ABD'nin en büyük dolandırıcısı Bernie Madoff hayatını kaybetti - Son Dakika

ABD'nin en büyük dolandırıcısı Bernie Madoff hayatını kaybetti

14.04.2021 17:18

ABD'nin en büyük mali dolandırıcısı olarak bilinen Bernie Madoff'un fedaral hapishanede 82 yaşında hayatını kaybettiği açıklandı. Kurduğu saadet zinciri şebekesiyle yaklaşık 65 milyar dolarlık dolandırıcılığa imza atan Madoff, binlerce kişiyi dolandırmaktan 150 yıla yakın cezaya mahkum edilmişti.

Amerikan basını, dünyanın en büyük saadet zinciri şebekesini kurarak dolandırıcılık yapan Bernie Madoff'un 82 yaşında hapishanede öldüğünü aktardı. Bernie Madoff'un Kuzey Carolina, Butner'daki Federal Tıp Merkezinde doğal nedenlerden hayatını kaybettiği bildirildi.

BİNLERCE KİŞİYİ 65 MİLYAR DOLAR DOLANDIRMIŞTI

Avukatları geçtiğimiz yıl Kovid-19 salgını nedeniyle Madoff"u hapisten çıkarmak için dava açarken, mahkeme talebi reddetmişti. Kurduğu saadet zinciri şebekesiyle yaklaşık 65 milyar dolarlık dolandırıcılığa imza atan Madoff, binlerce kişiyi dolandırmaktan 150 yıla yakın cezaya mahkum edildi. Mahkeme tarafından atanan kayyum, yatırımcıların Madoff'un işine yatırdığı tahmini 17,5 milyar dolardan 13 milyarını geri almıştı.

ABD'nin en büyük dolandırıcısı Bernie Madoff hayatını kaybetti

Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya ABD'nin en büyük dolandırıcısı Bernie Madoff hayatını kaybetti - Son Dakika Dünya


YORUMLAR (4)
  • harbici: Amarika da dolandırıcı gün yüzü görmüyor hapiste ölüyor Türkiye de dolandırıcılar lüks içinde yaşıyor ancak mahkemeye gjder gelir.46 yaşındayım nerdeyse ben çocukken Fadıl akgündüz davası başlamıştı geçen gün haberlerde okudum hala devam ediyor mahkemesi.yorumum bu işte. Cevap Yaz 8 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Kumarhane baskınında 220 kişi yakalandı, 1 milyon 57 bin 100 lira ceza kesildi Kumarhane baskınında 220 kişi yakalandı, 1 milyon 57 bin 100 lira ceza kesildi 2 ay önce babasını kaybeden Pelin Öztekin, paylaşımıyla yürek yaktı: Bir daha baba diyemeyeceğim 2 ay önce babasını kaybeden Pelin Öztekin, paylaşımıyla yürek yaktı: Bir daha baba diyemeyeceğim Fransız ekibi Lille, Burak Yılmaz'la şampiyonluğa koşuyor Fransız ekibi Lille, Burak Yılmaz'la şampiyonluğa koşuyor Meteoroloji gün verip uyardı! İstanbul dahil 26 kente kuvvetli yağış geliyor Meteoroloji gün verip uyardı! İstanbul dahil 26 kente kuvvetli yağış geliyor Camdaki Kız dizisinin başrolü Nur Sürer, bekaret testi sahnesi hakkında ilk kez konuştu Camdaki Kız dizisinin başrolü Nur Sürer, bekaret testi sahnesi hakkında ilk kez konuştu Uçankuş TV'ye kayyum atandığı ve Can Tanrıyar'ın da hisselerine tedbir konulduğu iddia edildi Uçankuş TV'ye kayyum atandığı ve Can Tanrıyar'ın da hisselerine tedbir konulduğu iddia edildi Cani kadın, kocasını öldürüp parçalarını foseptik çukuruna attı Cani kadın, kocasını öldürüp parçalarını foseptik çukuruna attı Yemek yapmak için mutfağa girmişti, ocağın üstündeki yılanla karşılaştı Yemek yapmak için mutfağa girmişti, ocağın üstündeki yılanla karşılaştı
Advertisement