Semt pazarlarında yaşanan ürün bolluğu nedeniyle sebze ve meyve fiyatları düştü - Son Dakika

Semt pazarlarında yaşanan ürün bolluğu nedeniyle sebze ve meyve fiyatları düştü

18.09.2020 12:36

Yaz aylarının sonu gelirken hasatlar yapılmaya başlandı. Havaların da mevsim normallerinde seyretmesiyle semt pazarlarında ürün bolluğu yaşanması nedeniyle sebze ve meyve fiyatları düştü.

Yaz aylarının sonu gelirken havalarında iyi gitmesiyle tarlalarda hasat bolluğu yaşanıyor. Yaşanan bolluk semt pazarlarını da etkiledi. Semt pazarlarında sebze meyve fiyatlarının düşmesi dikkat çekti.

Meyve ve sebze fiyatlarıyla ilgili görüşlerini belirten esnaf Murat Çelebi "Genel olarak meyve, sebze fiyatları ucuzladı. Bazı mevsimi geçmek üzere olan meyvelerin fiyatları yüksek olabilir. Bu dönemde hasat başladı, ürünler bollaştı. Ürünlerin bol olması meyve ve sebzelerin çoğunda fiyatların düşmesine neden oldu" dedi.

Semt pazarlarında yaşanan ürün bolluğu nedeniyle sebze ve meyve fiyatları düştü

FİYATLAR UCUZ, TALEP YÜKSEK

Ürünlerin bol olmasının fiyatlara yansıyacağını söyleyen pazar esnafı Mülazım Soldurucu ise "Ortalama fiyat olarak domates 2 lira, salatalık 2 lira, çarliston biber 4 lira civarında satılıyor. Şu an hasat zamanı havalar güzel, bu durum fiyatların ucuzlamasına neden oluyor. 1 ay önce fiyatlar daha pahalıydı, şu an en ucuz dönemde. Konserve yapmak isteyenlerde bu dönemde ürünlere talep gösteriyor. Kışa hazırlık için konserve yapan vatandaşlar bu dönemde kilo olarak fazla meyve sebze alıyor. Bu dönemde fiyatlar ucuz, talep yüksek" diye konuştu.

Yaz sonu geldi, semt pazarlarında sebze meyve fiyatları düştü

Sabahattin Yakışır isimli pazar esnafı ise konserve zamanı talebin arttığına değinerek "Şu an ürün bolluğu var, konserve yapmak isteyen vatandaşlar konservelik ürünlere talep gösteriyor. 10 kilo, 20 kilo alıp kışa hazırlık amacıyla konserve yapıyorlar" dedi.

Semt pazarlarında yaşanan ürün bolluğu nedeniyle sebze ve meyve fiyatları düştü

- Kaynak: İHA

Son Dakika Ekonomi Semt pazarlarında yaşanan ürün bolluğu nedeniyle sebze ve meyve fiyatları düştü - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR (9)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Memurun fazla mesai ücretine zam! İşte önümüzdeki yıl saat başı verilecek ücret Azeri spiker, Zengilan kentinin işgalden kurtarılması haberini ağlayarak sundu Bakan Selçuk, "Maske kalksın" mesajlarına tepki gösterdi: Bu artık bir rica değil Hemen hemen hepimizde var! Telefon israfı milli serveti eritiyor "Azeri askerleri öldürdük" haberini Serdar Ortaç fotoğrafıyla servis ettiler Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal'ın ilk bebekleri dünyaya geldi ABD seçimleri öncesi Trump'ın avukatının otel odasında çekilen görüntüleri deprem etkisi yarattı Tuba Ünsal'ın ekonomik alışverişi! Çocuklarına 10 TL'den tişört, 80 TL'den ayakkabı aldı