Son dakika Hacer Foggo haberleri, Hacer Foggo son dakika, son dakika Hacer Foggo

Son Dakika Hacer Foggo Haberleri

Son dakika Hacer Foggo haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son hacer foggo haberleri anında burada.


 • 16.03.2023 16 Mar 17:30 İzmir'de İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi... Hacer Foggo: 'Yoksulluk Korkudur, Belirsizliktir; Yoksulluk Hayalleri Öldürür' İzmir'de İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi... Hacer Foggo: "Yoksulluk Korkudur, Belirsizliktir; Yoksulluk Hayalleri Öldürür"

  CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü Hacer Foggo, İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi'nde; "İnsan hakları, yoksullar için yaptığımız çalışmalara temel olan bir çerçevedir; insanların kendi haklarını onlara bahşedilen, lütfedilen bir seçenek ya da hediye olarak görmemesini sağlar. Bizler onların haklarını ortaya koyuyoruz. Yasal bir çerçeveye oturtarak onlar da haklarını alacaklar. Çünkü hakları olduğu için. İnsan haklarına dayalı bir yaklaşım, insanların haklarını bilme ve talep etme konusunda güçlendirir. Yoksulluk aynı zamanda bir korkudur. Belirsizliktir. Aynı zamanda bir sistemin parçası olmak demektir. Yoksulluk hayalleri öldürür. ‘Sessizlik içinde acı çekmeyi öğreniyorum’ demişti bir kadın. Aynı zamanda yoksulluk strestir" dedi.

 • 25.02.2023 25 Şub 00:58 Foggo: 'Belediye inanılmaz biçimde örgütlenmiş' Foggo: "Belediye inanılmaz biçimde örgütlenmiş"

  CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü Hacer Foggo, Mersin Büyükşehir Belediyesinin kentte ağırladığı depremzedeler için oluşturduğu yaşam alanlarını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

 • 24.02.2023 24 Şub 14:53 Hacer Foggo, Mersin Büyükşehir'in Kentte Ağırladığı Depremzedeleri Ziyaret Ederek Çalışmaları İnceledi Hacer Foggo, Mersin Büyükşehir'in Kentte Ağırladığı Depremzedeleri Ziyaret Ederek Çalışmaları İnceledi

  CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü Hacer Foggo, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kentte ağırladığı depremzedeler için oluşturduğu yaşam alanlarını ziyaret etti. Depremzedelerle bir araya gelen Foggo, çalışmaları da yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.

 • 12.02.2023 12 Şub 02:24 Kyk Yurdunda Kalan Öğrencilerin Odaları Boşaltılması İstendi… Barınamıyoruz Hareketi: 'Otellerinizi, Saraylarınızı, Boş Evleri Açın' Kyk Yurdunda Kalan Öğrencilerin Odaları Boşaltılması İstendi… Barınamıyoruz Hareketi: "Otellerinizi, Saraylarınızı, Boş Evleri Açın"

  Depremlerin ardından üniversitelerde uzaktan eğitim kararı alındı. Kredi Yurtlar Kurumu yurtlarında kalan öğrencilerin, odalarını boşaltmaları istendi. “Barınamıyoruz Hareketi”, bazı yurtlarda öğrencilerin dolaplarının kilidinin kırıldığını, eşyalarının çöp torbalarına konularak yurt koridorlarına yığıldığını; “Depremzedeleri de bizi de mağdur ediyorsunuz. Otellerinizi, saraylarınızı, boş evleri açın” mesajı ile açıkladı.

 • 08.02.2023 08 Şub 18:07 Kılıçdaroğlu, 7,7'lik Depremin Merkez Üssü Pazarcık'ta: 'Halk Koordinasyon Merkezleri Kuracağız' Kılıçdaroğlu, 7,7'lik Depremin Merkez Üssü Pazarcık'ta: "Halk Koordinasyon Merkezleri Kuracağız"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 6 Şubat sabah saat 04.17'de 7,7 büyüklüğünde meydana gelen depremin merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesine geldi. Yurttaşların sorunlarını dinleyen Kılıçdaroğlu, bilgi aldı. Kılıçdaroğlu, "Şimdi halk koordinasyon merkezlerini kuracağız. Genel Merkez ile bağlantılı olacak bunlar. Şikayetler anında AFAD’a, ilgili birimlere aktarılacak. Aynı zamanda yardımlarda da ciddi bir sorun var. Dağıtımında da ciddi bir sorun var. Genel Merkez’de Hacer Foggo’nun başkanlığında bizim bir birimimiz vardı. O birimi tekrar aktive edeceğiz ve deprem konusunda da çalışmalarını isteyeceğiz. Böylece her aşamada bir şekliyle sorunları bir an önce çözmek ve gidermek istiyor" dedi.

 • 08.02.2023 08 Şub 16:32 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu depremle ilgili Kahramanmaraş'ta açıklamada bulundu Açıklaması CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu depremle ilgili Kahramanmaraş'ta açıklamada bulundu Açıklaması

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ile Elbistan ilçeleri olan ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerle ilgili, "Türkiye'de 85 milyon insanın yüreği burada (deprem bölgesi) atıyor.

 • 01.02.2023 01 Şub 09:57 İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi'nin Programı Açıklandı… Millet İttifakı Liderleri, 19 Şubat'ta İzmir'de Buluşacak İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi'nin Programı Açıklandı… Millet İttifakı Liderleri, 19 Şubat'ta İzmir'de Buluşacak

  İzmir’de 15-21 Şubat 2023 tarihleri arasında düzenlenecek İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nin programı açıklandı. 19 Şubat 2023 tarihinde gerçekleştirilecek “Millet İttifakı Genel Başkanlar Buluşması” kapsamında liderler İzmir’de bir araya gelecek.

 • 15.01.2023 15 Oca 16:09 Hacer Foggo: Siyaset, Sadece Yoksul Mahalleye Gidip, Fotoğraf Çekip Sosyal Medyada Paylaşmak Olmamalı Hacer Foggo: Siyaset, Sadece Yoksul Mahalleye Gidip, Fotoğraf Çekip Sosyal Medyada Paylaşmak Olmamalı

  CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü Hacer Foggo, Van’da düzenlenen "Askıda Hayatlar" konulu söyleşide, "STK ve siyasi parti temsilcileri olarak biraz kendimize dönmemiz gerekir. İnsanlar o yokluğu, yoksulluğu yaşarken ne kadar kapılarını çaldık? Bence herkesin kendini sorgulaması gerekir. Siyaset, sadece yoksul mahalleye gidip, fotoğraf çekip sosyal medyada paylaşmak olmamalı" dedi.

 • 12.01.2023 12 Oca 18:04 CHP Grup Başkanvekili Özel'den 'troll' iddiası CHP Grup Başkanvekili Özel'den "troll" iddiası

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun danışmanı olduğunu iddia ettiği Emin Şen'in, "Ebabil harekatı adı altında 8 bin sosyal medya hesabını yönettiğini" ileri sürdü.

 • 12.01.2023 12 Oca 17:01 CHP'li Özel, Bakan Soylu'nun Danışmanı Emin Şen'in Dosyasını Açtı; Emniyet ve Jandarma'nın Resmi Hesaplarını Gösterdi. CHP'li Özel, Bakan Soylu'nun Danışmanı Emin Şen'in Dosyasını Açtı; Emniyet ve Jandarma'nın Resmi Hesaplarını Gösterdi.

  CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, bugün TBMM’de düzenlediği basın toplantısında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun danışmanı Emin Şen'in dosyasını açtı. "İçişleri Bakanı olduktan beri onun bir trol ordusu olduğunu biliyoruz" diyen Özel, Soylu'nun 4 Ekim 2016 tarihinden beri danışmanı olan Emin Şen'in Devlet Memurları Kanunu'na aykırı olarak şirketlerinin olduğunu ve yöneticilik yaptığını açıkladı. Soylu'nun ve devletin kurumlarına ait bazı sosyal medya hesaplarını Şen'in yönettiğini ifade eden Özel, "Aynı İPhone marka telefon ile atılmış ikisi de. ‘Eminimsi’nin cebindeki cep telefonunda kaç tane hesap var bilinmez. Ama Jandarma Genel Komutanlığı’nın ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün tweetlerini aynı telefondan atacak yetkinlik var. Kullanıcı değiştirince Jandarma oluyor, şanlı Jandarma’nın yerini geçiyor; kullanıcı değiştirince Emniyet Genel Müdürlüğü’nün, emniyet teşkilatımızın yerine geçiyor... Eminimsi’nin arka cebinde geziyor bu hesaplar" dedi.

 • 26.12.2022 26 Ara 00:58 Seçer: 'Evimiz atölye ile kadınlara ve çocukları mahremiyet eğitimi veriliyor' Seçer: "Evimiz atölye ile kadınlara ve çocukları mahremiyet eğitimi veriliyor"

  Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin daveti üzerine kente gelen CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü Hacer Foggo, Büyükşehir'in hizmetlerini yerinde gördü.

 • 25.12.2022 25 Ara 10:44 Hacer Foggo, Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin Sosyal Hizmetlerini Yerinde İnceledi Hacer Foggo, Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin Sosyal Hizmetlerini Yerinde İnceledi

  CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü Hacer Foggo, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal hizmetlerini yerinde inceledi.

 • 22.12.2022 22 Ara 13:14 Çiğli Belediyesi, Hacer Foggo'nun Söyleşi ve İmza Gününe Ev Sahipliği Yaptı Çiğli Belediyesi, Hacer Foggo'nun Söyleşi ve İmza Gününe Ev Sahipliği Yaptı

  Çiğli Belediyesi, CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü ve Yazar Hacer Foggo'nun katılımıyla gerçekleşen “Askıda Hayatlar" konulu söyleşi ve imza günü etkinliğine ev sahipliği yaptı.

 • 21.12.2022 21 Ara 17:36 Eymen Sadık Durak'ın İsmi, Çiğli'de Yaşayacak Eymen Sadık Durak'ın İsmi, Çiğli'de Yaşayacak

  Çiğli Belediyesi, Bornova'da aile içi şiddet nedeniyle hayatını kaybeden 5 yaşındaki Eymen Sadık Durak'ın ismini, Küçük Çiğli Mahallesi’nde açılışını yaptığı parkta yaşatacak.

 • 07.12.2022 07 Ara 10:08 Milletvekili Aydemir'den Erzurum'a müjde Milletvekili Aydemir'den Erzurum'a müjde

  AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Gazi Meclis" ifadesine itirazına tepki göstererek, "Sayın Kılıçdaroğlu, resmen Meclisimize hakaret etti.

 • 06.12.2022 06 Ara 00:15 Kılıçdaroğlu: 'Dünyanın en aşağılık insanları uyuşturucu kaçakçılarıdır' Kılıçdaroğlu: "Dünyanın en aşağılık insanları uyuşturucu kaçakçılarıdır"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Saray Türkiye'sine karşı başka bir Türkiye vizyonu açıkladık.

 • 06.12.2022 06 Ara 00:15 Kılıçdaroğlu: Şampiyonlar Ligi Takımını Görünce Ağlamaya Başladılar. Şimdi Gidin Erdoğan'a, Gözyaşlarınızı Silsin Kılıçdaroğlu: Şampiyonlar Ligi Takımını Görünce Ağlamaya Başladılar. Şimdi Gidin Erdoğan'a, Gözyaşlarınızı Silsin

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Şampiyonlar Ligi takımını görünce ağlamaya başladılar. Biz mi dedik her seferinde daha kötüsünü getirin, o getirdiğinizi de görevden affını istetip kovun ve tarihin gördüğü en amatör ekiple milletin karşısına çıkın diye? Şimdi gidin Erdoğan’a, gözyaşlarınızı silsin” dedi.

 • 05.12.2022 05 Ara 09:55 Vizyon toplantısında dikkat çekmişti! CHP'li Hacer Foggo'nun 2015'te yaptığı paylaşım tartışma odağı oldu Vizyon toplantısında dikkat çekmişti! CHP'li Hacer Foggo'nun 2015'te yaptığı paylaşım tartışma odağı oldu

  CHP'nin gerçekleştirdiği "İkinci Yüzyıla Çağrı" vizyon toplantısı kamuoyunda geniş yankı uyandırırken, toplantıda öne çıkan isimlerden biri de partinin ekonomi alanındaki danışman kadrosunda bulunan Hacer Foggo'ydu. Foggo'yu ilk kez vizyon toplantısında görenler hakkında bilgi edinmek için internette arama yapmaya koyulurken, 2015'te yaptığı ortaya çıkan bir sosyal medya paylaşımı ise büyük ses getirdi.

 • 03.12.2022 03 Ara 17:03 CHP'nin 'İkinci Yüzyıla Çağrı' Buluşması… Hacer Foggo: 'Yoklukta ve Yoksullukta Değil Varlıkta ve Hep Birlikte Zenginleşmede Buluşacağız' CHP'nin "İkinci Yüzyıla Çağrı" Buluşması… Hacer Foggo: "Yoklukta ve Yoksullukta Değil Varlıkta ve Hep Birlikte Zenginleşmede Buluşacağız"

  CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü Hacer Foggo, CHP’nin “İkinci Yüzyıla Çağrı Buluşmasında”; “Biz eşit onurlu ve adil bir düzen kurmak için kadınların ve çocukların teminatı olmak için yoksulluğu biriktirmek için buradayız. Bu devletin tüm kaynakları bu ülkede yoksulluğu önlemek ve bitirmek üzere seferber olacak. Türkiye’de sosyal yardıma harcanan bütçe 3 katına çıkarılacak. Güçlü sosyal devlet yoksulluğu bitirip varlıkta buluşmanın, toplumsal adaletin, gelir ve fırsat eşitliğinin, kimsenin geride kalmadığı bir toplumu inşa etmenin, kadınların, çocukların, gençlerin, Türkiye’nin teminatı olacak. Yoklukta ve yoksullukta değil varlıkta ve hep birlikte zenginleşmede buluşacağız” dedi.

 • 03.12.2022 03 Ara 15:45 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu : 'Devlet 7 gün 24 saat çalışacak' CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu : "Devlet 7 gün 24 saat çalışacak"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, detaylarını açıklayacağı alanında uzman 70 kişinin yer aldığı sisteme ilişkin, "Bu değerli isimlerle kurduğum sistem, Türkiye'yi hızlıca karanlıktan çekip, aydınlığa çıkaracak.

 • 03.12.2022 03 Ara 15:16 KILIÇDAROĞLU 'İKİNCİ YÜZYILA ÇAĞRI' TOPLANTISINDA KONUŞTU -2 KILIÇDAROĞLU 'İKİNCİ YÜZYILA ÇAĞRI' TOPLANTISINDA KONUŞTU -2

  'İkinci Yüzyıla Çağrı' toplantısında açılış konuşması yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'ABD'ye ve İngiltere'ye gittim. Ne derlerse desinler inandığım vizyon yolculuğundan asla geri adım atmayacağım ve vazgeçmeyeceğim. Hepiniz şuna inanın.

 • 03.12.2022 03 Ara 15:11 CHP'nin 'İkinci Yüzyıla Çağrı' Buluşması... Kılıçdaroğlu: 'Bizler Siyasi ve Siyaset Üstü; Rozetli ve Rozetsiz Hepimiz Ülke İçin, Vatan İçin... CHP'nin "İkinci Yüzyıla Çağrı" Buluşması... Kılıçdaroğlu: "Bizler Siyasi ve Siyaset Üstü; Rozetli ve Rozetsiz Hepimiz Ülke İçin, Vatan İçin...

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İkinci Yüzyıla Çağrı" sloganıyla İstanbul'da düzenlenen vizyon toplantısının açılışında; "Bugün ülkenin kaderini değiştirme günüdür. Bunun için yönetim anlayışımızı, yaklaşımımızı kökten değiştirmeliyiz. Ancak bunun çaresi, mevcut tek adam gitsin, başka bir tek adam gelsin değildir. Tek adam gitsin mi? Evet gitsin. Tek adam rejimi bitsin mi? Evet bitsin. Ancak yerine yeni bir sistem, çalışan yeni bir sistem gelsin. Yeni bir tek adam aramıyoruz. Bugün bizden bambaşka bir sistemin altyapısını dinleyeceksiniz" dedi. Bilim, teknoloji alanında 70 kişilik bir ekip ile çalıştıklarını ifade eden  bahseden Kılıçdaroğlu, "Unutmayın, bizler siyasi ve siyaset üstü; rozetli ve rozetsiz hepimiz ülke için, vatan için birlikteyiz" diye konuştu.

 • 03.12.2022 03 Ara 14:35 Kılıçdaroğlu, CHP'nin vizyon toplantısında duyurdu: İktidarımızın ilk 3 yılında Türkiye'ye en az 100 milyar dolar doğrudan yatırım gelecek Kılıçdaroğlu, CHP'nin vizyon toplantısında duyurdu: İktidarımızın ilk 3 yılında Türkiye'ye en az 100 milyar dolar doğrudan yatırım gelecek

  CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin olası iktidarına ilişkin vizyon belgesinin açıkladığı "İkinci Yüzyıla Çağrı" başlıklı toplantısında iktidara geldiklerinde ülkeye sokacakları para miktarını paylaştı. Kılıçdaroğlu açıklamasında, "İktidarımızın ilk 3 yılında en az 100 milyar dolar doğrudan yatırım gelecek. Ayrıca yeri yurdu, kaynağı belli, temiz ve sürdürülebilir fonlardan en az 150 milyar dolar yatırım getireceğiz." diye konuştu.

 • 03.12.2022 03 Ara 13:12 Kılıçdaroğlu: 'Türkiye'nin Ekonomide ve Endüstriyel Dönüşümde Şampiyonlar Ligi Kadrosu Hazır; 14.00'te Görüşmek Üzere' Kılıçdaroğlu: "Türkiye'nin Ekonomide ve Endüstriyel Dönüşümde Şampiyonlar Ligi Kadrosu Hazır; 14.00'te Görüşmek Üzere"

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye’nin ekonomide ve endüstriyel dönüşümde Şampiyonlar Ligi kadrosu hazır! Çünkü Türkiye bunu hak ediyor... Saat 14.00’te görüşmek üzere" açıklamasını yaptı.

 • 03.12.2022 03 Ara 08:24 Kılıçdaroğlu'nun 'Para yönetimini sana devredeyim' dediği iddia edilen Özgür Demirtaş, ilk kez konuştu Kılıçdaroğlu'nun "Para yönetimini sana devredeyim" dediği iddia edilen Özgür Demirtaş, ilk kez konuştu

  CHP lideri Kemal Kılıçaroğlu'nun önceki akşam ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş ile görüştüğü ve 'para yönetimini devretme' teklifinde bulunarak Türkiye'ye yatırım çekme konusunda destek istediği iddia edildi. Konu hakkında gözlerin çevrildiği Demirtaş, teklifin doğru olmadığını belirtip "Benim siyaset ile ilgili ne bir ilgim ne de isteğim yok. Şu anda teknokrat olarak kalmak istiyorum." ifadelerini kullandı.

 • 02.12.2022 02 Ara 15:02 Ankara kulislerini hareketlendiren iddia: Kılıçdaroğlu, Demirtaş'a 'Para yönetimini sana devredeyim' teklifinde bulundu Ankara kulislerini hareketlendiren iddia: Kılıçdaroğlu, Demirtaş'a "Para yönetimini sana devredeyim" teklifinde bulundu

  CHP lideri Kılıçdaroğlu ile ilgili iddia Ankara kulislerini hareketlendirdi. Yarın "İkinci Yüzyıla Çağrı" programını açıklayacak olan Kılıçdaroğlu'nun dün akşam ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş ile görüştüğü ve 'para yönetimini devretme' teklifinde bulunarak Türkiye'ye yatırım çekme konusunda destek istediği ileri sürüldü.

 • 01.12.2022 01 Ara 14:47 Tuncay Özkan'dan 'İkinci Yüzyıla Çağrı' Açıklaması: 'Bu Sunum Sonrasında Türkiye'de Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak. Tuncay Özkan'dan "İkinci Yüzyıla Çağrı" Açıklaması: "Bu Sunum Sonrasında Türkiye'de Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmayacak.

  CHP Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 3 Aralık’ta önemli açıklamalar yapacağı İkinci Yüzyıla Çağrı toplantısı öncesinde; “Bu sunum sonrasında Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bunu inanarak söylüyorum. Türkiye kaybettiği bütün zamanları, bundan sonraki gelişimi bu vizyon belgesiyle beraber yeniden kazanacak” dedi.

 • 30.11.2022 30 Kas 21:15 CHP'den sürpriz transfer! Merkel'in sağ kolu Kılıçdaroğlu'nun ekibine katıldı CHP'den sürpriz transfer! Merkel'in sağ kolu Kılıçdaroğlu'nun ekibine katıldı

  3 Aralık'ta partisinin ekonomi politikalarını açıklayacak Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ekonomi ekibinde yer alan bir isim dikkat çekti. Eski Almanya Başbakanı Angela Merkel'in danışmanlarından Jeremy Rifkin, Kılıçdaroğlu'nun ekibine katıldı. ABD'li ekonomistin 3 Aralık'taki etkinlikte yer alacağı belirtildi.

 • 30.11.2022 30 Kas 16:36 Kılıçdaroğlu, 3 Aralık'ta 'İkinci Yüzyıla Çağrı' Toplantısında Önemli Açıklamalar Yapacak: Türkiye'nin Ortak Akıl Koalisyonunun Bir Simülasyonu… Kılıçdaroğlu, 3 Aralık'ta "İkinci Yüzyıla Çağrı" Toplantısında Önemli Açıklamalar Yapacak: Türkiye'nin Ortak Akıl Koalisyonunun Bir Simülasyonu…

  CHP’nin 3 Aralık’ta İstanbul’da düzenleyeceği İkinci Yüzyıla Çağrı toplantısına CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke; ABD’li yazar, ekonomi ve toplum kuramcısı Jeremy Rifkin, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) İktisat profesörü Daron Acemoğlu, Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü öğretim üyesi Prof. Hakan Kara, Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü öğretim üyesi Prof. Refet S. Gürkaynak, CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü Hacer Foggo ve Prof. Ufuk Akçiğit’in konuşmacı olarak katılacağı öğrenildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önemli açıklamalar yapmasının beklendiği toplantının; “Seçim sonrası oluşacak Türkiye’nin ortak akıl koalisyonunun bir simülasyonu” olacağı ifade ediliyor.

 • 02.11.2022 02 Kas 12:52 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun uyuşturucu iddiasına sert tepki gösterdi: Vicdansıza bak ya, bu ne akıl, sen kendinde misin? Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun uyuşturucu iddiasına sert tepki gösterdi: Vicdansıza bak ya, bu ne akıl, sen kendinde misin?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP liderinin sosyal medya hesabından paylaşıp, "Türkiye'de uyuşturucu salgını var" şeklinde bir iddiada bulunduğu videoya tepki gösterdi. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'na yönelik "Vicdansıza bak ya, bu ne akıl, sen kendinde misin?" dedi.

 • 01.11.2022 01 Kas 00:20 Emniyet Teşkilatı ve Jandarma Genel Komutanlığı, CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu Emniyet Teşkilatı ve Jandarma Genel Komutanlığı, CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu

  CHP lideri Kılıçdaroğlu, Türkiye'deki okul önlerinde uyuşturucu tehlikesine değindiği sosyal medya paylaşımında, İçişleri Bakanı Bakan Soylu'yu ve Emniyet Teşkilatı'nı uyuşturucu ticaretine göz yummakla suçladı. Emniyet Teşkilatı ve Jandarma Genel Komutanlığı, "Kılıçdaroğlu, 177 yıllık Emniyet Teşkilatımızı 'Cari açığı kapatmak için uyuşturucu ticareti yapmak'la suçlamaktadır. Bu iftira sahibi hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz" diyerek CHP lideri hakkında suç duyurusunda bulundu.

 • 01.11.2022 01 Kas 00:12 ANKARA-JANDARMA VE EGM'DEN, KILIÇDAROĞLU HAKKINDA SUÇ DUYURUSU AÇIKLAMASI ANKARA-JANDARMA VE EGM'DEN, KILIÇDAROĞLU HAKKINDA SUÇ DUYURUSU AÇIKLAMASI

  EMNİYET Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medyadan yaptığı açıklamaları ile ilgili suç duyurusunda bulunulacağını bildirdi.

 • 31.10.2022 31 Eki 23:18 Kılıçdaroğlu: Uyuşturucu Paralarını Türkiye'nin Cari Açığını Finansmanında Kullandılar. Kılıçdaroğlu: Uyuşturucu Paralarını Türkiye'nin Cari Açığını Finansmanında Kullandılar.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni bir video yayınlayarak sokaklarda giderek yaygınlaştığını belirttiği uyuşturucuya karşı vatandaşları uyardı, hükümeti eleştirdi. Kılıçdaroğlu, “Her türlü kara paranın ülkeye girmesine göz yumdular. ‘Getir, nereden getirirsen getir, kaynağını sormayacağım’ dediler ve bu kirli parayı yani milyar dolarları, yani uyuşturucu paralarını Türkiye’nin cari açığını finansmanında kullandılar… Gelelim ‘Okul önünde yakaladığınız uyuşturucu satıcısının bacağını kırın’ diyen namıdiğer Fotoroman Süleyman’a. O da Fotoromancı ya, Saray da çok iyi biliyor ki bu uyuşturucuları kendileri davet ettiler bu ülkeye. ‘Paralarınızı getirin, her şeye göz yumacağız’ dediler ve göz yumdular. Bunlar onunla bununla poz veren, gençlerin diliyle söyleyeyim ‘Breaking Bad Süleyman’ ülkenin çocuklarının zehirlenmesine göz yummuştur. Yazıklar olsun onlara” dedi.

 • 26.10.2022 26 Eki 16:23 Beylikdüzü'nde 'Yerel Yönetimlerde Toplumsal Eşitlik Çalışmaları ve Deneyim Paylaşımı' Toplantısı Yapıldı Beylikdüzü'nde "Yerel Yönetimlerde Toplumsal Eşitlik Çalışmaları ve Deneyim Paylaşımı" Toplantısı Yapıldı

  Beylikdüzü Belediyesi, “Yerel Yönetimlerde Toplumsal Eşitlik Çalışmaları ve Deneyim Paylaşımı” toplantısına ev sahipliği yaptı. İBB ve 11 ilçe belediyesinin temsilcilerinin katılım sağladığı toplantıda, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda yapılan çalışmalar değerlendirildi.

 • 24.10.2022 24 Eki 16:17 T24 Yıllık Buluşmaları… Hacer Foggo: 'Beslenmeye Ulaşamayan Bir Çocuğun Arkadaşı Yerken Yaşadığı Travmayı Politika Hâline Çevirmemiz Gerekiyor' T24 Yıllık Buluşmaları… Hacer Foggo: "Beslenmeye Ulaşamayan Bir Çocuğun Arkadaşı Yerken Yaşadığı Travmayı Politika Hâline Çevirmemiz Gerekiyor"

  Derin Yoksulluk Ağı kurucusu, CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü Hacer Foggo, “T24 Yıllık Buluşmaları” programında; hak temelli bir yoksulluk politikasına ihtiyaç olduğuna dikkat çekerek, “Bir çocuğun okulda beslenmeye ulaşamaması ve arkadaşları yerken orada yaşadığı travmayı da bizim bir politika hâline çevirmemiz gerekiyor” dedi.

 • 09.10.2022 09 Eki 15:59 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ABD'ye gitti CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ABD'ye gitti

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Hava Yollarına (THY) ait uçakla ABD'nin Boston kentine gitti.

 • 09.10.2022 09 Eki 15:35 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ABD'ye gitti CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, ABD'ye gitti

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk Hava Yollarına (THY) ait uçakla ABD'nin Boston kentine gitti.

 • 09.10.2022 09 Eki 12:18 Kılıçdaroğlu, ABD'de Yarın Mıt ve Harvard Üniversitesi'ni Ziyaret Edecek Kılıçdaroğlu, ABD'de Yarın Mıt ve Harvard Üniversitesi'ni Ziyaret Edecek

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İkinci Yüzyıl buluşmaları kapsamında ABD’de yarın ilk olarak MIT ve Harvard Üniversitesi’ne gidiyor.

 • 26.09.2022 26 Eyl 17:56 Bodrum Belediyesi'nin Desteğiyle Karaova'ya Gündüz Bakımevi Yapılıyor Bodrum Belediyesi'nin Desteğiyle Karaova'ya Gündüz Bakımevi Yapılıyor

  Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle, hayırsever Nazmi Canbaz tarafından yaptırılan 4 derslik kapasiteli Karaova Gündüz Bakımevi’nin temel atma töreni gerçekleşti.

 • 19.09.2022 19 Eyl 17:47 CHP'den Okul Çağındaki Çocuklarda Beslenme Yetersizliğiyle İlgili Araştırma Önergesi CHP'den Okul Çağındaki Çocuklarda Beslenme Yetersizliğiyle İlgili Araştırma Önergesi

  CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, beslenme yetersizliği yaşayan okul çağındaki çocuklarla ilgili TBMM araştırması açılmasını istedi. Aydoğan, “Sayın Genel Başkanımızın da sık sık vurguladığı gibi yatağına aç giren çocukların olmadığı bir ülke umuduyla yol yürüyoruz. Okullarda açlıktan bayılan çocukların olması utançtan başka nedir?” dedi. Aydoğan, konuyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye de soru önergesi verdi.

 • 17.06.2022 17 Haz 12:11 Nilüfer Kent Konseyi'nde 'Derin Yoksulluk ve Dayanışma' Gündemi Nilüfer Kent Konseyi'nde "Derin Yoksulluk ve Dayanışma" Gündemi

  Nilüfer Kent Konseyi, 22. Olağan Genel Kurulu’nu düzenledi. Ekonomik kriz ve yoksulluk gündemiyle geçen genel kurula Derin Yoksulluk Ağı Kurucusu Hacer Foggo da konuk oldu. Foggo, yoksulluk ve dayanışma üzerine paylaşımlar yaptı.

 • 04.06.2022 04 Haz 12:04 Konak'ta Roman Yurttaşlar Gürçeşme Şenliği'nde Bir Araya Geldi Konak'ta Roman Yurttaşlar Gürçeşme Şenliği'nde Bir Araya Geldi

  İzmir Konak Belediyesi, pandemi nedeniyle verilen iki yıllık aranın ardından düzenlediği Gürçeşme Şenliği ile Roman yurttaşları bir araya getirdi. Konser ve şovlarla renklenen şenlikte konuşan Konak Belediye Başkanı Batur, “En Roman Dostu Belediye Başkanı seçildim ve bundan her zaman gurur duyuyorum. Ben sizin dostunuz, kardeşiniz, ağabeyinizim. Her zaman beraberiz” dedi.

 • 17.05.2022 17 May 20:41 CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü Foggo: 'Anne Bana Diyor Ki, 'Oğlan Çalışmak İstiyor, Babasının Halini Görüyor. CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü Foggo: "Anne Bana Diyor Ki, 'Oğlan Çalışmak İstiyor, Babasının Halini Görüyor.

  CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü Hacer Foggo, “Tanık olduğum ailelerde, çocukların okul bırakma isteği… Evde bütün bu temel ihtiyaçlara yönelik tartışmaların, konuşmaların olması çocuğun kendisini aile içerisinde bir yük olarak görmesi. Anne bana diyor ki, ‘oğlan çalışmak istiyor, babasının halini görüyor ve dayanamıyor’ diyor. Birçok çocuk çalışmaya başladı. Onları durduracak bir mekanizmada yok" dedi.

 • 15.05.2022 15 May 14:47 Uğur Mumcu Ödülleri, Tepebaşı'nda Sahiplerini Buldu Uğur Mumcu Ödülleri, Tepebaşı'nda Sahiplerini Buldu

  Tepebaşı Belediyesi’nin destekleri ile Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Eskişehir Şubesi tarafından düzenlenen “29. ÇGD Uğur Mumcu’yu Anma Gecesi ve Ödül Töreni” yoğun katılım ile düzenlendi. Törende 16 kategorideki 42 ödül sahiplerine takdim edildi.

 • 08.05.2022 08 May 13:45 Mumcu Ödülleri Tepebaşı'nda Sahiplerini Bulacak Mumcu Ödülleri Tepebaşı'nda Sahiplerini Bulacak

  Tepebaşı Belediyesi’nin destekleri ile Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Eskişehir Şubesi tarafından düzenlenen “29. ÇGD Uğur Mumcu’yu Anma Gecesi ve Ödül Töreni” Mayıs'ta düzenlenecek.

 • 23.04.2022 23 Nis 11:16 23 Nisan'da iç karartan tablo: Türkiye çocuk yoksulluğunda zirvede 23 Nisan'da iç karartan tablo: Türkiye çocuk yoksulluğunda zirvede

  Türkiye, OECD ülkeleri arasında yüzde 27.7'lik oranıyla çocuk yoksulluğunda zirvede yer aldı. Okula aç giden ve derslerine odaklanamayan çocukların gelişimi zora girerken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Milli Eğitim Bakanlığı'na ücretsiz beslenme programını uygulamaya koyması yönünde çağrıda bulundu.

 • 22.04.2022 22 Nis 16:25 Hacer Foggo: 'Bir Çocuk Sokaktaysa Risk Altındadır' Hacer Foggo: "Bir Çocuk Sokaktaysa Risk Altındadır"

  CHP Yoksulluk Dayanışma Ofisi Koordinatörü Hacer Foggo, Türkiye’deki çocukların geçim kaygısı nedeniyle yaşadıkları sorunları anlattı. Foggo, “Çalıştıkları yerlerde kötü muameleye uğrayan çocuklar var, bir denetim yok. O kadar çok evi geçindirme çocukların omuzlarında ki seslerini çıkartmıyorlar ve katlanmak zorunda kalıyorlar… Benim çok sık kullandığım bir cümle var, bir çocuk sokaktaysa risk altındadır diye. Yani okulda değilse, risk altındadır. Çünkü aslında, okul zamanı okulda olmayan bir çocuk o yoksulluk etiketini, yoksulluk yükünü de üzerine almış demektir” diye konuştu.

 • 08.04.2022 08 Nis 12:53 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Et ve Süt Kurumu önünde açıklama yaptı (2) CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Et ve Süt Kurumu önünde açıklama yaptı (2)

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Yeterli beslenme bütün çocuklar için bir haktır.

 • 08.04.2022 08 Nis 12:30 Kılıçdaroğlu: Hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesi lazım Kılıçdaroğlu: Hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesi lazım

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, randevu talebi kabul edilmeyen Et ve Süt Kurumu'na alınmadı.

 • 08.04.2022 08 Nis 10:13 Et ve Süt Kurumu'ndan içeri alınmadı, yanındaki Türkiye Uzay ajansı telle kapatıldı: Kılıçdaroğlu kapıda açıklama yaptı Et ve Süt Kurumu'ndan içeri alınmadı, yanındaki Türkiye Uzay ajansı telle kapatıldı: Kılıçdaroğlu kapıda açıklama yaptı

  Son dönemde TÜİK ve MEB'e yaptığı baskın ziyaretlerle gündem yaratan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun son durağı Et ve Süt Kurumu oldu. Randevu isteyip alamadığını belirten Kılıçdaroğlu, kapıda açıklama yaptı. CHP liderinin kapının telle kapatılması nedeniyle içeriye girmeyi başaramadığı iddia edildi; ancak fotoğraflardaki kapının kurumun hemen yanındaki Türkiye Uzay Ajansı'nın binasına ait olduğu ortaya çıktı.

Advertisement