğin üreme fonksiyonlarının sağlıklı çalışacağını ve kansere yol açan maddelerin vücuttan atılacağını söylüyor.

Seks Yapmak Sağlığa İyi Geliyor

- Kaynak: ElmaElma.com

Son Dakika Kadın Seks Yapmak Sağlığa İyi Geliyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kısıtlamaya uymayan kardeşler terör estirdi: 3 polis yaralı Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı, Elliot ismini aldı Emre Bol'dan Diagne'yle ilgili çirkin yorum: Ülkesinde timsah yiyordu, Türkiye'de topçu oldu Ünlü oyuncu Serkan Çayoğlu, yeni dizi projesiyle ekrana dönüyor Şov yapayım derken hayatının hatasını yaptı! Köprüden nehre atlayan YouTuber kafatasını kırdı Maradona'nın ölümüyle ilgili kan donduran itiraf! Acı gerçek ortaya çıktı Görüntüler büyük tartışma yaratacak! Bir markaya ait şekerleme ürünlerini evde çıplak elle doldurdu Ahmet Çakar, canlı yayında Rıdvan Dilmen'i bombaladı: Kimsin lan sen?