Suudi Arabistan ve Umman'da Kurban Bayramı 9 Temmuz'da başlayacak - Son Dakika

Suudi Arabistan ve Umman'da Kurban Bayramı 9 Temmuz'da başlayacak

29.06.2022 20:51
Suudi Arabistan ve Umman'da Kurban Bayramı 9 Temmuz'da başlayacak

Suudi Arabistan, Kurban Bayramı'nın ilk gününün 9 Temmuz Cumartesi günü idrak edileceğini açıkladı.

Suudi Arabistan, Kurban Bayramı'nın ilk gününün 9 Temmuz Cumartesi günü idrak edileceğini açıkladı.

Ülkenin resmi haber ajansı SPA'da yer alan Suudi Arabistan Yüksek Mahkemesinin açıklamasında, 30 Haziran Perşembe zilhicce ayının ilk günü olarak duyuruldu.

Buna göre hac farizasının yapılacağı arife günü 8 Temmuz Cuma olarak ilan edilen açıklamada, Kurban Bayramı'nın ise 9 Temmuz Cumartesi gününden itibaren idrak edileceği belirtildi.

Umman Sultanlığı da 30 Haziran Perşembe gününü zilhicce ayının ilk günü olarak duyurdu ve zilhiccenin onuna denk gelen Kurban Bayramı'nın 9 Temmuz Cumartesi başlayacağını açıkladı.

YORUMLAR
500
Bir kişinin öldüğü, 141 kişinin zehirlendiği köydeki derede mikrobiyolojik kirlenme tespit edildi Bir kişinin öldüğü, 141 kişinin zehirlendiği köydeki derede mikrobiyolojik kirlenme tespit edildi Suudi Arabistan ile Yemen'den, Aden Hastanesi'nin restorasyonu için 87 milyon dolarlık anlaşma Suudi Arabistan ile Yemen'den, Aden Hastanesi'nin restorasyonu için 87 milyon dolarlık anlaşma ZEHİRLENMELERİN YAŞANDIĞI KÖYDE, MİKROBİYOLOJİK KİRLENME NEDENİYLE SU KULLANIMI KISITLANDI ZEHİRLENMELERİN YAŞANDIĞI KÖYDE, MİKROBİYOLOJİK KİRLENME NEDENİYLE SU KULLANIMI KISITLANDI
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Suudi Arabistan ve Umman'da Kurban Bayramı 9 Temmuz'da başlayacak - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement