Usta Sanatçı Dilber Ay'ın Ölümü Sanat Dünyasını Yasa Boğdu - Son Dakika

Usta Sanatçı Dilber Ay'ın Ölümü Sanat Dünyasını Yasa Boğdu

30.04.2019 08:18

Usta sanatçı Dilber Ay, dün akşam geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Ay'ın ölümü sanat dünyasını da yasa boğdu.

Akraba ziyareti nedeniyle Ankara'ya giden sinema ve ses sanatçısı Dilber Ay, rahatsızlanarak saat 22.05'te ambulansla Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Kalp krizi geçirildiği öğrenilen usta sanatçı, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Şarkılarıyla hafızalara kazınan Dilber Ay'ın ölüm haberi hayranlarını ve sanat dünyasını yasa boğdu. Ünlü isimler, aldığı ölüm haberi sonrası yaşadığı duyguları sosyal medya hesaplarından paylaştı.

İşte ünlü isimlerin duygusal paylaşımları...

İBRAHİM TATLISES

"Dilber Ay kardeşimi kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim... Şen kahkahası, dobra kişiliği, güzel sesiyle hep aklımda kalacak. Merhumeye Allah'tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve sanat camiamıza başsağlığı dilerim... Mekanı cennet olsun inşallah."

MESUT YAR

Şöyle bir gözümün içine baktı ve "Gardaş, ben hava alıp geliyom" dedi. O gün programda bir kaç kez çıktı ve döndü sohbete. Kameraların önünden geçerken o kadar doğaldı ki her şey, hiç bir şeyin "zorunda" olmadığını öğrenmiştim özgür insanın! Nur içinde yat ablam.

MERVE ÖZBEY

"Ey gidi! gelir geçer konar göçer dünya... Ne bir dakika geç ne bir dakika erken... Hiç ölmez dediklerimizle dolu kabirler... 13 yaşında zorla evlendirildi, çocuk yaşta çocuk doğurdu, kendisine tecavüz etmeye çalışan erkeğe karşı Öz savunma hakkını kullanıp cezaevinde yattı."

HATİCE

"Şaka mı bu. Sevgili sanatçı Dilber Ay kalp krizinden kaybetmişiz. Mekanı Cennet Olsun. Rabbim ailesine sabırlar versin çok üzüldüm çok."

SEDA SAYAN

"Canım Dilber Ay'ım hakkın rahmetine kavuştu gülen yüzün güldüren sözlerin asla unutulmayacak"

ÇILGIN SEDAT

"Ah be güzel ablam senin en çok sevdiğim yanın dik duruşlu kimseye eyvallahı olmayan mert kadın oluşundu mekanın güzel olsun Dilber Ay ablamız Allah'ım günahlarını affetsin ailene sabırlar versin inşallah"

NİHAT DOĞAN

"Şoktayım! Az önce öğrendim Dilber Ay ablamızın vefat ettiğini. Anadolunun içtenliğini türkülerini sıcaklığını yansıtan ekranların pozitif yüzü türkülerin anasını kaybettik. Sevenlerinin ailesinin hepimizin başı sağ olsun hayat çok garip! Mekanı cennet olsun"

SEREN SERENGİL

"Çok üzgünüz... İki kere ağırlama şansına sahip oldum. Hayatta en çok kocasını seven onu her şeyden ve herkesten sakınan kimseye göstermek istemeyen kimseyle konuşmasın diye elinden cep telefonuna kadar alan bu denli kocasına düşkün aşık bir kadındı.. Otoriter, dediğim dedik ama bir o kadar da yufka yürekliydi kelle yemeği çok severdi... Hatta eşinin fazla yeme kalbin daralır diye onu uyardığını söylemişti bu programda. Bir kocasından bir yemeğinden vazgeçemezdi... O kadar üzüldüm ki anlatamam... Bu kadar kötü insan varken sen niye gittin Dilber Ay... Özü sözü doğru bin adama bedel kadın mekanın cennet olsun"

LARA

"Mekanı cennet olsun inşallah"

EMİNE ÜN

"Bazı insanları tanımadan da seversin, sebebini bilmesen de.... Belki bir duruş,belki bir doğallık,bir konuşma,bir gülüş sadece seversin.... Sonra kaybedince anlarsın ne kadar sevdiğini ve çok üzülürsün... Ben çok üzüldüm,nur içinde yat mekanın cennet olsun"

SELİN CİĞERCİ

"Ne kadar üzüldüm gece gece be Dilber Ay ablam her seni gördüğümde seninle konuşmak senin doğal hallerin şeffaf konuşman tavukları pişirmişem şarkını hiç birini asla unutmam en önemlisi senin güzel yüreğini sesini konuşmanı tarzını mekanın cennet olsun. Toprağın bol olsun."

İBRAHİM BÜYÜKAK

"Canım ablam seni tanımak çok büyük bir şanstı... Allah rahmet eylesin... Nurlar içinde yat... Dünyadan çok gerçek bir kadın geçti... Çok üzgünüm..."

GONCA VUSLATERİ

"Tanışmadık hiç.. Yaşar Gaga'dan dinlemiştim.. İnsanlığını, güzelliğini... Nur içinde yatsın... Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır diliyorum..."

SUZAN KARDEŞ

"Mekanın cennet olsun"

ARMAĞAN ÇAĞLAYAN

"Bu kadar erken gitmek zorunda değildin Dilber Abla.... çok üzüldüm ya hu! Öyle böyle üzülmedim ! Yattığı yer Nur olsun...."

Usta Sanatçı Dilber Ay'ın Ölümü Sanat Dünyasını Yasa Boğdu

Son Dakika Magazin Usta Sanatçı Dilber Ay'ın Ölümü Sanat Dünyasını Yasa Boğdu - Son Dakika Magazin

YORUMLAR (4)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Hatay'daki terör saldırısının ardından akıllara ABD'nin uyarısı geldi Hatay'da teröristlerle girilen çatışma ve patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı Hatay'daki patlamanın ardından ilk görüntüler geldi Jorge Jesus, 7 yıl önceki Fenerbahçe'yi unutamıyor: Beni en çok etkileyen maçtı İlk defa Ay'ın güneş gören yüzünde su bulundu Beşiktaş, Yukatel Denizlispor'u deplasmanda 3-2 yendi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ersin Tatar arasında dikkat çeken diyalog: Kapalı Maraş'ta piknik yapalım Cem Yılmaz ile Serenay Sarıkaya ayrıldı mı? Sosyal medya hesapları yalanladı