Son Dakika Haberleri: Ziraat Bankası da kredi faiz oranlarını indirdi

Ziraat Bankası da kredi faiz oranlarını indirdi

3 ay önce

Merkez Bankası'nın faiz kararı bankalara da yansıdı. Türk Eximbank ve Türkiye İş Bankası'nın ardından Ziraat Bankası da 16 Eylül'den itibaren geçerli olmak üzere kredi faizlerinde indirime gitti.

Merkez Bankası'nın politika faizini yüzde 19,75'den yüzde 16,50'ye düşürmesinin ardından bankalar birer birer kredi faizlerinde indirime gitmeye başladı. Türk Eximbank ve Türkiye İş Bankası'nın faiz indirimi sonrası bir indirim kararı da Ziraat Bankası'ndan geldi. Ziraat Bankası kredi faiz oranlarını 16 Eylül'den itibaren geçerli olmak üzere indirdi.

İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZİNİ MAAŞ MÜŞTERİLERİNE YÜZDE 1,25'E DÜŞÜRDÜ

Kurumsal kredi faiz oranlarını aylık yüzde 13 - yüzde 15,5 aralığına kadar indiren Ziraat Bankası, ihtiyaç kredisi faiz oranlarını da maaş müşterileri için aylık yüzde 1,25'e ve maaş dışı müşteriler için ise aylık yüzde 1,35'e düşürdü.

"500 BİN LİRA ALTINDAKİ KONUT KREDİLERİNDE FAİZ ORANI YÜZDE 0,99"

Konut kredilerinde 500 bin lira ve üzeri kredilerde faiz oranını aylık yüzde 1,19 olarak belirleyen Ziraat Bankası, 500 bin lira altındaki konut kredilerinde faiz oranını aylık yüzde 0,99 olarak uyguluyor.

Ziraat Bankası da kredi faiz oranlarını indirdi
İş Bankası, konut kredisi faiz oranlarını indirdi

Türk Eximbank kredi faiz oranlarını düşürdü

Haber Yayın Tarihi: 13.09.2019 05:33 Kaynak: DHAYaşar Büyükanıt, ölmeden önce verdiği son röportajda FETÖ'cü savcıyı affetmedi
Batman'da adliye önündeki silahlı kavgada 1 kişi öldü Cezası 5 bin TL'yi bulan yere çöp atma suçu, artık polisler tarafından da cezalandırılabilecek