Kopenhag Belediye Başkanı Jensen cinsel taciz suçlamaları nedeniyle istifa etti - Son Dakika

Kopenhag Belediye Başkanı Jensen cinsel taciz suçlamaları nedeniyle istifa etti

19.10.2020 16:50

Danimarka'nın başkenti Kopenhag'ın Belediye Başkanı Frank Jensen hakkındaki cinsel taciz suçlamalarını kabul ederek görevinden istifa etti.

Danimarka'nın başkenti Kopenhag cinsel taciz iddiasıyla sarsıldı. Başkentin 10 yıldır Belediye Başkanı olan Frank Jensen, hakkındaki cinsel taciz olayını kabul ederek bugün görevinden istifa ettiğini duyurdu. Sosyal Demokrat Partisi üyesi 59 yaşındaki Jensen yaptığı açıklamada, "Kırdığım kadınlardan özür dilemek istiyorum. Sosyal Demokrat Parti içindeki zararlı ve eski bir kültürün parçasıyım" dedi.

İKİ KADINI TACİZ ETMİŞTİ

Hafta sonu Jyllands-Posten gazetesi, Jensen'in yanında çalışan iki kadını 2012 ve 2017 yıllarında tacize ettiğini ve her iki olayın da sosyal olaylarda olduğunu yazmıştı.

BAŞBAKAN'DAN İSTİFAYI YORUMLADI

Başbakan Mette Frederiksen de Facebook hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Jensen'in istifasının "doğru karar" olduğunu belirtti. Frederiksen, "Sosyal Demokrat Parti'nin bazı sorunları olduğu bir gerçek ve bunların hemen değişmesi gerek" ifadelerini kullandı.

Kopenhag Belediye Başkanı Jensen cinsel taciz suçlamaları nedeniyle istifa etti

- Kaynak: İHA

Son Dakika Dünya Kopenhag Belediye Başkanı Jensen cinsel taciz suçlamaları nedeniyle istifa etti - Son Dakika Dünya

YORUMLAR (2)

Son Dakika

Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı Ermenistan, Türkiye'den ürün alımını yasakladı Akşener'den Özdağ'ın açıklamalarına ilişkin yorum: Görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler F.Bahçeli Samatta'nın "Bana Türkçe bir isim verin" paylaşımı büyük ilgi gördü Koronavirüse yakalanan Ronaldo tarzını değiştirdi, uzayan saçlarını kazıdı Son Dakika! Paşinyan'dan gerilimi tırmandıran sözler: Rusya'dan ümidi kestim, kendimizi savunacağız Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı Kızarmış tavuğun içinden çıkan parça, genç kızı hastanelik etti