Son dakika Hasanpaşa haberleri, Hasanpaşa son dakika, son dakika Hasanpaşa

Son Dakika Hasanpaşa Haberleri

 • İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: 'İstiyor Ki, Her Şeyi Ona Teslim Edelim. Neyse; Biz Onu Yavaş Yavaş Emekli Etmeye Hazırlanıyoruz Merak Etmesin'
  15:13 İmamoğlu'ndan Erdoğan'a: "İstiyor Ki, Her Şeyi Ona Teslim Edelim. Neyse; Biz Onu Yavaş Yavaş Emekli Etmeye Hazırlanıyoruz Merak Etmesin"

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şehrin yedinci tepesi olarak tanımlanan Kocamustafapaşa Tepesi’nde konumlu tarihi Bulgur Palas’ı, İstanbulluların kullanımına açtı. İstanbul’un tarihinin en çok restorasyon yapılan dönemini yaşadığını belirten İmamoğlu, “İstanbul'un çehresini değiştiriyoruz. İstanbul’un tarihi ve turistik değerlerine yeniden, daha güçlü bir şekilde kazandırıyor, aynı zamanda değer katıyoruz. Bugün İstanbul'un hizmet alması için farklı görüşleri olanlar var. Ne diyorlar? İlla hükümetle belediye, aynı partiden olmalıymış. Bak sen. Bak sen. Seçim yapmayalım o zaman. Muhtarlar da gitsin otursun evinde. İstiyor ki, her şeyi ona teslim edelim. Neyse; biz onu yavaş yavaş emekli etmeye hazırlanıyoruz, Merak etmesin. Yıllarca İstanbul'u, hükümetle el ele yönettiler. O şımarıklık, o kibir, İstanbul'un her köşesini ihmale boğdu” dedi.

 • İYİ Parti İBB Başkan adayı Kavuncu ziyaretlerde bulundu Açıklaması
  21 Şub İYİ Parti İBB Başkan adayı Kavuncu ziyaretlerde bulundu Açıklaması

  İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Buğra Kavuncu, partilerinden istifa eden belediye meclis üyelerinin büyük çoğunluğunun CHP listelerinden aday gösterildiğini belirterek, bu durumun kendilerini yeni bir çalışma temposuna soktuğunu ifade etti.

 • Kadıköy'de dairede çıkan yangın korkuttu
  21 Şub Kadıköy'de dairede çıkan yangın korkuttu

  Kadıköy'de bulunan 4 katlı bir apartmanın 4. katında bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangında bir kişi mahsur kalırken, bir kişi de dumandan etkilendi ve hastaneye kaldırıldı. İtfaiye ekipleri tarafından kurtarılan kişilerin durumu iyi.

 • Kadıköy'de Yangın: Bir Kişi Mahsur Kalırken, Bir Kişi Dumandan Etkilendi
  21 Şub Kadıköy'de Yangın: Bir Kişi Mahsur Kalırken, Bir Kişi Dumandan Etkilendi

  Kadıköy'de bulunan 4 katlı bir apartmanın 4. katında henüz bilinmeyen bir nedenle dumanlar yükselmeye başladı. Yangında bir kişi mahsur kalırken, bir kişi de dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı. İtfaiye, polis ve sağlık ekipleri olay yerine sevk edildi. İtfaiye ekipleri balkonda mahsur kalan kişiyi kurtarırken, sağlık ekipleri dumandan etkilenen kişiyi hastaneye götürdü. Polis ekipleri ise olayla ilgili inceleme başlattı.

 • İstanbul'da 110 yıllık elektrikli tramvaylar hala toplu ulaşımı taşıyor
  20 Şub İstanbul'da 110 yıllık elektrikli tramvaylar hala toplu ulaşımı taşıyor

  İstanbul'da 20 Şubat 1914 tarihinde hizmete başlayan elektrikli tramvaylar, 110 yıllık geçmişiyle hala toplu ulaşım yükünü taşımaya devam ediyor. İstanbul'da raylı sistem serüveni, Osmanlı Padişahı Abdülaziz'in izniyle 1869 yılında kurulan Dersaadet Tramvay Şirketi ile başladı. Atlı tramvaylar daha sonra elektrikli tramvaylara dönüştü ve günümüzde T1, T3, T4 ve T5 hatlarıyla İstanbullulara hizmet veriyor.

 • AK Parti İBB Başkan Adayı Kurum'dan Kadıköylülere ulaşım müjdesi Açıklaması
  10 Şub AK Parti İBB Başkan Adayı Kurum'dan Kadıköylülere ulaşım müjdesi Açıklaması

  AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, "Söğütlüçeşme-Gayrettepe-İncirli metro hattımızın projelerini tüm detaylarıyla birlikte hazırladık.

 • Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi EMlTT Fuarında Yerini Aldı
  07 Şub Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi EMlTT Fuarında Yerini Aldı

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, EMlTT Fuarı'nda ilin turistik ve kültürel değerlerini tanıtmak için yerini aldı. Fuarda, ilin tarihi ve coğrafi işaret tescil belgesi almış yöresel ürünleri sergilenirken, kent turizmi hakkında bilgi veriliyor ve turizm kapasitesinin artması için görüşmeler yapılıyor.

 • Ataköy Baruthanesi Açılışında Konuşan İmamoğlu: 'Bize Saldırıya Geçenlere Söyleyeyim: Bu Millet Size Haddinizi 31 Mart 2024'te Bildirecek'
  09 Oca Ataköy Baruthanesi Açılışında Konuşan İmamoğlu: "Bize Saldırıya Geçenlere Söyleyeyim: Bu Millet Size Haddinizi 31 Mart 2024'te Bildirecek"

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 324 yıllık Ataköy Baruthanesi’ni restore etti. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul'a ‘İBB Miras’ diye bir markayı hediye etmek değerlidir. Biz, ‘siz biz’ demeden hareket eden, insanlarına o anlamda hizmet ederken asla ve asla ayrıştırmadan hizmet eden bir ekibiz. Onun için, bize tam da bunun tersi bir biçimde saldırıya geçenlere buradan söyleyeyim: Size bu millet haddinizi 31 Mart 2024’te bildirecek. İstanbul'da bir talimatla, bir kişinin sözüyle, bir kişinin söylediğiyle her şeyi yapan bir anlayışın nasıl bu şehirden gönderildiğini, milletin hakkını koruyan, milletin hakkını muhafaza eden ve milletin hakkının önüne hiçbir şahsın bireysel haksızlığını ve hukuksuzluğunu koymadan süreç yönetmenin nasıl hakim olduğunu İstanbul'da gösterdik, yaşattık, 16 milyon insanımıza bunun tadını verdik. Bu tattan, bu millet vazgeçmeyecek. Tam gücümüzle, ‘Tam yol ileri’ diyerek yürüyeceğiz; yürümeye devam edeceğiz. Çünkü biz biliyoruz ki; hedefe vardığımızda, bir avuç insanın mutluluğunun yerine, 16 milyon insanımızın mutluluğu ve huzuru kazanacak” dedi.

 • İBB Kız Yurdu'nda Zeren Ertaş'ın ailesiyle buluşma
  12 Ara İBB Kız Yurdu'nda Zeren Ertaş'ın ailesiyle buluşma

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dr. Dilek Kaya İmamoğlu, Aydın'da yaşamını yitiren Zeren Ertaş'ın ailesiyle Kadıköy'deki İBB Kız Yurdu'nda bir araya geldi. Yurt öğrencileriyle birlikte aileyi karşılayan Dr. İmamoğlu, Ertaş çiftine yurt binasını gezdirdi.

 • İmamoğlu, İbb ve İştiraklerinin 2024 Bütçesini 516 Milyar Lira Olarak Açıkladı. İmamoğlu: 'Mızrak Artık Çuvala Sığmıyor'
  28 Kas İmamoğlu, İbb ve İştiraklerinin 2024 Bütçesini 516 Milyar Lira Olarak Açıkladı. İmamoğlu: "Mızrak Artık Çuvala Sığmıyor"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye ve iştiraklerinin 2024 yılı yatırım ve hizmet bütçesini İBB Meclisi'ne sundu. İmamoğlu, “Eğer sağlıklı büyüyen, istikrarlı bir ülke ekonomisine sahip olsaydık, biz, bu mega şehri, güzel İstanbul’umuzu kat be kat daha fazla şahlandırırdık. 2018’den beri içinde çalkalandığımız kur krizi ve bu tarihten itibaren tekrarlanan basiretsizliklerle her gün artan ekonomik kriz, hayatın her alanında olduğu gibi Belediyemizin maliyetlerini de çok dramatik biçimde artırdı. Geride bıraktığımız 5 yıl gibi kısa bir sürede tüm mal ve hizmetlerin fiyatları öyle astronomik oranlarda arttı ki, gelişmiş ekonomilerin bir yılda yaşadığı enflasyonu biz bazen haftada, bazen ayda yaşıyoruz. Şimdi dünyada enflasyon düşüş trendine girmişken, bizde artmaya devam ediyor. Hem de ne artış! Eskiden, ‘3 ay sonra tamam, önümüzdeki yılın ortasında düşecek’ denilen enflasyon, resmi raporlarda ve söylemlerde bile “2026’da düşecek” diye değiştirildi. Artık mızrak çuvala sığmıyor” dedi.

 • Sultanbeyli'de Otomobil Hafriyat Kamyonuna Çarptı: İki Yaralı Kurtarıldı
  20 Kas Sultanbeyli'de Otomobil Hafriyat Kamyonuna Çarptı: İki Yaralı Kurtarıldı

  Sultanbeyli'de seyir halindeki bir otomobil, park halinde bulunan hafriyat kamyonuna arkadan çarptı. Kazada sıkışan ve gözyaşları içinde bekleyen iki yaralı, itfaiye tarafından kurtarılarak sağlık ekiplerine teslim edildi. Olay yerine sevk edilen polis ekipleri, güvenlik önlemi alırken, kazayla ilgili inceleme başlattı.

 • Sultanbeyli'de Tüfekle Ateş Eden Şüpheli Serbest Bırakıldı
  15 Kas Sultanbeyli'de Tüfekle Ateş Eden Şüpheli Serbest Bırakıldı

  Sultanbeyli'de tüfekle belirlediği cisimlere ateş ettiği iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli, 'genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması' suçundan sevk edildiği adli makamlarca serbest bırakıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Hasanpaşa Mahallesi'nde silah sesi duyulması üzerine dron destekli çalışma yaparak şüpheliyi tespit etmişti.

 • Sultanbeyli'de Havaya Ateş Eden Şahıs Polis Dronu Tarafından Kaydedildi
  15 Kas Sultanbeyli'de Havaya Ateş Eden Şahıs Polis Dronu Tarafından Kaydedildi

  Sultanbeyli'de ormanlık alandan silah sesleri duyulması üzerine dron ile bölgede araştırma yapan polis, bir şahsın arkadaşlarının havaya attığı nesnelere tüfek ile ateş ettiğini tespit etti. Şahsın havaya ateş etme anları polis dronu tarafından kaydedildi.

 • DENİZ HARP OKULU KURULUŞUNUN 250. YILINDA KAPILARINI AÇTI
  14 Kas DENİZ HARP OKULU KURULUŞUNUN 250. YILINDA KAPILARINI AÇTI

  DENİZ Kuvvetleri Komutanlığı'na bağlı Deniz Harp Okulu 18 Kasım'da 250. yılını kutlayacak.

 • Deniz Harp Okulu'nda 250 yıldır geleceğin 'Barbaros'ları yetişiyor
  14 Kas Deniz Harp Okulu'nda 250 yıldır geleceğin "Barbaros"ları yetişiyor

  Mühendishane-i Bahr-i Hümayun adıyla 18 Kasım 1773'te Kasımpaşa'da kurulan Deniz Harp Okulu (DHO), 250'nci kuruluş yıl dönümünü kutluyor.

 • İmamoğlu: Aydın'da Kyk Yurdu'ndaki Asansör Kazasında Yaşamını Yitiren Zeren Ertaş'ın Adı Kadıköy'deki İbb Yurdunda Yaşayacak
  29 Eki İmamoğlu: Aydın'da Kyk Yurdu'ndaki Asansör Kazasında Yaşamını Yitiren Zeren Ertaş'ın Adı Kadıköy'deki İbb Yurdunda Yaşayacak

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), önceki dönemde İBB lojmanı olarak tasarlanan, ardından bir vakfa yurt olarak tahsis edilen ve hukuki girişimlerle boşaltılan binayı depreme karşı güçlendirip kız yurdu olarak bugün hizmete açtı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Aydın’da KYK yurdunda yaşanan asansör kazasında yaşamını yitiren Zeren Ertaş’ın ailesine taziye ziyaretinde bulunduğunu aktararak, “Çok büyük acı yaşayan bir anne ve babanın yanındaydım. Onlardan müsaade aldım. Annemiz ve babamız kırmadılar, kabul ettiler. İnşallah burada, birkaç hafta içerisinde bu acıyı yaşayan ailemizin, o güzel evladının, genç hemşehrimizin ismini yaşatacağız” dedi.

 • Laf atma cinayetinde öldürülen gencin kız arkadaşı: Sürpriz yapmaya geldim, şimdi toprağa verdim
  17 Eki Laf atma cinayetinde öldürülen gencin kız arkadaşı: Sürpriz yapmaya geldim, şimdi toprağa verdim

  İstanbul'da konser çıkışı kız arkadaşıyla sokakta yürüdüğü sırada, kız arkadaşına laf atan şahıs tarafından bıçaklanarak öldürülen Davut Atakov, son yolculuğuna uğurlandı. Atakov'a sürpriz yapmak için Almanya'dan gelen sevgilisi "Ona sürpriz yapmaya geldim. Şimdi ise toprağa verdim, gidiyorum" dedi.

 • Kadıköy'de Tartışma Sonucu Bıçaklama Olayı: 1 Ölü
  16 Eki Kadıköy'de Tartışma Sonucu Bıçaklama Olayı: 1 Ölü

  Kadıköy ilçesinde yaşanan olayda, Ali K.Ş. adlı şahıs, yanından geçen çifte laf attı. Tartışmanın büyümesiyle Davut A. bıçaklanarak hayatını kaybetti. Şüpheli şahıs adliyeye sevk edildi.

 • Kadıköy'de bıçaklı kavgada hayatını kaybeden kişi
  16 Eki Kadıköy'de bıçaklı kavgada hayatını kaybeden kişi

  Kadıköy'de yaşanan bir kavgada bıçakla yaralanan Davut A., hastanede hayatını kaybetti. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olayın ardından şüpheliyi güvenlik kamerası görüntülerinden tespit ederek yakaladı.

 • Kadıköy'de kavga sonucu bıçaklanarak öldürülen genç
  16 Eki Kadıköy'de kavga sonucu bıçaklanarak öldürülen genç

  İstanbul, Kadıköy'de sokakta kız arkadaşına laf atan bir kişiyle kavga eden Davut Atakov bıçaklanarak öldürüldü. Polis, şüpheliyi kısa sürede gözaltına aldı. Cinayet anı güvenlik kamerasına yansıdı.

 • Kız arkadaşına laf atan kişi, talihsiz genci öldürdü! O anlar kamerada
  16 Eki Kız arkadaşına laf atan kişi, talihsiz genci öldürdü! O anlar kamerada

  Kadıköy'de sokakta kız arkadaşına laf atan kişiyle kavga eden Davut Atakov bıçaklanarak öldürüldü. Cinayetle sonuçlanan kavga anı güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

 • Kadıköy Belediye Başkanı: Kadıköy teslim olmayacak
  18 Eyl Kadıköy Belediye Başkanı: Kadıköy teslim olmayacak

  Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, 7. Kadıköy Plak Günleri'nin kapanış programında yaptığı konuşmada, İstanbul'da alkol yasağı ve festivallere yönelik yasaklama kararlarına karşı direnişlerini vurgulayarak, Kadıköy'ün özgürlüğün, eşitliğin, dayanışmanın başkenti olduğunu belirtti. Kadıköy Plak Günleri, Türkiye'nin birçok yerinden plak tutkunlarını bir araya getirdi ve Barış Manço anısına düzenlenen konserle sona erdi. Odabaşı, Kadıköy'ün festivallere açık parklarında sanatın ve müziğin dört duvar arasına sıkışmamasını hedeflediklerini ifade etti. Ayrıca, İstanbul Valiliği'nin alkollü içecek tüketimine yönelik yasaklama kararına tepki göstererek, Kadıköy'ün yaşam alanlarına müdahalelere direnmesi gerektiğini vurguladı.

 • Osmanlı hamam kültürü tarihi Hasanpaşa Hamamı'nda canlanacak
  21 Ağu Osmanlı hamam kültürü tarihi Hasanpaşa Hamamı'nda canlanacak

  Osmanlı hamam kültürü tarihi Hasanpaşa Hamamı'nda canlanacak Ortahisar Belediyesi tarafından askeri müze konseptiyle restorasyon projesi tamamlanan tarihi Hasanpaşa Hamamı açılış için gün sayıyor.

 • Kırgız üniversite öğrencisi İstanbul'da kayboldu, 10 gün sonra bulundu
  05 Tem Kırgız üniversite öğrencisi İstanbul'da kayboldu, 10 gün sonra bulundu

  Bulgaristan'a gitmek için İstanbul'a gelen Kırgız üniversite öğrencisi Jazgül Shamuratova, Kadıköy'de kayboldu. Polisin çalışmaları sonucu 10 gün sonra Ümraniye'de bulunan Shamuratova, ailesiyle birlikte polis merkezinden ayrıldı.

 • İstanbul'da kaybolan Kırgız üniversite öğrencisi 10 gün sonra bulundu
  05 Tem İstanbul'da kaybolan Kırgız üniversite öğrencisi 10 gün sonra bulundu

  Bulgaristan'a gitmek için İstanbul'a gelen Kırgız üniversite öğrencisi Jazgül Shamuratova, Kadıköy'de kayboldu. Polisin çalışmaları sonucu 10 gün sonra Ümraniye'de bulunan Shamuratova, ailesiyle birlikte polis merkezinden ayrıldı.

 • Kırgız üniversite öğrencisi İstanbul'da kayboldu, 10 gün sonra bulundu
  05 Tem Kırgız üniversite öğrencisi İstanbul'da kayboldu, 10 gün sonra bulundu

  Bulgaristan'a gitmek için İstanbul'a gelen Kırgız üniversite öğrencisi Jazgül Shamuratova, Kadıköy'de kayboldu. Polisin çalışmaları sonucu 10 gün sonra Ümraniye'de bulunan Shamuratova, yabancı uyruklu kişilerin yanında kaldığı ortaya çıktı.

 • Kaybolan Kırgız üniversiteliyle ilgili yeni detaylar: '3 gün yürüdüm, 3 gündür açım'
  05 Tem Kaybolan Kırgız üniversiteliyle ilgili yeni detaylar: '3 gün yürüdüm, 3 gündür açım'

  KIRGIZ Üniversite öğrencisi Jazgül Shamuratova (20) Bulgaristan'a gitmek için geldiği İstanbul'da 10 gün önce ortadan kaybolmuştu.

 • KAYBOLAN KIRGIZ ÜNİVERSİTELİYLE İLGİLİ YENİ DETAYLAR: '3 GÜN YÜRÜDÜM, 3 GÜNDÜR AÇIM'
  05 Tem KAYBOLAN KIRGIZ ÜNİVERSİTELİYLE İLGİLİ YENİ DETAYLAR: '3 GÜN YÜRÜDÜM, 3 GÜNDÜR AÇIM'

  p>KIRGIZ Üniversite öğrencisi Jazgül Shamuratova (20) Bulgaristan'a gitmek için geldiği İstanbul'da 10 gün önce ortadan kaybolmuştu.

 • Bulgaristan'a gitmek için İstanbul'a gelen Kırgız üniversite öğrencisi 9 gündür kayıp
  04 Tem Bulgaristan'a gitmek için İstanbul'a gelen Kırgız üniversite öğrencisi 9 gündür kayıp

  Derya EVREN KORKMAZ-Feridun AÇIKGÖZ-Mehmet CANBULAT / BULGARİSTAN'A gitmek için 22 Haziran'da Kırgızistan'dan, İstanbul'a gelen 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Jazgül Shamuratova, iddiaya göre Kadıköy'de ortadan kayboldu.

 • BULGARİSTAN'A GİTMEK İÇİN İSTANBUL'A GELEN KIRGIZ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ 9 GÜNDÜR KAYIP
  04 Tem BULGARİSTAN'A GİTMEK İÇİN İSTANBUL'A GELEN KIRGIZ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ 9 GÜNDÜR KAYIP

  p>JAZGÜL SHAMURATOVA'NIN KAYBOLMADAN ÖNCEKİ SON SES KAYDI- "Acil olarak aramanız gerekiyor.

 • Bulgaristan'a gitmek için İstanbul'a gelen Kırgız üniversite öğrencisi 9 gündür kayıp
  04 Tem Bulgaristan'a gitmek için İstanbul'a gelen Kırgız üniversite öğrencisi 9 gündür kayıp

  JAZGÜL SHAMURTAOVA'NIN KAYBOLMADAN ÖNCEKİ SON SES KAYDI- "Acil olarak aramanız gerekiyor.

 • BULGARİSTAN'A GİTMEK İÇİN İSTANBUL'A GELEN KIRGIZ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ 9 GÜNDÜR KAYIP
  04 Tem BULGARİSTAN'A GİTMEK İÇİN İSTANBUL'A GELEN KIRGIZ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ 9 GÜNDÜR KAYIP

  p> BULGARİSTAN'A GİTMEK İÇİN İSTANBUL'A GELEN KIRGIZ ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ 9 GÜNDÜR KAYIP- JAZGÜL SHAMURTAOVA'NIN KAYBOLMADAN ÖNCEKİ SON SES KAYDI- "Acil olarak aramanız gerekiyor.

 • CHP'li Meclis Üyesi Adem Seyitoğlu, Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili İsa Mesih Şahin'i Sert Sözlerle Eleştirdi
  24 Haz CHP'li Meclis Üyesi Adem Seyitoğlu, Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili İsa Mesih Şahin'i Sert Sözlerle Eleştirdi

  Sultanbeyli Belediyesi CHP Meclis Üyesi Adem Seyitoğlu, Karanlıkdere meselesinin çözümü için yaptıkları çalışmaları Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili İsa Mesih Şahin'in kamuoyuna kendisinin çözdüğü şeklinde lanse ettiği için Şahin'i sert sözlerle eleştirdi. Seyitoğlu, Şahin'in milletvekilliğini bedavadan emek hırsızlığı yaparak kazandığını iddia etti ve İSKİ Genel müdürüne ve Sultanbeyli şube müdürüne teşekkür etti. Şahin ise Karanlıkdere ıslah çalışmasını takip edeceklerini açıkladı.

 • Okul Sporları Cimnastik Türkiye Şampiyonası Manisa'da Yapıldı
  15 Haz Okul Sporları Cimnastik Türkiye Şampiyonası Manisa'da Yapıldı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Okul Sporları Cimnastik Aerobik ve Step Aerobik Türkiye Şampiyonası, Manisa'da yapıldı. Yarışmalara 17 ilden 400 sporcu katıldı. İki gün süren yarışmalar sonucunda dereceye giren sporculara madalya ve kupaları takdim edildi.

 • Okul Sporları Cimnastik Aerobik ve Step Aerobik Türkiye Şampiyonası Manisa'da yapıldı
  15 Haz Okul Sporları Cimnastik Aerobik ve Step Aerobik Türkiye Şampiyonası Manisa'da yapıldı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Okul Sporları Cimnastik Aerobik ve Step Aerobik Türkiye Şampiyonası, Manisa'da yapıldı. 17 ilden 400 sporcu yarıştığı yarışmalar küçükler, yıldızlar, gençler kız ve erkek kategorilerinde gerçekleştirildi. Dereceye giren sporculara madalya ve kupaları takdim edildi.

 • İBB, Yedikule Gazhanesi'ni kültür-sanat ve sosyal hayatına kazandırdı
  03 Haz İBB, Yedikule Gazhanesi'ni kültür-sanat ve sosyal hayatına kazandırdı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Yedikule Gazhanesi'ni kentin kültür-sanat ve sosyal hayatına kazandırdı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun açılış töreninde yaptığı konuşmada, belediyenin İstanbul'a yeni bir değer katma konusunda özenli çalıştığını ifade etti. Yedikule Gazhanesi, İstanbullulara kültür-sanat etkinlikleri için yeni bir mekan sunacak.

 • Kadıköy'de 19 Mayıs coşkusu
  17 May Kadıköy'de 19 Mayıs coşkusu

  Kadıköy Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı coşkuyla kutlama hazırlanıyor. Klasik otomobil konvoyları, bandolar, bisiklet turları, konserler, dans gösterileri ve birçok etkinlikle Kadıköylüler bu yıl da bayramı kutlayacak.

 • Sultanbeyli'de Gecekonduda Yangın Çıktı
  12 May Sultanbeyli'de Gecekonduda Yangın Çıktı

  Sultanbeyli'de bulunan bir gecekonduda çıkan yangın, bitişikte bulunan 3 katlı binaya sıçramadan söndürüldü. Yangın sırasında evde bulunan 70 yaşındaki bir kadın vatandaşlar tarafından dışarı çıkarıldı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

 • Sultanbeyli'de gecekonduda yangın çıktı
  12 May Sultanbeyli'de gecekonduda yangın çıktı

  Sultanbeyli'de çıkan yangında bitişikte bulunan 3 katlı bina alevlerin sıçramasından kurtuldu. Yangın sırasında evde bulunan yaşlı bir kadın dışarı çıkarıldı ve tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

 • Bakan Kurum Büyük Dönüşüm Yeni Fikirtepe diyerek 12 bin konut inşa ediyoruz
  06 May Bakan Kurum Büyük Dönüşüm Yeni Fikirtepe diyerek 12 bin konut inşa ediyoruz

  Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Kadıköy'de gerçekleştirdiği programlarda Büyük Dönüşüm Yeni Fikirtepe diyerek 12 bin konut inşa edeceklerini açıkladı. Ayrıca, Fikirtepe'deki kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında müjdeler veren Bakan Kurum, Ayasofya'nın minarelerindeki ezan seslerinin dinmeyeceğini vurguladı ve Türkiye Yüzyılının başlangıç mitingine tüm İstanbulluları davet etti.

 • Bakan Kurum: Fikirtepe'de 12 bin konut inşa ediyoruz
  05 May Bakan Kurum: Fikirtepe'de 12 bin konut inşa ediyoruz

  Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Fikirtepe'de Emlak Konut eliyle 60 bin vatandaşın hayatını değiştirecek bir dönüşüm gerçekleştirdiklerini ve 12 bin konut inşa ettiklerini açıkladı. Kurum, İstanbul'un her ilçesinde bir eser bıraktıklarını ve kentsel dönüşüm ve millet bahçesi çalışmalarına değindi. Ayrıca, Haldız ve Obaköy projelerini de tamamlayacaklarını belirtti.

 • Bakan Kurum: 'Büyük Dönüşüm Yeni Fikirtepe diyerek 12 bin konut inşa ediyoruz'
  05 May Bakan Kurum: "Büyük Dönüşüm Yeni Fikirtepe diyerek 12 bin konut inşa ediyoruz"

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, "'Büyük Dönüşüm Yeni Fikirtepe' diyerek 12 bin konut inşa ediyoruz.

 • BAKAN KURUM: 'BÜYÜK DÖNÜŞÜM YENİ FİKİRTEPE' DİYEREK 12 BİN KONUT İNŞA EDİYORUZ
  05 May BAKAN KURUM: 'BÜYÜK DÖNÜŞÜM YENİ FİKİRTEPE' DİYEREK 12 BİN KONUT İNŞA EDİYORUZ

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 'Fikirtepe'de Emlak Konut'umuz eliyle 60 bin vatandaşımızın hayatını değiştirecek bir dönüşüm gerçekleştiriyoruz.

 • BAKAN KURUM: 'BÜYÜK DÖNÜŞÜM YENİ FİKİRTEPE' DİYEREK 12 BİN KONUT İNŞA EDİYORUZ
  05 May BAKAN KURUM: 'BÜYÜK DÖNÜŞÜM YENİ FİKİRTEPE' DİYEREK 12 BİN KONUT İNŞA EDİYORUZ

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 'Fikirtepe'de Emlak Konut'umuz eliyle 60 bin vatandaşımızın hayatını değiştirecek bir dönüşüm gerçekleştiriyoruz.

 • Fikirtepe'de 12 bin konut inşa ediyoruz
  05 May Fikirtepe'de 12 bin konut inşa ediyoruz

  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Fikirtepe'de Emlak Konut'umuz eliyle 60 bin vatandaşımızın hayatını değiştirecek bir dönüşüm gerçekleştiriyoruz. 'Büyük Dönüşüm Yeni Fikirtepe' diyerek 12 bin konut inşa ediyoruz. 17 Nisan'da bin 648 konutumuzun anahtarlarını sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle hak sahibi kardeşlerimize teslim ettik. İnşallah tüm konutlarımızı yine aynı hız ve anlayışla en geç 1 yıl içerisinde vatandaşlarımıza teslim edeceğiz

 • Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum: İstanbul'u Dönüştüreceğiz
  05 May Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum: İstanbul'u Dönüştüreceğiz

  Bakan Murat Kurum, İstanbul'un dönüşümü için yürütülen kampanyaya 529 bin bağımsız bölüm başvurusu yapıldığını açıkladı. Kadıköy'de düzenlenen bir etkinlikte konuşan Kurum, kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiğini ve Fikirtepe'de 12 bin konut inşa edildiğini belirtti. Ayrıca, Hasanpaşa Mahallesi'nde yaşayan vatandaşların tapu sorunlarının çözüleceğini söyledi.

 • GÜNDEM / 5 Mayıs 2023
  05 May GÜNDEM / 5 Mayıs 2023

  Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

 • 6 Nisan 1920: Deprem, siyasi mitingler ve ziyaretler günü
  05 May 6 Nisan 1920: Deprem, siyasi mitingler ve ziyaretler günü

  Bugün Türkiye'de Kahramanmaraş'taki deprem, siyasi mitingler, ziyaretler, ekonomi ve finans, dünya diplomasisi ve spor gibi birçok konu takip ediliyor. Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kapsamında yurt dışında sandık kurulan temsilciliklerde oy verme işlemi de devam ediyor.

 • Kadıköy'de Otomobil Kontrolden Çıkarak Duvara Çarptı
  20 Nis Kadıköy'de Otomobil Kontrolden Çıkarak Duvara Çarptı

  Kadıköy'de sürücüsünün kontrolünü kaybettiği otomobil önce binanın demir kapısını kırıp yolun karşısına geçerek duvara çarptı. Kaldırımda yürüyenler ezilmekten saniyelerle kurtuldu. Kaza anı bir iş yerinin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

 • Kadıköy'de Otomobil Kontrolünü Kaybetti: Kaldırımdaki Yürüyenler Saniyelerle Kurtuldu
  20 Nis Kadıköy'de Otomobil Kontrolünü Kaybetti: Kaldırımdaki Yürüyenler Saniyelerle Kurtuldu

  Kadıköy'de sürücüsünün kontrolünü kaybeden otomobil önce binanın demir kapısını kırdıktan sonra yolun karşısına geçerek duvara çarptı. Kaldırımda yürüyenler ezilmekten saniyelerle kurtuldu. Kaza anı bir iş yerinin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

 • Kadıköy'de bir güvenlik, tadilattaki hastaneye izinsiz giren kişiyi tabancayla vurdu
  19 Nis Kadıköy'de bir güvenlik, tadilattaki hastaneye izinsiz giren kişiyi tabancayla vurdu

  Kadıköy'de tadilattaki özel bir hastane binasına uyuşturucu madde kullanmak için girdiği öne sürülen iki kişiden biri hastanenin güvenlik görevlisince tabanca ile vuruldu. Diğer şahıs ise darp edilerek yaralandı.

 • İstanbul'daki 545 tarihi yapı depreme dayanıklı şekilde restore edildi
  28 Mar İstanbul'daki 545 tarihi yapı depreme dayanıklı şekilde restore edildi

  Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Vakıflar Genel Müdürlüğü, 19 Ağustos depreminin ardından 300 tarihi yapının restorasyonunu tamamlarken İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Miras da 245 tarihi yapının restorasyonunu bitirdi.

 • ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 28 Mart 2023
  28 Mar ÖZEL HABER GÜNDEMİ / 28 Mart 2023

  Aylık düzenlemesi emeklilerde promosyon artışı beklentisi oluşturduEn düşük emekli aylığının 7 bin 500 liraya yükseltilmesinin ardından emeklilerin gözü banka promosyonunda yapılacak artışa çevrildiTÜED Genel Başkanı Kazım Ergün: "Yeni rakamla en düşük emekli aylığı Aralık...

 • Kadıköy'de depremzede yerel üreticilerle dayanışma pazarı kuruluyor
  15 Mar Kadıköy'de depremzede yerel üreticilerle dayanışma pazarı kuruluyor

  Kadıköy Belediyesi, depremzede çiftçi ve kadın kooperatiflerinin ürünlerini Kadıköy'e getirerek bir Dayanışma Pazarı kuruyor.

 • KADIKÖY'DE OTOMOBİL BARİYERE SAPLANDI; 3 KİŞİ YARALANDI
  26 Şub KADIKÖY'DE OTOMOBİL BARİYERE SAPLANDI; 3 KİŞİ YARALANDI

  KADIKÖY'de sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, yol ayrımındaki bariyerlere saplandı.

 • Kadıköy'de bariyerlere çarparak hurdaya dönen otomobilde sıkışan 3 kişi yaralandı
  26 Şub Kadıköy'de bariyerlere çarparak hurdaya dönen otomobilde sıkışan 3 kişi yaralandı

  Kadıköy'de yol ayırımındaki bariyere çarpan otomobildeki 3 kişi yaralandı.

 • Kadıköy'de otomobil bariyere ok gibi saplandı: 3 yaralı
  26 Şub Kadıköy'de otomobil bariyere ok gibi saplandı: 3 yaralı

  Kadıköy'de otomobil bariyere ok gibi saplandı: 3 yaralı Kadıköy'de 1. Çevreyolu üzerinde otomobilin bariyere saplandığı kazada 3 kişi yaralandı.

 • İstanbul'daki belediyeler ekipleri ve yardımları deprem bölgesine gönderiyor
  06 Şub İstanbul'daki belediyeler ekipleri ve yardımları deprem bölgesine gönderiyor

  İstanbul'daki belediyelerin, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan depremin etkilediği bölgeler için oluşturduğu arama-kurtarma ekipleri ve yardımları yola çıktı.

 • 'BAK Kadıköy' arama kurtarma çalışmaları için yola çıktı
  06 Şub 'BAK Kadıköy' arama kurtarma çalışmaları için yola çıktı

  'BAK Kadıköy' arama kurtarma çalışmaları için yola çıktıİSTANBUL Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı (BAK Kadıköy) Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki depremin ardından arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere yola çıktı.

 • Sultanbeyli'de hırsızlık suçundan gözaltına alınan kişi serbest bırakıldı
  29 Oca Sultanbeyli'de hırsızlık suçundan gözaltına alınan kişi serbest bırakıldı

  İstanbul Sultanbeyli'de hırsızlık suçundan gözaltına alınan şüpheli serbest bırakıldı.

 • Sultanbeyli'de hırsızlık suçundan gözaltına alınan kişi serbest bırakıldı
  29 Oca Sultanbeyli'de hırsızlık suçundan gözaltına alınan kişi serbest bırakıldı

  İstanbul Sultanbeyli'de hırsızlık suçundan gözaltına alınan şüpheli serbest bırakıldı.

 • Kadıköylülerden 'Söğütlüçeşme Projesi' Tepkisi: 'Birilerinin Bu Projenin Vahşetini Fark Etmesi İçin Mutlaka Bir Facianın Yaşanması mı Gerekiyor?'
  21 Oca Kadıköylülerden "Söğütlüçeşme Projesi" Tepkisi: "Birilerinin Bu Projenin Vahşetini Fark Etmesi İçin Mutlaka Bir Facianın Yaşanması mı Gerekiyor?"

  Kadıköy Kent İnisiyatifi üyeleri, Söğütlüçeşme’de, AKFEN Holding ve TCDD iş birliğiyle başlatılan “viyadük inşaatı ve çevre düzenlemesi” adı altındaki 108 dükkânlık projeyi inşaat alanı önünde protesto etti. İnşaatın, çevredeki kaldırımları da işgal ettiğine dikkat çekmek için alandan Marmaray durağına kadar yürüyüş yapmak isteyenleri ise polis engelledi. İnisiyatiften Gülsün Gökalp, “Bu proje, Marmaray ve Yüksek Hızlı Tren’in halihazırda kullandığı viyadük için büyük bir tehdit yaratmaktadır. Birilerinin bu projenin vahşetini ve insan hayatına kasteden bu durumunu fark etmesi için mutlaka bir facianın yaşanması mı gerekiyor” dedi.

 • Sultanbeyli'de asansör motoru hırsızlarının taksiyle kaçtıkları anlar kamerada
  08 Ara Sultanbeyli'de asansör motoru hırsızlarının taksiyle kaçtıkları anlar kamerada

  Sultanbeyli'de asansör motoru hırsızlarının taksiyle kaçtıkları anlar kamerada -Sultanbeyli'de asansör motoru hırsızlarının taksiyle kaçtıkları anlar kameradaİSTANBUL Sultanbeyli'de iki şahıs, girdikleri özel bir vakfın binasının 50 bin TL değerindeki asansör motorunu çaldı.

 • Sultanbeyli'de gasp zanlısı 2 şüpheli tutuklandı
  05 Ara Sultanbeyli'de gasp zanlısı 2 şüpheli tutuklandı

  Sultanbeyli'de internette tanıştıkları kişinin telefon ve parasını silah zoruyla gasbettikleri öne sürülen 3 şüpheliden 2'si tutuklandı.

 • Kadıköy'de kaza yapan metrobüsün detayları ortaya çıktı
  19 Kas Kadıköy'de kaza yapan metrobüsün detayları ortaya çıktı

  Kadıköy'de kaza yapan metrobüsün detayları ortaya çıktı -Kazanın nedeni metrobüs arızası Kadıköy'de geçtiğimiz Perşembe günü meydana gelen kazada, Söğütlüçeşme metrobüs durağında hareket halindeyken kontrolden çıkan metrobüs, araç yolunun karşısına geçerek duvara çarparak durdu.

 • Kadıköy'de belediyenin bahçe duvarına çarpıp asılı kalan metrobüs çekildi
  17 Kas Kadıköy'de belediyenin bahçe duvarına çarpıp asılı kalan metrobüs çekildi

  Kadıköy'de, belediyenin bahçe duvarına çarparak asılı kalan metrobüs, bulunduğu yerden kurtarılarak garaja çekildi.

 • ŞİŞLİ'DE ÖLDÜRÜLEN MUHAMMET TEK'İN CENAZESİ ALINDI
  01 Kas ŞİŞLİ'DE ÖLDÜRÜLEN MUHAMMET TEK'İN CENAZESİ ALINDI

  ŞİŞLİ'de, hareket halindeki otomobilin önü kesilerek direksiyonda öldürülen Muhammet Tek'in cenazesi Adli Tıp Kurumu'ndan alındı.

 • Kadıköy'de kontrolden çıkan İETT otobüsü müzenin duvarına çarptı
  28 Eki Kadıköy'de kontrolden çıkan İETT otobüsü müzenin duvarına çarptı

  Kadıköy'de kontrolden çıkan İETT otobüsü müzenin duvarına çarptı Kadıköy'de şoförün hakimiyetini kaybetmesiyle kontrolden çıkan İETT otobüsü, önce yol kenarında bulunan park halindeki araçlara daha sonra müzenin duvarına çarptı.

 • İSTANBUL-KADIKÖY'DE İETT OTOBÜSÜ MÜZENİN DUVARINA ÇARPTI
  28 Eki İSTANBUL-KADIKÖY'DE İETT OTOBÜSÜ MÜZENİN DUVARINA ÇARPTI

  KADIKÖY'de şoförünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği İETT otobüsü önce park halindeki araçlara ardından kaldırıma çıkarak müzenin duvarına çarptı.

 • İSTANBUL-KADIKÖY'DE İETT OTOBÜSÜ MÜZENİN DUVARINA ÇARPTI
  28 Eki İSTANBUL-KADIKÖY'DE İETT OTOBÜSÜ MÜZENİN DUVARINA ÇARPTI

  KADIKÖY'de şoförünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği İETT otobüsü önce park halindeki araçlara ardından kaldırıma çıkarak müzenin duvarına çarptı.

 • İbb, Tarihi Cendere Hamidiye Pompa İstasyonu'nu Kültür Merkezine Dönüştürdü. İmamoğlu: 'Geçmiş Zihniyet, Vatandaşa Ait Alanları Kendisinin Zannediyor'
  24 Eki İbb, Tarihi Cendere Hamidiye Pompa İstasyonu'nu Kültür Merkezine Dönüştürdü. İmamoğlu: "Geçmiş Zihniyet, Vatandaşa Ait Alanları Kendisinin Zannediyor"

  İstanbul’un tarihi sanayi yapılarından Cendere Hamidiye Pompa İstasyonu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Miras tarafından restore edilerek Cendere Sanat ismiyle İstanbullulara kazandırıldı. Açılış töreninde konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İstiyoruz ki 16 milyon insanımız İstanbul’un güzelliklerinden en aktif bir şekilde faydalanabilsin. Buralara gelmenizi yürekten diliyorum. Buralar gerçek sahipleriyle buluşsun. Gerçek sahipleriyle buluşmadığı zaman, geçmiş zihniyet, orayı kendisinin zannederek başka anlamlarda kullanmaya dönük adımlar atabiliyor. Ama biz, buraları gerçek sahipleri olan sizlerle buluşturuyoruz” dedi.

 • 7-8 Hasanpaşa ile ilgili iddiaları çürütecek imza Osmanlı arşivlerinden çıktı
  20 Eki 7-8 Hasanpaşa ile ilgili iddiaları çürütecek imza Osmanlı arşivlerinden çıktı

  7-8 Hasanpaşa ile ilgili iddiaları çürütecek imza Osmanlı arşivlerinden çıktı Soruşturma tutanağındaki imza ile bugüne kadar Hasan Paşa için söylenen okuma yazma bilmediği, imzasını da bu nedenle Arapça 7-8 rakamlarıyla attığı şeklindeki rivayetler de geçerliliğini yitirdi Bir sopa...

 • Kadıköy'de kargo aracının çarptığı bariyer aracın içinden geçti
  07 Eki Kadıköy'de kargo aracının çarptığı bariyer aracın içinden geçti

  İstanbul Kadıköy'de bir kargo aracının çarptığı bariyer, aracın ön kısmından girip arkasından çıktı.

 • Kadıköy Belediyesine grev kararı asıldı
  16 Eyl Kadıköy Belediyesine grev kararı asıldı

  DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası, Kadıköy Belediyesi ile 2 bin 300 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine, belediye binası girişine grev kararı astı.

 • 2 bin 300 işçinin talepleri karşılanamadı! Sendika, Kadıköy Belediyesi girişine grev kararı astı
  16 Eyl 2 bin 300 işçinin talepleri karşılanamadı! Sendika, Kadıköy Belediyesi girişine grev kararı astı

  DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası, Kadıköy Belediyesi ile 2 bin 300 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma olmaması üzerine, belediye binası girişine grev kararı astı. DİSK Genel-İş Sendikası İstanbul Anadolu Yakası 1. Şube Başkanı Murat Aydoğan, "Gelecek konusunda herkesin endişeleri varken bize sunulan bu ücretleri kabul etmemiz ve bu ücretlerle ortalama bir yaşam sürmemiz bekleniyor" dedi.

 • Kadıköy Belediyesi işçilerinden grev kararı
  15 Eyl Kadıköy Belediyesi işçilerinden grev kararı

  DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası, Kadıköy Belediyesi ile 2 bin 300 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine grev kararı aldı.

 • Yurtlar ücretsiz tahsis edilince gençlerin tercihi 'Diyarbakır' oldu
  19 Ağu Yurtlar ücretsiz tahsis edilince gençlerin tercihi "Diyarbakır" oldu

  Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında ücretsiz konaklama imkanından yararlanan 626 genç, yaz tatilinin bir bölümünü geçirmek üzere binlerce yıl farklı medeniyetlere beşiklik eden, tarihi ve turistik mekanlarıyla ön plana çıkan kadim kent Diyarbakır'ı tercih etti.

 • İSTANBUL-MİMAR NİŞAN YAUBYAN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
  12 Ağu İSTANBUL-MİMAR NİŞAN YAUBYAN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

  İKİZ Kuleler olarak bilinen Dünya Ticaret Merkezi'nin yapımında da yer alan Mimar Nişan Yaubyan 94 yaşında hayatını kaybetti.

 • İmamoğlu: Ayrıştırıcı Göz, İstanbul'a Zarar Veriyor; Biz, Eşit Hizmet Bakış Açısıyla Yürüyoruz
  19 Tem İmamoğlu: Ayrıştırıcı Göz, İstanbul'a Zarar Veriyor; Biz, Eşit Hizmet Bakış Açısıyla Yürüyoruz

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu; Kadıköy’deki metro otoparkı şantiyesi, temeli atılan ‘Yuvamız İstanbul Kreşi’, Festival Alanı ile Haldun Taner Sahnesi restorasyon inşaatına kadar toplam 6 farklı noktada inceleme yaptı. İmamoğlu, “Ne yazık ki geçmiş dönemlerde, bazı ilçelerimiz hizmet eşitliği açısından çok arka plana itilmiş, hizmet noktasında çok görülmemiş ilçeler oldular. Siyasi zeminde, siyasi temelde böyle bir ayrıştırıcı gözün, aslında büyük fotoğrafta İstanbul'a zarar verdiği net. Biz, bugün Kadıköy'ü ziyaret ederken, yarın başka bir ilçeyi ziyaret ederken, hiçbir siyasi ayrım yapmaksızın, eşit bir hizmet bakış açısıyla yürüyoruz” dedi.

 • İmamoğlu, 'Yedikule Gazhanesi' Şantiyesinde İnceleme Yaptı: 'Yıl Sonuna Kadar Bir Bölümü Hizmete Girecek'
  18 Tem İmamoğlu, "Yedikule Gazhanesi" Şantiyesinde İnceleme Yaptı: "Yıl Sonuna Kadar Bir Bölümü Hizmete Girecek"

  İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan ile birlikte, kentin kültür hazinesine kazandırılacak Yedikule Gazhanesi şantiyesinde incelemelerde bulundu. İmamoğlu, “Bu yıl sonuna varmadan, Hasanpaşa'daki ambiyansın bir benzerini burada, en azından başlangıç olarak, İstanbullulara göstermek arzusundayız” dedi. Fatih Belediye Başkanı Turan, “Yedikule Gazhanesi, şehirde eskiden kalma bir endüstriyel yapı. Şimdi Büyükşehir Belediyemiz burada projeyi ayağa kaldırıyor” diye konuştu.

Advertisement