Vali İdris Akbıyık, Kaçak Elektrik Konusunda Uyardı - Son Dakika

Vali İdris Akbıyık, Kaçak Elektrik Konusunda Uyardı

14.01.2019 17:49
Vali İdris Akbıyık, Kaçak Elektrik Konusunda Uyardı, System.String[]

Hakkari Valisi İdris Akbıyık, vatandaşları kaçak elektrik kullanmamaları konusunda uyardı.

Hakkari Valisi İdris Akbıyık, vatandaşları kaçak elektrik kullanmamaları konusunda uyardı.

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) İl Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Akbıyık, İl Müdürü İsmail Özdemir'den kentteki çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Akbıyık, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, il merkezi ve ilçelerinde yüzde 62 kaçak elektrik kullanımı olduğunu söyledi.

Tesisatlardaki nötr durumundan kaynaklı faturalarda farklılık olduğunu dile getiren Akbıyık, şunları kaydetti:

"Burada vatandaşın yapması gereken öncelikle kaçak elektrik kullanmayacaklar. Çünkü apartmanda nötr farzından dolayı bir kişinin kaçak elektrik kullanması tüm aboneleri etkiliyor. İkincisi de yanlış tesisatlardan kaynaklı. Bunların da hızlı bir şekilde düzeltilmesi gerekiyor."

Yetkililerin yarın yapılacak muhtarlar toplantısında gerekli açıklamayı yapacaklarını dile getiren Akbıyık, "Bizim dikkat etmemiz gereken dürüst vatandaş olacağız, hırsızlık yapmayacağız, kaçak elektrik kullanmayacağız." ifadesini kullandı.

Akbıyık, daha sonra çarşı merkezindeki bazı iş yerlerini gezdi, vatandaşlarla sohbet etti.

Akbıyık'a, Belediye Başkan Vekili Cüneyt Epcim, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Yavuz Öztürk, İl Emniyet Müdürü Süleyman Süleyman Dilberoğlu ve bazı mahalle muhtarları da eşlik etti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Vali İdris Akbıyık, Kaçak Elektrik Konusunda Uyardı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler Sevgilisiyle samimi pozlarını paylaşan fenomen Duygu Özaslan, eleştirileri tiye aldı Türkiye'nin Azerbaycan ve Kırım hamleleri Rus basınını rahatsız etti: Moskova'nın nüfuz alanına görülmemiş bir atılım var