Son Dodge Viper Banttan İndi! - Son Dakika

Son Dodge Viper Banttan İndi!

19.08.2017 00:10
Son Dodge Viper Banttan İndi!

İlk olarak 1992 yılında seri üretimine başlanılan Dodge Viper, aradan geçen 25 yıl sonra yollara veda ediyor.

İlk olarak 1992 yılında seri üretimine başlanılan Dodge Viper, aradan geçen 25 yıl sonra yollara veda ediyor. Markanın baş tasarımcısı tarafından paylaşılan görseller ise son üretilen Dodge Viper otomobiline ait.

Dodge Viper için yolun sonu!

İlk olarak 1989 yılında Uluslararası Kuzey Amerika Otomobil Fuarı"nda karşımıza çıkan Dodge Viper, seri üretime geçmesi imkansız bir model olarak görülüyordu. 400 beygirlik V10 motoruyla ilgi çeken model aradan geçen 3 yıl sonra satışa sunuldu.

Son Dodge Viper Banttan İndi!

Tavanı, yan camları hatta kapı kolları olmayan ilk Dodge Viper, tam anlamıyla bir spor otomobildi. Birçok dizi ve film projesinde yer alan döneminin en ünlü otomobillerinden olan Dodge Viper, en büyük çıkışını ise 1996 yılında GTS Coupe ile yapmıştı. Ayrıca araç Nürburgring"de hız rekorunu da kırmıştı.

Son Dodge Viper Banttan İndi!

İkonik tasarımı ile otomobil dünyasında efsane modeller arasına giren Dodge Viper, tasarımcı Ralph Gilles tarafından paylaşılan görsellerde son defa banttan indi. Üretilen son model Dodge müzesindeki yerini alacakken, ilk tanıtılan araçta olduğu gibi kırmızı renkte üretildi.

Son Dodge Viper Banttan İndi!

Sondan bir önceki araç ise sarı siyah renklerde üretildi ve baş tasarımcının bir arkadaşına satıldı. Uzun yıllar boyunca birçok kişinin hayallerine yer edinen Dodge Viper yada Amerikan yılanı da artık tarihin sayfalarındaki yerini aldı.

YORUMLAR
500
Kaynak: Shiftdelete

Son Dakika Teknoloji Son Dodge Viper Banttan İndi! - Son Dakika

Bu haber Shiftdelete tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Shiftdelete tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Shiftdelete kurumudur.

Advertisement