Yüzüne lavabo açıcı patlayan kadın, üretici firmaya 1,5 milyonluk tazminat davası açtı - Son Dakika

Yüzüne lavabo açıcı patlayan kadın, üretici firmaya 1,5 milyonluk tazminat davası açtı

20.10.2020 14:17

İstanbul'da, tıkanan mutfak lavabosunu açmak için marketten aldığı lavabo açıcının patlaması üzerine yüzünde yanıklar oluştuğunu öne süren Özlem Atay, üretici firmaya 1,5 milyonluk tazminat davası açtı.

Olay, Beyoğlu'nun ünlü semti Cihangir'de geçtiğimiz mayıs ayında meydana gelmişti. İddiaya göre, Özlem Atay isimli reklam sektörü çalışanı, tıkanan mutfak lavabosunu açmak için marketten ünlü bir firmaya ait lavabo açıcı aldı. Atay, mutfak lavabosuna döktüğü açıcının bir süre sonra patlamasıyla yaralandı.

YÜZÜNDE YANIKLAR OLUŞTU

Özlem Atay, annesi tarafından çevrede bulunan bir hastanenin acil servisine kaldırılarak tedavi altına aldı. Yüzünde 1. ve 2. derecede yanıklar oluşan Atay, yapılan ilk müdahalenin ardından Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Ünitesine sevk edildi.

FİRMADAN ŞİKAYETÇİ OLDU

Tedavisi süren Atay, avukatı Kübra Oktay aracılığıyla İstanbul Tüketici Mahkemesi Hakimliği'ne başvurarak üretici firmadan şikayetçi oldu. İstanbul Tüketici Mahkemesi Hakimliği'ne sunulan dilekçede, "Somut olayda üreticinin üretimini yaptığı ürünün kesinlikle güvenilir olmadığı ortada olup, Ticaret Bakanlığı'na davanın ihbar edilmesini ve güvensiz ürün ihbarında bulunmasını vekaleten arz ve talep ederiz. Atay tarafından kullanılan ürünün poşeti tarafımızca saklanmış olup, serilerinin incelenmesine ve içeriğinin üretim şartlarına ve kimyasal maddelere uyarlı olup olmadığına dair rapor alınmasını istiyoruz" ifadelerini kullanıldı.

500 BİN MADDİ, 1 MİLYON LİRA MANEVİ TAZMİNAT

Üretici firmadan 500 bin lira maddi, 1 milyon lira ise manevi olmak üzere toplam 1 milyon 500 bin lira tazminat talep eden Özlem Atay'ın avukatı Kübra Oktay'ın sunduğu dilekçede, "Teminatsız olarak davalı şirketlerin mal varlığına, tazminat talebimizi karşılayacak miktarda ihtiyati haciz tedbirinin uygulanması ile kamu sağlığını ilgilendiren güvensiz ürünün verdiği zararın müzekkere ile Ticaret Bakanlığı'na bildirilmesini istiyoruz. Hayalleri olan bir genç kızın bu denli yüzünde ağır zararların doğması, psikolojisi ve geleceği ile orantılı olarak sayın mahkemenizin takdiri ile manevi tazminat talebimizin kabulü zaruridir" denildi.

Yüzüne lavabo açıcı patlayan kadın, üretici firmaya 1,5 milyonluk tazminat davası açtı

- Kaynak: DHA

Son Dakika 3. Sayfa Yüzüne lavabo açıcı patlayan kadın, üretici firmaya 1,5 milyonluk tazminat davası açtı - Son Dakika

YORUMLAR (10)
  • iii: salak kutusunda yaklaşmayın yazıyr salak . firmanın yerine olsam markamı karaldı diye 2 milyon tamzinat açarım. sığır adam koskaoca yazmış suyu dokerken bakmayın uzakta durun Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • DOĞRUCU: DAVACI OLURSUN AMA BEŞ KURUŞ ALAMAZSIN SENDE AVUKATIN DA AVUCUNUZU YALARSINIZ O TARZ İLAÇLARIN ÜSTÜNDE KULLANIM ŞEMASI VAR ONU OKUMADAN YAPMIŞSIN BELLİ FAZLA DA AVUKATA PARANI KAPTIRMA. HERKES BÖYLE PARA ALSA BATAR BU FİRMALAR Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı Ermenistan, Türkiye'den ürün alımını yasakladı Akşener'den Özdağ'ın açıklamalarına ilişkin yorum: Görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler F.Bahçeli Samatta'nın "Bana Türkçe bir isim verin" paylaşımı büyük ilgi gördü Koronavirüse yakalanan Ronaldo tarzını değiştirdi, uzayan saçlarını kazıdı Son Dakika! Paşinyan'dan gerilimi tırmandıran sözler: Rusya'dan ümidi kestim, kendimizi savunacağız Turkcell'in Türkiye Varlık Fonu'na devri resmen onaylandı Kızarmış tavuğun içinden çıkan parça, genç kızı hastanelik etti