SON DAKİKA KAPİTALİST HABERLERİ

Son Dakika Kapitalist Haberleri

 • 18 Aralık 2018 19:35 Zonguldak'ta Teknopark Açıldı Zonguldak'ta Teknopark Açıldı Zonguldak'ta Teknopark açıldıZONGULDAK - Bülent Ecevit Üniversitesi'nin Zonguldak'ta üniversite-sanayi işbirliğini güçlendirmek, teknoloji yoğun sanayi kuruluşlarını çekerek ve yenilerinin kurulmasını sağlamak ve bölge ekonomisini canlandırmak amacıyla yapılan Teknopark açılışı yapıldı.
 • 18 Aralık 2018 18:11 Zonguldak'ta Teknopark Açıldı Zonguldak'ta Teknopark Açıldı Bülent Ecevit Üniversitesinin (BEÜ) Zonguldak'ta üniversite-sanayi işbirliğini güçlendirmek, yenilerinin kurulmasını sağlamak ve bölge ekonomisini canlandırmak amacıyla yapılan Teknopark açılışı yapıldı.
 • 12 Aralık 2018 20:34 İş Dünyasında Hedef: Girişimcilik ve Liderlik İş Dünyasında Hedef: Girişimcilik ve Liderlik" Konferansı Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı İşletme Kulübü tarafından "İş Dünyasında Hedef: Girişimcilik ve Liderlik" konulu konferans düzenlendi.
 • 12 Aralık 2018 19:09 İş Dünyasında Hedef: Girişimcilik ve Liderlik" Konferansı Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı İşletme Kulübü tarafından "İş Dünyasında Hedef: Girişimcilik ve Liderlik" konulu konferans düzenlendi.
 • 12 Aralık 2018 17:36 Ünlüler Toplumun Beden Algısını Değiştiriyor Ünlüler Toplumun Beden Algısını Değiştiriyor" Kapitalist sistem artık medyanın gücünü de kullanarak toplumdan farklı rol modeller üretme çabası içine girmektedir
 • 11 Aralık 2018 14:36 Fransa'da Sarı Yelekliler Anlatıyor: Neden Sokaklara Çıktılar? Fransa'da Sarı Yelekliler Anlatıyor: Neden Sokaklara Çıktılar? Fransa'da Sarı Yelekli protestocular haftalardır sokaklarda.
 • 08 Aralık 2018 13:40 10. Uluslararası İslam ve Ekonomi Sempozyumu AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, dünyanın hem politik hem ekonomik anlamda en önemli sorunlarından birinin gelir adaletsizliği olduğu belirterek, "Bugün Akdeniz'de, Ege'de yaşadığımız ve sonu belli olmayan bir maceraya doğru yol alan düzensiz göçmen yolculuklarının arkasındaki en...
 • 08 Aralık 2018 11:38 Uluslararası İslam ve Ekonomi Sempozyumu İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, "İslam ekonomisi insanın, yaşadığı çevrenin ve evrenin dengesini gözetir.
 • 07 Aralık 2018 13:13 İsyan Korkusu Müze Kapattırdı İsyan Korkusu Müze Kapattırdı 'Sarı Yelekliler' sosyal medya üzerinden halkı, eylemde dördüncü hafta sonu anlamına gelen 'Dördüncü Perde'ye katılmaya çağırıyorlar.
 • 04 Aralık 2018 13:04 Kolombiya Üniversitesi: Öğrenciler Kendi Notlarını Kendileri Verebilsin – ABD'nin New Yok kentindeki Kolombiya Universitesi, öğrencilerin kendi notlarını kendilerinin verebileceği bir çalışma başlattı.
 • 04 Aralık 2018 13:04 Kolombiya Üniversitesi: Öğrenciler Kendi Notlarını Kendileri Verebilsin Kolombiya Üniversitesi: Öğrenciler Kendi Notlarını Kendileri Verebilsin – ABD'nin New Yok kentindeki Kolombiya Universitesi, öğrencilerin kendi notlarını kendilerinin verebileceği bir çalışma başlattı.
 • 25 Kasım 2018 20:10 Kadınlardan Ayakkabılı Eylem Kadınlardan Ayakkabılı Eylem Kadınlardan ayakkabılı eylem Onlarca Kadın ayakkabıları meydana dizildiTEKİRDAĞ - Tekirdağ'da Süleymanpaşa Kadın Platformu üyeleri tarafından '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü' nedeniyle onlarca kadın ayakkabıları meydana dizildi.
 • 25 Kasım 2018 19:49 Kadınlardan Ayakkabılı Eylem Kadınlardan Ayakkabılı Eylem Tekirdağ’da Süleymanpaşa Kadın Platformu üyeleri tarafından ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’ nedeniyle onlarca kadın ayakkabısı meydana dizildi.
 • 25 Kasım 2018 19:17 Tekirdağlı Kadınlar, Kadına Şiddeti 'Simge Ayakkabılarla' Kınadı Tekirdağlı Kadınlar, Kadına Şiddeti 'Simge Ayakkabılarla' Kınadı Tekirdağ'DA Süleymanpaşa Kadın Platformu üyeleri, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü'nde, şiddete uğrayan kadınları simgeleyen ayakkabıları sergileyip, mor balon uçurarak kadına yönelik şiddeti kınadı.
 • 25 Kasım 2018 18:44 Kadın Ayakkabılarıyla Şiddete Tepki Gösterdiler Kadın Ayakkabılarıyla Şiddete Tepki Gösterdiler TEKİRDAĞ'da, Süleymanpaşa Kadın Platformu üyeleri, '25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü'nde şiddete uğrayan kadınları simgelediğini belirttikleri ayakkabıları yol ortasına dizdi.
 • 23 Kasım 2018 13:24 Prof. Karaman Prof. Karaman "İnsan İnsanın Dermanıdır" Kapitalist dünyada 'İnsan insanın kurdudur' anlayışının egemen olduğunu söyleyen Prof
 • 22 Kasım 2018 19:05 TBMM Başkanı Yıldırım: TBMM Başkanı Yıldırım: "Gemileri Limandan Çıkamayan Bir Türkiye'den 7 Denizde Bayrağını... TBMM Başkanı Binali Yıldırım, "Kıbrıs Adası etrafındaki münhasır ekonomik bölge de dahil uluslararası sularda her türlü deniz altı kaynakların ortaya çıkarılmasında mutlaka ve mutlaka Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Güney'in anlaşması gerekiyor.
 • 22 Kasım 2018 18:42 TBMM Başkanı Yıldırım, Piri Reis Gemisi'ni Selamladı TBMM Başkanı Yıldırım, Piri Reis Gemisi'ni Selamladı TBMM Başkanı Binali Yıldırım, "Kıbrıs Adası etrafındaki münhasır ekonomik bölge de dahil uluslararası sularda her türlü deniz altı kaynakların ortaya çıkarılmasında mutlaka ve mutlaka Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Güney'in anlaşması gerekiyor.
 • 22 Kasım 2018 17:48 TBMM Başkanı Binali Yıldırım: TBMM Başkanı Binali Yıldırım: "Denizlerimizdeki Her Türlü Oldu Bittiye Anında Karşılık Veririz" TBMM Başkanı Binali Yıldırım: "Denizlerimizdeki her türlü oldu bittiye anında karşılık veririz" "Doğu Akdeniz'in, KKTC'nin menfaatlerine, ülkemizin çıkarlarına aykırı her türlü oldu bittiyi Türkiye anında karşılık verir ve gereğini yapar.
 • 22 Kasım 2018 17:39 Yıldırım: Denizlerdeki Hak ve Menfaatlerimizden 1 Milim Geri Adım Atmayacağız (2) - Yeniden Yıldırım: Denizlerdeki Hak ve Menfaatlerimizden 1 Milim Geri Adım Atmayacağız (2) - Yeniden TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Koca Piri Reis Araştırma Gemisi'nin 40'ıncı yıl dönümü etkinliğindeki konuşmasında, "Doğu Akdeniz'de KKTC'nin menfaatlerine, ülkemizin çıkarlarına aykırı her türlü oldu bittiye Türkiye anında karşılık verir; gereğini yapar.
 • 22 Kasım 2018 17:29 Koca Piri Reis" Araştırma Gemisinin 40. Yılı TBMM Başkanı Binali Yıldırım, "Kıbrıs Adası etrafındaki münhasır ekonomik bölge de dahil uluslararası sularda her türlü deniz altı kaynakların ortaya çıkarılmasında mutlaka ve mutlaka Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Güney'in anlaşması gerekiyor.
 • 20 Kasım 2018 16:51 Kbü'de 'Kadim Şehirlerden, Modern Kentlere' Konferansı Kbü'de 'Kadim Şehirlerden, Modern Kentlere' Konferansı Ticaretin simge şehrinin Londra, sanatın Paris, sanatın ve felsefenin Viyana olduğunu ifade eden Ökten, "Kapitalistin simge şehri ise şüphesiz New York'tur
 • 15 Kasım 2018 00:57 Sağlık Alanında Düzenlemeler İçeren Teklif TBMM Genel Kurulunda CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Sağlıkla İlgili Bazı Kanun ve KHK'lerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni eleştirerek "Hitler Almanyası'nda Nürnberg yasalarıyla tıp ve hukuk fakülteleri birilerine yasaklanmıştı.
 • 14 Kasım 2018 16:06 Dijital Bağımlılığa Zombi Mizanseniyle Dikkat Çektiler AYDIN'ın Kuşadası ilçesinde dijital bağımlılık konusunun tartışıldığı '1. Uluslararası Multidisipliner Dijital Bağımlılık Kongresi' yapıldı.
 • 12 Kasım 2018 13:00 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: (1) İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "En son üç teröristi listesine alıp güya milletimizin gönlünü alacaklar.
 • 12 Kasım 2018 10:09 Tuna Boyları Tuna Boyları"Nda Ahilik Kültürü Anlatıldı Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Ahilik Kültürünü Uygulama ve Araştırma Merkezi eski müdürü akademisyen yazar Kazım Ceylan, Macaristan'da Ahiliği anlattı.
 • 03 Kasım 2018 14:40 Memur -Sen Genel Başkan Ali Yalçın: Memur -Sen Genel Başkan Ali Yalçın: "Toplumsal Ahlaktan Bağımsız Bir İş Ahlakı Düşünülemez" "Kapitalist çalışma evreniyle her düzeyde hesaplaşmamız zorunludur"Belçika'nın, Kongo'da 5 milyon insanı daha fazla zenginleşmek için katlettiği, yeterince kauçuk toplayamadıkları için sayısız çocuğun ellerini keserek cezalandırdığını hatırlatan Yalçın, kapitalizmin sermaye biriktirme şehvetinin neden olduğu benzer acıları tüm Afrika, Amerika ve Güney Asya halklarının yaşadığını, bugün belki bu denli sofistike katliamlar yaşanmadığını ancak vahşi kapitalizmin yeni versiyon katliamlarını; bazen Afrika'da açlıkla ölen insanlar, bazen Güney Amerika ülkelerindeki sosyal çözülme, bazen yok edilmiş ormanlar, kirletilmiş sular ve hava, katledilmiş bir evren, bazen yerinden edilmiş on milyonlarca insan şeklinde görmenin mümkün olduğunu kaydetti
 • 01 Kasım 2018 17:11 2. Uluslararası Assam İslam Birliği Kongresi Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ali Muhyiddin Karadaği, kapitalist sistemin kriz içerisinde olduğunu ve Müslümanların buna alternatif bir düzen kurması gerektiğini belirterek, "Bütün ekonomik aktivitelerle ilgili sadece sözle değil, siyasetle, mali politikalarla, somut...
 • 27 Ekim 2018 17:18 Van'dan Sesleniş Van'dan Sesleniş" Paneli Düzenlendi Kapitalist sistemin labirentleri içerisinde koşturuyoruz
 • 27 Ekim 2018 17:03 Gazeteciler Gazeteciler "Van'dan Sesleniş" Paneline Katıldı Yeni Akit Gazetesi Yazarı Abdurrahman Dilipak, Star Gazetesi Yazarı Selahattin Eş Çakırgil, Karar Gazetesi Yazarı Yıldıray Oğur, Van'da düzenlenen "Van'dan Sesleniş" paneline katıldı.
 • 20 Ekim 2018 17:43 İzmir Tarım Festivali Köylü ile Kentliyi Buluşturdu İzmir Tarım Festivali Köylü ile Kentliyi Buluşturdu İZMİR Büyükşehir Belediyesi, yerelde kalkınma hedefiyle yürüttüğü projeler kapsamında İzmir Tarım Festivali'nin ikincisini düzenledi.
 • 20 Ekim 2018 17:10 İzmir Tarım Festivali Köylü ile Kentleyi Buluşturdu İZMİR Büyükşehir Belediyesi, yerelde kalkınma hedefiyle yürüttüğü projeler kapsamında İzmir Tarım Festivali'nin ikincisini düzenledi.
 • 20 Ekim 2018 17:08 İzmir Tarım Festivali Köylü ile Kentleyi Buluşturdu İzmir Tarım Festivali Köylü ile Kentleyi Buluşturdu İzmir Büyükşehir Belediyesi, yerelde kalkınma hedefiyle yürüttüğü projeler kapsamında İzmir Tarım Festivali'nin ikincisini düzenledi.
 • 20 Ekim 2018 16:53 Dha Yurt Bülteni 14 CHP'Lİ AĞBABA: HALKIMIZLA BERABER ANKARA'DA KUTLAMA YAPACAĞIZCUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 3'üncü Havalimanı gerekçesiyle 29 Ekim'in İstanbul'a götürülmesini, Dolmabahçe'de kutlanmasını kabul etmediklerini belirterek, "Halkımızla beraber Ankara'da...
 • 20 Ekim 2018 11:16 Akademi Beyoğlu Gençlerin Hizmetinde Akademi Beyoğlu Gençlerin Hizmetinde Akademi Beyoğlu Gençlerin Hizmetinde Akademi Beyoğlu'nda Eğitim Başladı Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan: "Geleceğin Dünyasında İki Şey Önemli;
 • 20 Ekim 2018 10:53 Akademi Beyoğlu Gençlerin Hizmetinde Gençlere hizmet verecek bir eğitim platformu olarak tasarlanan Akademi Beyoğlu, düzenlenen “Eğitim, Yapay Zeka ve Öğretmen” konulu panel ile hizmete açıldı.
 • 20 Ekim 2018 10:40 Akademi Beyoğlu Gençlere Hizmet Vermek İçin Hazır Akademi Beyoğlu Gençlere Hizmet Vermek İçin Hazır GENÇLERE hizmet verecek bir eğitim platformu olarak tasarlanan Akademi Beyoğlu, düzenlenen 'Eğitim, Yapay Zeka ve Öğretmen' konulu panel ile hizmete açıldı.
 • 19 Ekim 2018 19:59 Beyoğlu Belediyesi'nden Gençlere Yönelik Dev Proje Beyoğlu Belediyesi'nden Gençlere Yönelik Dev Proje Beyoğlu Belediyesi, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin kişisel gelişimine katkı sunmak için hayata geçirdiği projelerine bir yenisini daha ekledi.
 • 19 Ekim 2018 13:29 Ataman: Ataman: "Batı Demokrasi Krizi Yaşıyor" KIRŞEHİR (İHA) – Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde düzenlenen Toplum, İktidar, Siyaset Kongresinde konuşan Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Öğretim Görevlisi Muhittin Ataman, Batı’nın demokrasi krizi yaşadığını söyledi.
 • 18 Ekim 2018 17:01 Okçular Vakfı ve İzmir Milli Eğitim Müdürlüğünün İşbirliği Protokolü Okçular Vakfı ve İzmir Milli Eğitim Müdürlüğünün İşbirliği Protokolü Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, daha çok çocuğun, gencin geleneksel sporlarla ilgilenmesinin kültürün korunmasına katkı sağlayacağını belirterek "Gençlerimizin geleceklerini kendi kimlikleriyle şekillendirmesine katkı sağlayacaktır.
 • 18 Ekim 2018 16:31 Öğretmenlere Okçuluk Eğitimi Verilecek Öğretmenlere Okçuluk Eğitimi Verilecek Öğretmenlere okçuluk eğitimi verilecek Okçular Vakfı Kurucu Mütevelli Heyeti Üyesi Necmettin Bilal Erdoğan: "Okçuluğa destek olma noktasında sizleri bir seferberliğe davet ediyorum.
 • 18 Ekim 2018 15:15 Okçular Vakfı ve İzmir Milli Eğitim Müdürlüğünün İşbirliği Protokolü Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, daha çok çocuğun, gencin geleneksel sporlarla ilgilenmesinin kültürün korunmasına katkı sağlayacağını belirterek "Gençlerimizin geleceklerini kendi kimlikleriyle şekillendirmesine katkı sağlayacaktır.
 • 18 Ekim 2018 14:53 Öğretmenlere Okçuluk Eğitimi Verilecek Öğretmenlere Okçuluk Eğitimi Verilecek Okçular Vakfı ile İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle öğretmenler okçuluk eğitimi alacakken, Vakfın Mütevelli Heyet Üyesi Bilal Erdoğan, “Okçuluğa destek olma noktasında sizleri bir seferberliğe davet ediyorum.
 • 10 Ekim 2018 12:25 Sağlık-Sen'den Yerlileşme ve Millileşme Desteği Sağlık-Sen'den Yerlileşme ve Millileşme Desteği Kuluöztürk, "Kapitalist düzen varlığını, yığınları köleleştirmeye bağlamış, ahlaka ve vicdana saldırmaya devam ediyor
 • 09 Ekim 2018 16:29 Kara Mizah, Tezatlar ve Paradokslar! Üç Avrupa Başkentinde Üç Ayrı Sergi Kara Mizah, Tezatlar ve Paradokslar! Üç Avrupa Başkentinde Üç Ayrı Sergi BİR çok malzeme ve formu birlikte kullanan, tezatlar, paradokslar ve kara mizah içeren eserleriyle günlük yaşamlarımızı tanımlayan görünmez politikalar ve hızlandırılmış kapitalist düzene göndermeler yapan Yasemin Baydar ve Birol Demir Avrupa'nın üç ayrı başkentindeki üç sergide.
 • 05 Ekim 2018 14:58 Şehir Tiyatroları Perdelerini Açtı Şehir Tiyatroları Perdelerini Açtı Kocaeli Şehir Tiyatroları, 21'inci sezonunu "İLERLEME Burası Avrupa... Her Yer Yanmış, Etrafta Kemik Kokusu..." tiyatro oyunuyla açtı.
 • 04 Ekim 2018 19:49 Tedmem Kürsü'sünde Tedmem Kürsü'sünde "Kuşaklar Arası Ekonomik Hareketlilik Ne Kadar Adil" Konusu Tartışıldı TEDMEM Kürsü'sünde "Kuşaklar Arası Ekonomik Hareketlilik Ne Kadar Adil" konusu tartışıldı Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu: "Hepimiz biliyoruz ki aslında ekonomik aile gelirleri düşük olanların sosyal sınıf atlamasının, ekonomik sınıf atlamasının yegane yolu eğitimden...
 • 03 Ekim 2018 11:29 Kahta'da 'İslam Kardeşliği ve Birliği' Programı Düzenlendi Kahta'da 'İslam Kardeşliği ve Birliği' Programı Düzenlendi Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Eğitimle Diriliş Derneği tarafından ‘İslam Kardeşliği ve Birliği’ konulu program düzenlendi.
 • 02 Ekim 2018 15:14 Emine Erdoğan: Emine Erdoğan: "Akademik Çalışmaların da Artırılması Gerekir" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Yaşlıları hayatımızdan çıkarırken zengin tecrübelerini de kendimizden uzaklaştırmış oluruz.
 • 02 Ekim 2018 14:47 Emine Erdoğan: "Yaşlılarımız Gözümüzün Nurudur" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Yaşlıları hayatımızdan çıkarırken zengin tecrübelerini de kendimizden uzaklaştırmış oluruz.